اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک پروژه موزیکال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک پروژه موزیکال

به درخواست یکی از کاربران تصمیم گرفتم یک پروژه لامپی را اینجا توضیح بدهم به نحوی که بتوان ان را ساخت .

پاسخ : یک پروژه موزیکال

ظاهر پروژه های لامپی با دستگاههای دیگر کمی متفاوت است و در این قسمت می توان از کار هنری بر روی چوب استفاده کرد .بخشی که لامپ ها را نگاه می دارد بهتر است الومیونیمی باشد .این انتخاب کار سوراخکاری را اسان می کند و در ضمن حرارت هم دفع می شود .البته حرارت انقدر نیست و در مدارهای توان فقط کمی زیاد می شود. به تصویر نگاه کنید .ترکیب چوب و فلز زیبا به نظر می رسد .

دیدگاه

این یکی را ببینید .می توان از تصاویر پروژه های دیگران الهام بگیرید .من جعبه را با چوب افرا ساختم و کار را یک مهندس 3d انجام داد .هزینه 50 هزارتومان بود .البته diy به معنای ساخت وسایل حرفه ای با قیمت ارزان است .شما می توانید جعبه های ارزانتر تهیه کنید .در خیابان لاله زار جعبه های الومیونیمی برای ff تصویری فروخته می شود من با انها هم کار کرده ام .زیبا است و ارزان .اندازه ای طولی متفاوتی دارد .

دیدگاه

این شروع جدی برای یک کار است .

این هم شکل نهایی

دیدگاه

مونتاژ می تواند بدون مدار چاپی انجام شود .تنها می بایست دقت کرد .اینگونه پرو ژه ها شما را بی شک دست به اچار برجسته ای از شما می سازد. :applause:
          البته مدار چاپی هم عالی است .قبلا هم گفتم من چند نوع مدار کلاسیک را به صورت فیبر ساخته ام .

دیدگاه

من این مدار را انتخاب کردم .حرف نداره و اگر ان را بسازید جز اولین نفراتی هستید که صدای اینگونه مدارهای های اند را می شنوید .تمام لوازم ان موجود است .فقط یکی از انها کمیاب وگران است !!انهم همت و جرات عبور از خط مدارات قدیمی تر که کیفیتی ندارند . :nerd:
            اساس مدار بر لامپ 12au7 است .اگر اقا مهدی به این بحث بپیوندد من ان را دامه می دهم .

دیدگاه

سلام

جسارتا عکسای سه تا پست قبلی دیده نمیشه :sad:

دیدگاه

:applause: :applause: :applause:
                فقط محبت کنید تا حد امکان نحوه و آدرسی که بشه قطعات را تهیه کرد را محبت کنید تا سر درگم نشویم. راستش من عجله دارم اگه بشه یکیش رو بسازم.یعنی دو تا . آخه استریو میخوام. :nice: :nerd:
                خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

من سوالی دارم .هدف شما تست یک تقویت کننده کامل استریو است یا پری استریو .یا هر دو در قالب یک پروژه با زمان کوتاه ساخت ؟

دیدگاه

پروژه های لامپی خوبی وجود دارد که پس از ساخت می تواند سالها در اتاقتان مورد مصرف قرار گیرد .چند نوع ساختار وجود دارد که یک ژاپنی ان را اینگونه بیان می کند :
                    Single: Good
                    Push-pull: Good
                    Differential push-pull: Better
                    متوجه شدید که ایشان دو نوع اول را خوب ولی اخری را بهتر می شمارد .ایشان در وبلاگ خود نقشه های را که گذاشته وات کمی در حدود همان یک وات را دارند .ولی صدا اصلا نقص ندارد .من دقیقا اگر بدانم چه واتی را در نظر دارید ان را شروع به توضیح دادن کنم .عکس ها هم برای همه باز نمی شود ؟

دیدگاه

این ساخته ادیو نت است که به صورت کیت در دنیا عرضه می شود .البته قیمت با لامپهای جدید 2000$ است .قدرتش خوب و صدایش معرکه است .دیگر نیاز به دستگاه های اند در منزل ندارید .و موسیقی را با صدایی بی رقیب گوش دهید .تضمین ان ادیو نت است .من ان را ساخته ام .
                      در ایران هزینه پاینتر است و یک چهارم قیمت ان در اروپا است .چنانچه درخواست ساخت این پروژه را دارید ترانس ها در عرض یک هفته پیچیده می شود و ارسال می گردد .البته از سوی کارگاه ترانس پیچی نه من .انها با دریافت بیعانه اقدام به پیچیدن ترانس ها می کنند .و تنها جایی هستند که اینکا ر را در ایران بر روی لامپ ها انجام می دهند .

دیدگاه

در حین ساخت پروژه یک مربی به صورت ان لاین ایرادهای شما را رفع می سازد . :mrgreen:اون منم :nice: شوخی کردم ....نه شوخی هم نبود من هستم .
                        شما تا پایان ساخت از تکنولوژی لامپی سر در خواهید اورد .

درون دستگاه .البته شما می توانید جعبه را تغییر دهید .فیبر مدارچاپی ان موجود است . :

دیدگاه

با سه لامپ هم می شود ساختار استریو سینگل را ساخت .طبعا این ارزانتر است .ولی صدای کلاسیکی دارد .برای ارزانتر بودن رکتی فایر تیوب حذف شده .هزینه در حدوذ 180تومان است ...البته من حدس می زنم . و اگر ادامه بدهیم به مبالغ کمتری خواهیم رسید.در ایران فعلا لامپ ارزانتر است و اگر برای مسایلی نظیر جعبه هزینه نکنیم انچنان مخارجی برای ساخت یک وسیله های اند نداریم .یکی از دوستان الان واقعا دارد برای ساخت امپ 211 هزینه می کند .من به دوستانی که صرفا هدف اموزشی دارند پروزه های ارزان را پیشنهاد می کنم ولی اگر قصد ساخت وسیله ای برای منزل خود را دارید که از تمام دستگاههای بازار سر باشد باید از یک مشت دلار گذشت . :rolleyes:

در اینجا دیگر مسله در امدن صدا از یک کیت ارزان منتفی است .برای مثال اگر قصد ساخت یک تقویت کننده با stk باشد شاید هزینه نهایی با ترانس تغذیه از 50 تومان بالاتر نرود ولی اخر سر این مجموعه را رها می کنید پس ان پول حرام شده ولی در پروژه لامپی نتیجه کار همیشه تازهگی و ارزش خود را به علت ارایه موسیقی خوب و شگفت انگیز حفظ می کند پس پول ما هدر نمی رود .من این نکات را از تجربیات شخصی به دست اوردم
                          برای یک پروژه .لامپ یک تکنولوژی گرانتر از ترانزیستور است و بدین دلیل کارخانه ها رو به ترانزیستور اوردند .گرانی به دلیل استفاده از قطعات مرغوب است و همچنین استفاده از مقادیری سیم مسی که دارای قیمت های بالایی است می باشد .

دیدگاه

این لامپ pcl82 است که می توان با ان تقویت کننده استریو ارزان ساخت .این لامپ هم در ایران خوشبختانه وجود دارد و می توان پروژه را روی فیبر مدار چاپی هم انجام داد .ترانس هایش ارزانتر و فقط ترانس تغذیه است که حدود 30 هزار تومان هزینه پیچیدن ان می شود .
                            این لامپ برای تقویت سیگنال نیاز به لامپ درایور ندارد و خودش دارای یک بخش تریود مشابه 6sl7 درون خودش می باشد .
                            من وقتی تقویت کنند های را که ساخته ام به بلند گوهایم وصل می کنم و دوستان به قضاوت می پردازند بارها این تقویت کننده برنده نهایی بوده
                            خیلی جالب است که اگر ان را مونتاژ کنید سالها همدم شما در موسیقی خواهد بود .یکی از دوستان که در صدا انچنان حرفه ای نبود پس از شنیدن صدای ان می گفت برای اولین بار است که در هر ولومی صدای خواننده شنیده می شود :nice:این به علت میدرنج طبیعی و توسعه یافته لامپ است .من معتقدم برای شنیدن صدای خوب از ترانزیستور باید هزینه بالای 10 هزار دلار را کرد ولی در لامپ با 100 دلار هم می توان صدای خوبی را شنید . :agree:

دیدگاه

تقویت کننده سینگل pcl82 قدرت 2x3 را دارد .اگر وات بیشتری می خواهید برویم سراغ 6v6 و بیشتر ازان 6l6 .من منتظر تمایل دوستان به نوع پروژه هستم تا نحوه ساخت ان را توضیح دهم و همچنین مسایلی مانند طراحی pcb را حل کنم .من با پروتل اقدام به تهیه فایل pcb می کنم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X