اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پ امپ 741

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پ امپ 741

با سلام و خسته نباشید به دوستان

تا جایی که می دونم وقتی از خروجی پ امپ741 مقاومت R1را به پایه منفی و از پایه منفی مقاومت R2را به منبع ولتاژ وصل کنیم و پایه مثبت را به زمین وصل کنیم Vo=(-R1/R2)*Vinو از طرفی مقاومت خارجی پ امپ باید حدود صفر بشه.من به جای این دو مقامت دو مقاومت یکسان گذاشتم.به Vccحدود 5 ولت و به Vcc- حدود 6.5- ولت دادمVinرا هم همون 6.5- دادم..مهمترین مشکل این که مقاومت خروجی نه تنها حدود صفر نیست بلکه 680 کیلو اهم است.مشکل دوم این که اگه دو تا مقاومت یکسان مقدارشون کم باشه مثلا 330 اهمVoبرابر با 6.5 نمیشه مثلا میشه 1.6 ولی وقتی مقدار دو تا مقاومت را به چند ده کیلو می رسونم Vo نزدیک به 6.5 میشه. حتی پ امپ را به صورت بافر بستم یعنی خروجی را به پایه منفی وصل کردم و Vin را به پایه مثبت دادم اما باز هم مقاومت خروجی 680 کیلو اهم بود. مشکل از پ امپ هم نبود چون با دو پ امپ امتحان کردم و هر دو همین جواب رو دادن. کسی می دونه مشکل از کجاست.آیا ممکن مشکل از تغذیه باشه؟ البته این تغذیه را به میکرو هم وصل کردم ومیکرو کار میکنه. چه شماره IC تو بازار به عنوان بافر هست؟

ممنون میشم کمک کنید

پاسخ : پ امپ 741

سلام شما میتونی از LM358 استفاده کنی که 4تا پ امپ داخلش داره. واسه بافر هم می تونی از IC های زیر 74HCT244 یا 74HT244 من از این دو تا جواب گرفتم حواست باشه که فقط HC بگیری AC و LS هم هست ولی به درد کارت نمی خورند . www.E85.ir
    گروه برق الکترونیک و روباتیک
    http://www.E85.ir

دیدگاه

پاسخ : پ امپ 741

نوشته اصلی توسط E85IR
      سلام شما میتونی از LM358 استفاده کنی که 4تا پ امپ داخلش داره. واسه بافر هم می تونی از IC های زیر 74HCT244 یا 74HT244 من از این دو تا جواب گرفتم حواست باشه که فقط HC بگیری AC و LS هم هست ولی به درد کارت نمی خورند . www.E85.ir
      سلام
      ممنون از جوابت.اما چرا lm358 ؟مگه فرقی داره با 741. در مورد اون اشکالاتی که نوشته بودم اطلاعاتی ندارین؟چرا مقاوت خروجی اینقدر زیاد بود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X