اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ذخیره اطلاعات از avr به روی pc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ذخیره اطلاعات از avr به روی pc

سلام
    من میخوام با avr یه داده که میزان متراژ هست روی pc یا خود avr ذخیره کنم . :nice:
    کسی میتونه یه راه حل بهم پیشنهاد کنه ؟
    مثلا با پورت سریال بفرستم روی pc که همونجا ذخیره بشه یا اگه تو خود میکرو ذخیره کردم بعدا بفرستم روی سیستم اطلاعات رو .
    طریقه کار اینجوریه :
    میخوام یه فاصله رو بسنجم . هرجا فاصله بیشتر از حد معمول بود ذخیره بشه و ساعت ذخیره شدن رو با میزان متر به روی pc داشته باشم .
    آلبرت اینشتین : من هرگز به آينده فكر نميآ‌كنم، چرا كه خودش به زودي خواهد آمد.

پاسخ : ذخیره اطلاعات از avr به روی pc

کسی اینجا نمی تونه کمکم کنه ؟
    این همه مهندس تو سایت داریم !!! :angry:

دیدگاه

سلام
      دوست عزیز شما باید از ارتباط rs232 استفاده کنید برای اینکه ارتباط میکرو و pc رو برقرار کنید باید از آی سی max232 استفاده کنید.یک سرچی در این مورد در سایت بزنید نقشه و اطلاعات مورد نیاز رو پیدا میکنید اگه مشکلی بود بگید.
      فعلا شما باید این کار رو انجام بدید.

دیدگاه

استفاده کردم دوست عزیز اما با چه برنامه ای و چه جوری تو سیستم ذخیره کنم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط proteus_end
          استفاده کردم دوست عزیز اما با چه برنامه ای و چه جوری تو سیستم ذخیره کنم ؟
          سلام
          به استفاده از نرم افزار Advanced serial port monitor .
          "برای اینکه تبلیغ نشه نه لینک میزارم نه میگم کجا میتونی گیر بیاری!!! :mrgreen: اما خودت بگرد پیداش میکنی نرم افزار خیلی جالبیه"
          موفق باشید

دیدگاه

اگر می خوای تو میکرو ذخیره کنی که کاری نداره
            برنامه ساعت رو که بلدی...(اگه نیستی بگو تا واست بذارم)
            بعد یه آرایه تعریف می کنی هر چند تا که دلت خواست( البته نه بیشتر از حافظه میکرو :redface
            هر عدد جدید که می خونی توسط یه حلقه for با مقادیر ذخیره شده قبلی مقایسه می کنی اگه بیشتر بود به همون آرایه نسبتش میدی ( به همین راحتی)
            اگر هم می خوای تو کامپیوتر ذخیره کنی باید یه برنامه بنویسی واسش . با vb یه database درست می کنی و اعداد رو اونجا ذخیره می کنی در نهایت یه فایل access یا exel یا word می تونی ازش بگیری...
            سوالی بود در خدمتیم :nice:
            Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

مرسی دوست عزیز
              من سرعت برام مهمه !! اگه امکان داره یه نمونه برنامه برام میزاری
              مثلا یه عدد رو میکرو به سیستم بفرسته و تو سیستم ذخیره کنه و ساعت ذخیره شدن و بگه !!!!! :nice:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط proteus_end
                مرسی دوست عزیز
                من سرعت برام مهمه !! اگه امکان داره یه نمونه برنامه برام میزاری
                مثلا یه عدد رو میکرو به سیستم بفرسته و تو سیستم ذخیره کنه و ساعت ذخیره شدن و بگه !!!!! :nice:
                این برنامه که شما میخواهید به صورت آماده نیست ، یا باید خودتون بنویسید یا باید براتون بنویسند.
                اگه خواستید خودتون بنویسید با ویژوال بیسیک به راحتی میتونید این کار رو بکنید.
                موفق باشید

دیدگاه

سلام
                  چندین بار من در این انجمن گفتم که plc در صنعت کاربرد زیادی داره و اگر در بخش سخت افزار و نرم افزار مهارت پیدا کنی رو هوا می قاپنت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
                    سلام
                    چندین بار من در این انجمن گفتم که plc در صنعت کاربرد زیادی داره و اگر در بخش سخت افزار و نرم افزار مهارت پیدا کنی رو هوا می قاپنت.
                    فکر کنم پستتون اشتباه شده (جابه جا پست زدید)

دیدگاه

میشه یه ذره بیشتر کمکم کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X