اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آنتن برای ماژول 2262

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آنتن برای ماژول 2262

ماژول هایی که فرستنده گیرنده رادیویی هستن و با آی سی مشهور pt2262 کار می کنن عمدتا تو فرکانس 300 مگاهرتز هستند.
    برای چنین ماژولی چه نوع آنتن با چه خصوصیات پیشنهاد می کنید تا ماکزیمم برد رو داشته باشیم؟

بعد التحریر:
    فروشنده می گه ماکزیمم برد این ماژول 200 متر است البته با آنتن خوب!
    بابا هی این امضای منو پاک نکن! حساسیت داری؟!
    "سبز سبــــزم ریشه دارم! من درختــــــــــــی استوارم!"

.

سلام

ماژول های رادیویی که با PT ها کار میکنند در چند مدل مختلف در بازار وجود دارند . بعضی از اونها به آنتن خارجی متصل
    میشوند و برخی از اونها از STRIP LINE روی مدار بعنوان آنتن استفاده میشه .
    مال شما از کدوم نوعه ؟ اگه امکان داره عکسی از ماژول قرار بدید تا بهتر بحث کنیم .

PS : هیچ کدوم از این مدل ها 200 متر رو جواب نمیدن . حداکثر 20 تا 30 متر در فضای باز برد دارند .

دیدگاه

پاسخ : آنتن برای ماژول 2262

بدبختی اینجاست که دیتاشیت پیدا نکردم :angry: :angry: :angry:
      این یه سوراخ داره که آنتن خارجی وصل میشه
      یارو می گفت 200 متر و منم چند بار پرسیدم : مطمئنی؟!!

فرکانسش هم نمی دونم چقدره؟

اینم عکس ماژول گیرنده

دیدگاه

چرا اینقدر بزرگ شد؟! :surprised:

دیدگاه

سلام

برای فرکانس 315 مگاهرتز مناسب ترین آنتن باید برابر طول موج باشد یعنی حدود 1 متر . ولی معمولا یک چهارم
          طول موج رو برای آنتن در نظر میگیرند که حدود 25 سانتیمتر میشود .
          میتونید از آنتن کشویی یا یک تکه سیم به همین اندازه برای گیرندتون استفاده کنید .

دیدگاه

میخام بدونم کسی تا حالا با این ماژول ها برد بالای 100 متر گرفته؟؟؟؟ :angry: :angry: :angry:
            آنتن کشویی منظورت همون تلسکوپیه؟
            من الان 20 متر سیم نازک رشته ای به سوراخ آنتنش وصل کردم و ته اون سیم، یه آنتن تلسکوپی گذاشتم. آیا هرچی طول بیشتر باشه بهتر نیست؟
            دید مستقیم تاثیری داره؟ چون فک کنم با این فرکانس در و دیوار شفاف هستن.

راستی فرکانسش رو از کجا بفهمم چقدره؟ با رادیو میشه فهمید؟

دیدگاه

سلام

اکثر آنتن های کشویی که در رادیوها استفاده میشه امپدانس 75 اهمی دارند یعنی ورودی گیرنده برای این امپدانس تطبیق
              داده شده . آنتن های رادیویی یا همون کشویی هم برای کار شما مناسبه .

ولی امپدانس خروجی فرستنده ها عموما 50 اهمه و نباید از آنتن های کشویی معمولی استفاده کرد مگر اینکه سازنده اون
              رو برای امپدانس 50 اهم ساخته باشه . پس یک سیم معمولی هم برای شما کفایت میکنه .

آنتن های قابل انعطاف یا مارپیچی هم 50 اهمی هستند . معمولا برای ساخت آنها یک چهارم طول موج رو طوری کنار هم
              میپیچند که طولش یک هشتم طول موج بشه . یعنی هر دو ضریبی از همون طول موج اصلی ما هستند .
              مثلا برای 315 مگاهرتز 25 سانت سیم رو طوری میپیچند که 13 سانتیمتر بشه .این برای همه فرکانس ها صادقه .

هر چی طول سیم رو بی دلیل زیاد کنی اتلاف انرژی و برگشت انرژی خواهی داشت که به معنی تلفات فرستنده است . NO

دیدگاه

الان فهمیدم این ماژول از این آی سی ها به عنوان انکودر و دیکودر استفاده کرده و فرکانس رو با یه مشت خازن و دری وری تنظیم کرده. :angry: یعنی کار کرد مدار در حد تیم ملیه!! :biggrin: چون یه کم گرم و سرد بشه لابد فرکاس ها تغییر میکنه و بهمین ترتیب برد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X