اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقاضای کمک در مورد پروژه شبکه های عصبی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقاضای کمک در مورد پروژه شبکه های عصبی

سلام دوستان.
    من برای پروژه درس شبکه عصبی این ترم روی تشخیص و پردازش صدا کار میکنم. اعداد یا حروف رو میخوام از روی گفتنشون تشخیص بدم. اولا اگر در این مورد کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم.
    ولی مهمترین مشکلم دیتای اولیه هستش که فرصت و امکانات تهیه دیتا رو ندارم. اگه کسی بتونه ای دیتا رو در اختبارم بذاره ثواب دنیا وآخرت برده
    انگلیسی یا فارسی بودن یا عدد یا حروف بودن مهم نیس. با متلب زیاد فرقی نداره
    بازیه ز ندگی اون نیست که تاسه خوب بیاری , اینه که تاسه بد رو خوب بازی کنی

پاسخ : تقاضای کمک در مورد پروژه شبکه های عصبی

سلام.
    من قبلا دنبال اینکار بودم یه مقدار پیچیده هست. من کاری که کردم این بود که با یه شبکه عصبی صدای مرد رو از صدای زن تشیخصی میداد.
    دیتابیسی که من دارم 1000 ثانیه صدای مرد و 1000 ثانیه صدای زن هست که از تلوزیون با کیفیت خوب ضبط کردم. اگه می خوای برات بذارم . ولی فکر کنم بهتره اول از یه جای ساده تر همونطور که خودت گفتی از تشخیص حروف مجزا یا اعداد استفاده کنی. در مورد اعداد هم یه پروژه هست به نام تلفن گویا اونجا توی فایل های صوتیش این اعداد رو تک تک گفته شاید بتونی ازش استفاده کنی.
    "تلفن گویا" رو سرچ کنی پیداش میکنی.
    موفق باشید.
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سلام.دقیقا پروژه من تشخیص صدای زن از مرد بود.فکر کردم اگه بگم بهم میخندین. اگه اون نشد همون تشخیص اعداد و ...
      تلفن گویا رو کجا سرچ کنم.تو سایت که نبود. اون دیتای خودتون و اگه میل کنید ممنون میشم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jeyjey6394
        سلام.دقیقا پروژه من تشخیص صدای زن از مرد بود.فکر کردم اگه بگم بهم میخندین. اگه اون نشد همون تشخیص اعداد و ...
        تلفن گویا رو کجا سرچ کنم.تو سایت که نبود. اون دیتای خودتون و اگه میل کنید ممنون میشم.
        سلام. این لینک تلفن گویا:

http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,111.msg170.html#msg170

ما با روش خودمون این کار رو کردیم شاید شما بتونید ایده بهتری بدید. با گام 1 ثانیه از سیگنال صدا FFT گرفتیم. بعدش با گام های 80 تای توان سیگنال رو محاسبه کردیم یه ماتریس یک در 50 به دست اومد. بعد این رو دادیم به شبکه عصبی توی خروجی شبکه عصبی هم از تکنیک های ترکیب مختلف استفاده کردیم. چی شد :eek: .
        من این رو مقاله اش کردم (البته پذیرفته نشد :cry باید یه فکری به حال این مباحث بکنیم. نمیدونم شاید یه بخش جدید باز کنیم و اینها رو اونجا بذاریم.
        مطلب دیگه اینکه من فکر کن تشخیص صدای زن و مرد خیلی ساده تر از تشخیص اعداد هست. البته اون هم کار چندان مشکلی نیست چون به صورت مجزا تلفظ شدن ولی بحث اینکه که شما گام های حرکتیتون ثابت هست اگه مثلا یک رو کش دار تر از دو گفته باشه دیگه کار سخت میشه اول باید اینها رو نرمالیزه کنید. برای شروع به نظرم تشیخص صدای زن و مرد بهتره.
        موفق باشید.

دیدگاه

ممنون مهندس. اگه موردی نداره مقالتون و با احتمالا برنامه متلب و . . . رو به من میل کنین. ما قبول داریم شما رو :biggrin: :biggrin:
          اکه لطف کنینااااااااااااااااااااااا :redface:
          دیتا رو حداقل :cry:

دیدگاه

سلام.
            دوست عزیز من برنامه رو هر کاری کردم جمع و جورش کنم براتون بفرستم نشد. برنامه چن تیکه هست یه قسمت اولیه داره که فایل های صوتی رو پردازش میکنه و آماده میکنه به عنوان ورودی شبکه عصبی.
            قسمت دوم هم تکنیک های ترکیبی روی شبکه های عصبی هست.
            گفتم برنامه رو بفرستم بدتر گیج میشید ولی خوب اگه فکر میکنید مفید براتون میفرستم.
            این هم لینک مقاله:

http://www.4shared.com/file/8629390/1a128ba7/paper1.html

موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد نحوی
              سلام.
              دوست عزیز من برنامه رو هر کاری کردم جمع و جورش کنم براتون بفرستم نشد. برنامه چن تیکه هست یه قسمت اولیه داره که فایل های صوتی رو پردازش میکنه و آماده میکنه به عنوان ورودی شبکه عصبی.
              قسمت دوم هم تکنیک های ترکیبی روی شبکه های عصبی هست.
              گفتم برنامه رو بفرستم بدتر گیج میشید ولی خوب اگه فکر میکنید مفید براتون میفرستم.
              این هم لینک مقاله:

http://www.4shared.com/file/8629390/1a128ba7/paper1.html

موفق باشید.

سلام آقای نحوی اگه ممکنه پروزه ا ی در مورد پیاده سازی شبکه عصبی و پردازش تصویر معرفی کنید در ضمن برنامه ای که در مورد تشخیص صوت نوشتین با متلب بوده یا زبان دیگر؟
              آخرش یه ربات خفن میسازم!

دیدگاه

سلام.
                شبکه عصبی یه زمینه خیلی خیلی گسترده هست. شما بگو چی کار می خواهی بکنید؟ من شبکه عصبی رو بیشتر در زمینه پردازش تصویر و پردازش صدا استفاده کردم. البته برای کارهای کنترلی هم یه چند تایی نوشتم.
                بله تمام پروژه هایی که برنامه نویسی این تیپی هست با متلبه.
                موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد نحوی
                  سلام.
                  شبکه عصبی یه زمینه خیلی خیلی گسترده هست. شما بگو چی کار می خواهی بکنید؟ من شبکه عصبی رو بیشتر در زمینه پردازش تصویر و پردازش صدا استفاده کردم. البته برای کارهای کنترلی هم یه چند تایی نوشتم.
                  بله تمام پروژه هایی که برنامه نویسی این تیپی هست با متلبه.
                  موفق باشید.
                  سلام من بیشتر به مباحث تشخیص چهره و اشیا توسط کامپیوتر علاقه مندم که مربوط به تشخیص الگو میشه البته منظورم تشخیص چهره و اشیا در یک عکس نیست بلکه در حالت طبیعی مانند یک انسان فکر میکنم تصور ماشین از دنیای اطرافش به صورت مجموعه تصاویر باشه؟فعلا سعی میکنم اطلاعاتم رو زیاد کنم ولی دلم میخواست به طور عملی هم یه کارایی انجام بدم
                  آخرش یه ربات خفن میسازم!

دیدگاه

سلام.آقای نحوی من دارم رو همون تشخیص زن و مرد بودن گوینده کار میکنم. برنامه مینویسم با دوستم .اگه ممکنه برنامه متلب و احیانا دیتا رو تو سایت بزارین .ممنون

دیدگاه

سلام به اساتید بزرگ
                      من پروژه ای برداشتم که در خیلی جاهاش گیر کردم (اصلا نمی دونم چکار کنم )
                      باید به وسیله متلب 4 کلمه را که 1 شخص می گوید را از هم تشخیص بدم لطفا من را یاری کنید
                      :redface:
                      تو را نادیدن ما غم نباشد که در خیلت به از ما کم نباشد

من از دست تو در عالم نهم روی ولیکن چون تو در عالم نباشد

دیدگاه

سلام.
                        یه موضوع جداگانه ایجاد کنید تا در مورد پروژه صحبت کنیم.
                        موفق باشید.

دیدگاه

ای ول این شد یه چیزی برید مام هستیم :nice:
                          البته با اجاره ی آقای نحوی :redface:
                          دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X