اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شیر برقی هوشمند برای مکان های عمومی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شیر برقی هوشمند برای مکان های عمومی

سلام .من می خوام یه شیر برقی رو با فرستنده و گیرنده مادون قرمز که به روش انعکاس کار میکنه رو که وقتی دستمونو میبریم زیر شیر ، رله عمل کنه بسازم.از یکی شنیدم باید اشمیت تریگر بزارم.کسی می تونه راهنمایی کنه یا یه شماتیک بهم بده . ممنون

پاسخ : شیر برقی هوشمند برای مکان های عمومی

سلام
    چیزی که شما میخواهید همین شیرهای چشمی موجود در بازار است. شما فقط یه مدار فرستنده گیرنده مادون قرمز لازم دارید که به وفور یافت میشه. یه سرچ بزنید مدارت متنوعی یافت می کنید.
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

پاسخ : شیر برقی هوشمند برای مکان های عمومی

با سلام
      برای کاری که شما می خواید استفاده کنید بهتر از سنسورهای PIR که به بدن انسان حساس هستند استفاده کنید نه چشم مادون قرمز
      چون مادون قرمز به نور محیط حساس است و نسب به اون واکنش نشون میده

فرض کنید زمانی که می خواهید دستون بشورید نور محیط کم یا زیاد هست شما باید دستوتن هی نزدیک یا دور کنید اگر شب باشه به محض روشن شدن لامپ واکنش نشون میده
      اما اگر از سنسور PIR استفاده کنید حالا شب باشه روز باشه نور باشه نباشه هیچ حساسیتی نداره فقط فقط به بدن انسان حساس هست
      یعنی اگر شما مثلا کتابی نزدیک کنید واکنش نشون نمیده اما چشم مادون قرمز چرا

حتی من نمونه ای از این شیرهای دست شویی که از دبی امده بوده دیدم از این سنسورها استفاده میشد و یه ولوم داشت که حساسیتش تنظیم می کرد که حلا فاصله دست چقدر باشه تا شیر عمل کنه
      تغذیه اون هم از 4 تا باتری قلمی استفاده شده
      هرکه خود را یک بار با اشکهایش شستشو دهد تا زنده است پاک و مقدس میماند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X