اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتقال تصویر دوربین انالوگ توسط RX,TX

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتقال تصویر دوربین انالوگ توسط RX,TX

سلام

میشه یک دوربین آنالوگ که رو به پورت adc یک atmega وصل کرد و مگا رو به یک max232 و تصویر رو توی کامپیوتر دید .

با تشکر
    http://services.nexodyne.com/email/i...3D/0/image.png

پاسخ : انتقال تصویر دوربین انالوگ توسط RX,TX

اگه بخوام دقیق تر منظورم رو بگم مثل اینکه یک دونه دوربین معمولی که خروجب آنالوگ داره ره به usb تبدیل کنی مثل web cam یا ایجور چیزایی

دیدگاه

نه داداش
      اخه مگه سرعت اسکن ADC میکرو چقدره ؟؟؟
      زکات علم اموختن ان است

دیدگاه

دوست عزیز میکرو که قرار نیست کار پردازش تصویر رو نشون بده فقط میخواد یکسری اطلاعات رو به صفر و یک تبدیل کنه . مگه web cam ها از چه سیستمی استفاده می کنن باید یه چیزی شبه به همین باشه

دیدگاه

برادر من مگه میکرو نباید اطلاعات را بگیره و تویه یه بافر بریزه و بعد دوباره دوباره به max ارسال کنه ؟؟
          خب این فکر میکنم برای AVR سنگین باشه
          شما از ARM استفاده کنی بهتره
          زکات علم اموختن ان است

دیدگاه

سلام
            حجم اطلاعات ورودی به AVR خیلی زیاد میشه و عملا میکرو هنگ میکنه . فرض کنید اطلاعات رو بخواهید به اندازه 320*240 پیکسل بفرستید که حجم اون فریم میشه 320*240=76800 بایت اطلاعات . و واسه داشتن یک تصویر متحرک باید حداقل 15 فریم در ثانیه رو بتونید پردازش کنید که میشه 76800*15=1152000 بایت در ثانیه . حالا این رو با ماکزیمم سرعت پورت سریال AVR که 115 کیلو مقایشه کنید . :applause:
            نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

سلام خدمت دوستان و مخصوصا جناب آقای صادقی ( که من خیلی شرمنده ایشان هستم )

من کلیه مطالب با رو قبول دارم ولی فکر نکنم واسه یک web cam ده هزار تومانی از arm استفاده کنن و لازم به ذکر است که توی همین سایت یک پروژه بود که فایل avi رو توسط میکرو پخش می کرد فکر نکنم این کار زیاد تفاوتی با این داشته باشه

دیدگاه

اگه برای تبدیل آنالوگ به دیجیتال یه ADC با سرعت بالا یافت بشه (که با این سرعت نمیدونم هست یا نه) اونموقع محدودیت ارسال از USART رو داری که باید ببینی حداکثر سرعت ممکن چقدره و اون سرعت چه کیفیتی میده؟؟؟

خیلی دلچسب نیست :NO:

دیدگاه

:eek: :eek: :eek:

یعنی با توجه به این نوع حساب و کتاب یعنی اینجوری میشه
                  کد:
                  320*240
                  320*240=76800
                  76800*15=1152000
                  یعنی در هر ثانیه حجم فایل 1/15 مگا بایت میشه

به نظرم این خیلی زیاده

دیدگاه

آخه آقای نعیم کجای وب کم 10000 تومانی میکرو گزاشتن که حالا ما بیایم زاجع به سرعت Adc اون حرف بزنیم
                    البته من هم موافقم که میشه این کار رو کرد . ولی سرعت میکرو چی میشه اون محاسبه دوستمون هم کاملا اشتباهه
                    معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

من هم فکر می کنم اشتباه باشه جون یه دلیل دارم براش اون هم اینه که دوربین دیجیتال من تصویری در حدود 800*600 به صورت Real رو داره با Usb1 انتقال میده که اگه اون محاسبه درست باشه پس این مقدار تصویر رو با usb2 هم نمی شه ارسال کرد

دیدگاه

یه مشاله رو فراموش نکنید توی انتقال دیتا و اونهم تصویر ما یه فرایند به عنوان فشرده سازی داریم شاید دوربین شما ائل فشرده سازی می کنه بعد ارسال میکنه ولی اینکه توی این دوربین ها از هیچ میکروی استفاده نشده من شک ندارم پس با چی این کار رو انجام میدن ؟؟؟؟؟؟
                        معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

سلام
                          شما در حقیقت نیاز به یک مبدل composite to rs232 دارید
                          چیزی که خودم هم بهش نیاز دارم و متاسفانه هنوز وقت نکردم روش کار کنم.بهتره ابتدا با composite video آشنا بشید.
                          البته شنیدم دوربین هایی تو بازار هست که رابط سریال دارن و مستقیم به میکرو وصل میشن.ولی هرچی گشتم تو بازار پیدا نکردم اگه تهران هستین یه خبری بگیرین به ما هم اطلاع بدین!
                          یه چیزی که دوستان بهش توجه نمی کنن اینه که حجم تصویری که وب کم تولید می کنه حدودا 40 تا 60 کیلو بایته
                          شاید برای real time نشه رو یه میکروی 16 مگاهرتزی حساب باز کرد اما برای تصاویر ثابت چرا.

دیدگاه

سلام
                            محاسبات من ایراد نداره . یک تصویر 320 *240 پیکسل مجموعا چند بایت داره ؟ 76800 بایت آیا این عدد غلطه ؟ حالا واسه یک تصویر متحرک چند فریم لازم دارم 15 تا . استاندارد پال 25 فریم هست . تا اینجا درسته ؟
                            15*76800 = 1152000 بایت . تا اینجا درسته ؟ حالا اگه فشرده سازی نکنیم باید این تعداد بیت رو منتقل کنیم . با فشرده سازی mpeg4 و یا روش های دیگه این تعداد بیت میاد پایین . آیا این غلط هست یا نه ؟
                            نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

سلام
                              قابل توجه دوستانی که فرمودند من اشتباه کردم . آره اشتباه حساب کردم چون بالاتر از این میشه نرخ تبادل اطلاعات .
                              به این لینک نگاه بندازید و ببنید که چقدر باید اطلاعات رو منتقل کنید . ببنید بخ عقل میکرو میرسه یا نه ؟
                              http://web.forret.com/tools/video_fp...44&depth=8

تبصره 1 : من نرخ اطلاعات رو واسه عمق 8 بیت حساب کردم . واسه 24 بیت این اعداد رو باید در 3 ضرب کنید
                              تبصره 2 : نا سلامتی یک عمره توی کار تصویر هستیم ها
                              نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X