اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کسی سنسوره GPS خیلی ریز سراغ نداره؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کسی سنسوره GPS خیلی ریز سراغ نداره؟

سلام
    خوبید؟
    دوستان کسی ماژول Gps سراغ داره که ریز باشه و تو بازارم گیر بیاد؟
    الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

پاسخ : کسی سنسوره GPS خیلی ریز سراغ نداره؟

چقدر ریز ؟

حدود 4cm * 4cm ( با آنتن ) تو بازار موجوده

دیدگاه

سلام
      LEA_5S
      کوچک با قابلیت مونتاژ به صورت سطحی البته به آنتن خارجی نیاز دارد من باهاش کار کردم و راضی هستم فکر کنم ولتاژ کارش هم 3.3 ولته
      http://www.rfphone.com/index.aspx?siteid=1&pageid=157&proid=30
      می تونید از فروشگاه RFphone تو جمهوری بخری یه سری به لینک بالا بزن
      توان هر کس به وسعت همت اوست امام علی (ع)

دیدگاه

سلام
        دوست عزیز میگم میشه لطف کنی یه سورس برای این ماژولی که گفتی بزاری؟
        الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

البته به یک آنتن خارجی نیاز داره که ابعاد کوچکترین سایزش تا جایی که من می دونم همون 4*4 سانتی متر است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FAM
            سلام
            اگر منظورت سورس خریدش هست برات نوشتم فروشگاه آر اف فون (RF phone ) توی پاساژ امجد.
            اگر دیتا شیتش رو می خوای برو به لینک زیر

البته گفتم آنتنش به صورت خارجی وصل میشه درد سری نداره آنتنش رو هم می تونی از همون جا بخری برای دیدن آنتنش هم لینک زیر رو ببین
            http://www.rfphone.com/index.aspx?siteid=1&pageid=187&proid=168
            توان هر کس به وسعت همت اوست امام علی (ع)

دیدگاه

سلام
              famجان من یه تابع برا lea5h نوشتم که طول وعرض جغرافیایی ساعت به وقت گرینویچ تعداد ماهواره ارتفاع از سطح دریا و سرعت رو بر میگردونه
              اگه خواستی pm بده میل کنم برات(( با کدویژن))

دیدگاه

نوشته اصلی توسط samisin
                سلام
                famجان من یه تابع برا lea5h نوشتم که طول وعرض جغرافیایی ساعت به وقت گرینویچ تعداد ماهواره ارتفاع از سطح دریا و سرعت رو بر میگردونه
                اگه خواستی pm بده میل کنم برات(( با کدویژن))
                سلام
                من می خوام ساعت و تاریخ یک سیستمی همیشه تنظیم باشه آیا با این ماژول و برنامه شما این کار امکان پذیر و قیمت این ماژول چنده

دیدگاه

بله خوب ساعت وتقویم در صورت ارتباط با ماهواره کاملا دقیق خواهد بود البته به وقت گرینویچ اگه بخواهید به وقت تهران کنیدش که این دیگه کاری نداره به اضافه دو ساعت ونیم میشه وقت تهران حتی با توجه به مختصات حال حاضر دستگاه وساعت گرینویچ میشه ساعت دقیق محلی رو هم ژیدا کرد قیمت 45 تومن

دیدگاه

1- من با بسکام کار میکنم راه اندازیش سخته
                    2- امکان داره ارتباطش با ماهواره قطع بشه میشه روش حساب کرد
                    میشه آدرس فروشگاهی که این ماژول داره بدین و شماره تماس؟

دیدگاه

سلام
                      منظورتون از اطمینان نمیدونم چیه این ماژول ها دارای یه ساعت در درون خود هستند .
                      علاوه بر این از ساعت دریافتی از ماهواره ها هم بهره می برند .
                      اما در مورد موقعیت یابی باید به اصل کار هم توجه بشه که ما با استفاده از ماهواره ای موجود داریم مکان یابی میکنیم .
                      و اگر در مکانی باشیم که کمتر از سه ماهواره قابل دید باشه داده دریافتی صحیح نیست . مثل داخل تونل ها . یا زیر سقف و چهار دیواری و... .
                      در میان مردم پی دستی هستم پی گرمای نگاهی حتی در پس این همه چشم سردی غربت انسان پیداست
                      در پس، این همه نور این همه رنگ چه کسی میبیند اشک آن کودک را چشم آن مردی را
                      که شبانگاه، سر افکنده ز شرم و به یاد طفل اش بی صدا میگرید، می شکند
                      آری این شهر من است این همان شهر شما است در پی چشمی باش که نگاه اش آبی است و پر از نم نم باران بهار

دیدگاه

در مورد نوشتن برنامه هم کار سختی نیست .

شما ابتدا به پروتکل nmea آشنا شوید . یک مد کاری مورد نیاز رو انتخاب کنید . با حساس کردن برنامه به اون مد کاری داده ها را از طریق سریال
                        کاراکتر کاراکتر یا به صورت رشته دریافت کنید و سپس پردازش کنید .
                        البته زمان cold ماژول رو هم در نظر داشته باشید .
                        در مورد این ماژول زمان کمی می باشد .

در مورد مکان تهیه هم همان rfphone می تواند به شما کمک کند .
                        در میان مردم پی دستی هستم پی گرمای نگاهی حتی در پس این همه چشم سردی غربت انسان پیداست
                        آری این شهر من است این همان شهر شما است در پی چشمی باش که نگاه اش آبی است و پر از نم نم باران بهار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad07
                          در مورد نوشتن برنامه هم کار سختی نیست .

شما ابتدا به پروتکل nmea آشنا شوید . یک مد کاری مورد نیاز رو انتخاب کنید . با حساس کردن برنامه به اون مد کاری داده ها را از طریق سریال
                          کاراکتر کاراکتر یا به صورت رشته دریافت کنید و سپس پردازش کنید .
                          البته زمان cold ماژول رو هم در نظر داشته باشید .
                          در مورد این ماژول زمان کمی می باشد .

در مورد مکان تهیه هم همان rfphone می تواند به شما کمک کند .
                          دقیقا
                          www.rfphone.com
                          www.ublox.com

دیدگاه

سلام
                            آقا خیلی ممنون توضیحاتتون خیلی خوب بود :applause: اگر میشه یه توضیحی راجع به این آنتن و اندازش بدید من
                            خیلی برام اندازه مهمه
                            اگرم ممکنه لطف کنید یه کم راجع به این nmea توضیح بدید
                            با تشکر
                            الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

سلام
                              این متن بخشی از به اصطلاح مقاله پروژه ای است که سعی میکنم بعدا به طور کامل در سایت بگذارم .
                              در ابتدای کار باید به پروتکل مورد استفاده گیرنده ی GPS اشاره کرد . پروتکلی که گیرنده های GPS از ان برای دریافت اطلاعات استفاده میکنند NMEA نام دارد . در این پروتکل اطلاعات به صورت رشته ای در یافت می شود . شروع این رشته ها با $ می باشد و پایان این رشته ها با کاراکتر 13 و سپس 10 میباشد .
                              البته باید به این نکته در اینجا اشاره شود که بسته به نوع گیرنده ها زمانی به عنوان Cold time تعریف میشود که در این زمان از اطلاعات GPS نمی توان استفاده کرد . پس تا زمان Hot time باید برنامه صبر کند .
                              اما بعد از $ یکی از مد ها که همگی با GP شروع می شوند قرار میگیرند . در مورد این مد ها و هر یک از کاراکترها در ادامه Pdf مربوط به NMEA ضمیمه شده است .
                              باید به این نکته اشاره شود که تمامی اطلاعات به صورت کاراکتری و با تابع getchar () گرفته می شود و سپس تحلیل می شود .

برای دانلود این pdf به لینک زیر یه نگاهی بندازید .
                              http://www.usglobalsat.com/downloads/NMEA_commands.pdf

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X