اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد المان سرد کننده tec

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد المان سرد کننده tec

سلام عید فطر مبارک
    بنده دانشجوی کارشناسی ناپیوسته ال هستم
    دارم یه یخچال با المان سرد کننده پلتیر میسازم
    داخل جدول همراه قطعه، تغذیه اینطوری تشریح شده که ولتاژ 12 ولت رو با جریان 10 آمپر نیاز داره که جریان خیلی زیادیه!:(
    من میخوام جریانش رو محدود کنم میخواستم بدونم مشکلی پیش میاد یا نه؟
    از دوستانی که اطلاعاتی دارن خواهش میکنم جواب بدن ممنون

.

سلام

اگه قصد ساخت یخچال داری که تقریبا داری وقتتو حروم میکنی . نهایتا بتونی یه آب سرد کن درست
    کنی که دمای آب رو تا حدود 10 درجه سانتیگراد پایین بیاره نه کمتر .

مهمترین قسمت کار کردن با پلتیر ایجاد همون اختلاف دمایی هستش که سازنده اعلام کرده . مثلا
    اگه شما بتونی دو طرف پلتیر 80 درجه اختلاف دما ایجاد کنی یه بازده 50 درصدی داری .
    حالا هرچی بیشتر اختلاف دما ایجاد کنی روی پلتیر برفک مشاهده میکنی ولی نکته اینجاست که
    در نهایت میبینی راندمان مدارت بسیار پایینه چون باید کلی انرژی صرف کشیدن گرمای روی پلتیر
    بکنی . وقتی مدارت چند ساعت روشن باشه به اندازه یک لامپ 1000 وات توان مصرف میکنه .

حالا اگه بخواهی جریانت رو محدود هم بکنی که اصلا مدارت کار نمیکنه .

دیدگاه

پاسخ : کمک در مورد المان سرد کننده tec

از جواب کاملتون واقعا ممنونم :job:

دیدگاه

دوستان منم پارسال خیلی روی این موضوع فکر کردم و حتی 2تا از این المان هارو گیر آوردم ولی همین طور که دوستمون گفتن راندمان خیلی خیلی پایینه :angry:
        کسی المان بهتری برای یخچال سراغ نداره ؟؟؟؟
        من خیلی دنبالش گشتم ولی چیزی نیافتم
        خداوند جهاد را برای سرافرازی اسلام واجب کرد.
        حضرت فاطمه (س)

دیدگاه

بنظر من این تکنولوژی یه تکنولوژیه شکست خوردس! چون واقعا" بازدش پایینه من یدونه خریدم و فقط پولمو هدر دادم! :NO:

حتی خود فروشندش بیچاره گفت این وات بالاهاشو نمیتونی خنک کنی و عملا کار نمیکنه!

ولی برای مصارف خیلی خاص سرماسازی شاید بکار بیاد البته اگر موضوع بازده و مرقوم بصرفه بودنشو بزاریم کنار ( الان که برق ارزونه اینطوره وای به روزی که گرونش کنن!)

دیدگاه

از این صفحات برای خنک کردن سریع و خوب جاهای کوچ خوب می شه استفاده کرد ، در ضمن من فکر می کنم اگر دوستمون این سیستم را برای تقویت یخچال بخواد استفاده کنه ، ایده خوبی باشه ، یعنی قسمت فریزر یخچال رو با این بسازن یا اینکه یه قسمتی در یخچال طراحی بشه با اسم انجماد سریع!!!!
            در نهایت فکر کنم که این تکنولوژی رو اگر با تکنولوژی دیگه ای مثل خنک سازی با آب یا همون یخچال قدیمی ترکیب کنیم به یه چیز خوبی برسیم
            دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

چرا که نه یه کم ابتکا به خرج بدید حله من 7 تا خریدم روی دو نا المینیوم 30سانتی سوار کردم آلمینیوم رو دوتا سوراخ کردم
              که ابگرد بکنم قسمت گرم میره بیرون تو رادیات واسه خنک شدن توسط پمپ اب قسمت سرد هم با اب والکل میاد داخل اتاق
              واسه گرم شدن حالا جواب میده یا نه.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟///// :read:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X