اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرم کردن atmega 64 و مشکل reset شدن مداوم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرم کردن atmega 64 و مشکل reset شدن مداوم

من دو تا pcb دورو دارم که هر دو متالیزه هستند. و روی هردو یک atmega 64 وجود داره اما یکی از اونها چاپ سبز داره و دیگری نداره برنامه هر دو هم یکیه. اما یکی ( بدون چاپ سبز( پست سر هم reset میشه. پایه های reset در هردو pull up شده اند و با خازن نویز گیری شدند. نکته جالب اینکه وقتی اونی که reset میشه به پروگرمر وصله یا اگه پایه sck زمینه ، دیگه reset نمیشه . مشکل عجیب و غریبیه . همانطور که می دانید atmega64 از طریق سریال (rxd0 , txd0) پروگرم می شود من از rxd0 و txd0 علاوه بر پروگرم کردن برای ارتباط سریال با کامپیوتر استفاده کرده ام . من از هیچ منبع reset دیگه ای استفاده نکرده ام . ممنون می شم اگه کسی به من کمک کنه.

پاسخ : پروگرم کردن atmega 64 و مشکل reset شدن مداوم

سلام
    نوشته اصلی توسط elias
    همانطور که می دانید atmega64 از طریق سریال (rxd0 , txd0) پروگرم می شود
    والا من اینو نفهمیدم منظورتون چیه؟؟؟؟ :exclaim:
    تا اونجایی که من میدونم mega64 از طریق موازی ،spi و ... پرگرام میشه،شاید شما از bootloader استفاده میکنی؟؟؟
    برای اینکه تست کنی اشکال از کجاست،برای ارتباط با Pc از یه پورت سریال دیگه میکرو استفاده کن،یا 2 تا مقاومت 100 اهم رو با پورتهایی که کامپیوتر میرن سری کن
    در ضمن اون بردی که چاپ سبز نداره تمیزه؟؟؟ با مولتی متر اتصالاتشو چک کن،یا روش یه مسواک بکش،چیز ه دیگه ای به ذهنم نمیرسه :rolleyes:
    در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
    مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X