اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

mmc و arm

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

mmc و arm

سلام.
    دوستان کسی تونسته ارتباط mmc و arm رو برقرار کنه . اگه کسی از دوستان برنامه ای داره که کار کنه ممنون می شم راهنماییم کنه. من از lpc 2378 استفاده میکنم و نتونستم ارتباطش رو با mmc برقرار کنه. ممنون
    به دنبال مرگ مي گشتم ... شهر به شهر، كوي به كوي، خانه به خانه و صاحب خانه اي خوابم را با نهيبش آشفته كرد ... كه چه نشستي كه اكنون بر مقبره ات سنگ مي كوبند گفتم چه خوب كه بعد از اين، طعم زندگي بس شيرين است و گوارا
    اي تو ... اي بذر نهال هستي ... اگر زنده اي دعاي خيرت را بدرقه راهم ساز ... اگر هم مردگي را تجربه مي كني، بيا با هم زنده شويم كه گويند زندگي زيباست

پاسخ : mmc و arm

فکر کنم آقای تروشه راه انداخته بودن (برای همون lpc23 )
    منم انشاءالله تا چند روز دیگه برای sam7 میگذارم.

دیدگاه

فرزاد جان من هم سعی می کنم کمکت کنم .تا 2 روز اینده سخت افزار رو ردیف می کنم
      اینجا هم رفرنسه منه

http://www.keil.com/support/man/docs/rlarm/rlarm_fs_fdata_blk.htm

خوب گفته.روون هم گفته.ولی من که فکر نمی کنم به این سادگی ها باشه

ایشالله ردیف شه بزاریمش تنگ lcd 2.8 اینچی حالشو ببریم :wow:
      علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

برنامه تو وبلاگ آقای تروشه که نبود. فکر کنم خودشونم سربازیند . کسی از دوستان می تونه کمک کنه؟
        به دنبال مرگ مي گشتم ... شهر به شهر، كوي به كوي، خانه به خانه و صاحب خانه اي خوابم را با نهيبش آشفته كرد ... كه چه نشستي كه اكنون بر مقبره ات سنگ مي كوبند گفتم چه خوب كه بعد از اين، طعم زندگي بس شيرين است و گوارا
        اي تو ... اي بذر نهال هستي ... اگر زنده اي دعاي خيرت را بدرقه راهم ساز ... اگر هم مردگي را تجربه مي كني، بيا با هم زنده شويم كه گويند زندگي زيباست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behrooz_elec
          برنامه تو وبلاگ آقای تروشه که نبود. فکر کنم خودشونم سربازیند . کسی از دوستان می تونه کمک کنه؟
          سرچ بزنی تو سایت علی اقا هم نبوده باشه(که بعید می دونم اگه گفته باشن هست)واسه philips خودم دیدم که mmc راه انداخته بودن البته نه با keil

دیدگاه

چقدر بد قول شدم !
            mmc اونقدر بغرنج نیست که تنهایی نتونم راش بندازم فقط مشکل این بود (و هست) که وقت روش نگذاشتم چون این 2-3 ماهه به طرز عجیب و بی سابقه ای وقت کم آوردم :angry:
            خوشبختانه امروز وقت آزاد دارم ، امیدوارم تموم شه. :rolleyes:

دیدگاه

ما منتظریم شدید اقا فرزاد
              راستی اینطور که من دستم اومده تو keil راه انداختن mmc یعنی راه انداختن fat برداشتم درسته؟؟ :mrgreen:

اخه من هر چی نگاه می کنم mmc و fat رو کنار هم اورده و هیچ جا ندیدیم به روش سسکتوری خونده باشه و همیشه هر جا مثالی ازش دیدم یه فایل رو open کرده بود :agree:

یه کد هم کامپایل کردم و هیچ error ی نداد ولی تست نکردم

کد:
              /******************************************************************************/
              /* BLINKY.C: LED Flasher                           */
              /******************************************************************************/
              /* This file is part of the uVision/ARM development tools.          */
              /* Copyright (c) 2005-2006 Keil Software. All rights reserved.        */
              /* This software may only be used under the terms of a valid, current,    */
              /* end user licence from KEIL for a compatible version of KEIL software    */
              /* development tools. Nothing else gives you the right to use this software. */

#include <AT91SAM7S64.H>            /* AT91SAMT7X256 definitions */
              #include <lib_AT91SAM7S64.h>

#include <rtl.h>
              #include <stdio.h>

void tst_fopen (void) {
                FILE *f;

/* Read a file from default drive. */
                f = fopen ("Test.txt","r");

if (f == NULL) {
                 //printf ("File not found!\n");
                }
                else {
                 // process file content
                 fclose (f);
                }

/* Create a file in subfolder on SD card. */

}

دیدگاه

سلام
                کسی تا حالا این MCI رو راه ننداخته؟ البته همراه با DMA ؟
                آخه خیلی امکان جالبی که باهاش میشه پردازش سی پو رو جای دیگه برنامه متمرکزکرد در حالی که داره یه تیکه از MMC SD رو هم میریزه تو رم :wow:
                کسی آموزشی چیزی به فارسی انگلیسی چیزی نداره؟ :question:

[glow=black,2,300]بردی جالب با سیستم عاملی جالب !!![/glow]

دیدگاه

بله ولی این میکرو هایی که ما استفاده میکنیم اون قسمت MCI رو نداره :cry2:
                  من بازم عذر خواهی میکنم ، بالاخره فهمیدم پله پله برم بهتره . ( اول spi بعد MMC و بعدش FAT ). من چون میخواستم یه راست برم سراغ FAT نشد ! :cry:
                  من شنبه تا 3 شنبه تا ساعت 19 سر کلاسم ! پس، 4 شنبه spi رو حتما میگذارم . بعدش هم MMC و بقیه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امید حبیبی
                    ما منتظریم شدید اقا فرزاد
                    راستی اینطور که من دستم اومده تو keil راه انداختن mmc یعنی راه انداختن fat برداشتم درسته؟؟ :mrgreen:

اخه من هر چی نگاه می کنم mmc و fat رو کنار هم اورده و هیچ جا ندیدیم به روش سسکتوری خونده باشه و همیشه هر جا مثالی ازش دیدم یه فایل رو open کرده بود :agree:

یه کد هم کامپایل کردم و هیچ error ی نداد ولی تست نکردم

کد:
                    /* BLINKY.C: LED Flasher                           */
                    /* This file is part of the uVision/ARM development tools.          */
                    /* Copyright (c) 2005-2006 Keil Software. All rights reserved.        */
                    /* This software may only be used under the terms of a valid, current,    */
                    /* end user licence from KEIL for a compatible version of KEIL software   */
                    /* development tools. Nothing else gives you the right to use this software. */

#include <AT91SAM7S64.H>            /* AT91SAMT7X256 definitions */
                    #include <lib_AT91SAM7S64.h>

#include <rtl.h>
                    #include <stdio.h>

void tst_fopen (void) {
                     FILE *f;

/* Read a file from default drive. */
                     f = fopen ("Test.txt","r");

if (f == NULL) {
                       //printf ("File not found!\n");
                     }
                     else {
                       // process file content
                       fclose (f);
                     }

/* Create a file in subfolder on SD card. */

}
                    راستی من قبلا هم خدمتتون عرض کردم اون مثال هایی که تو سایت keil با پسوند rtl میزنه مربوط به سیستم عامل خود keil هست . بنابر این تا اون رو (همون سیستم عامل) راه ندازید هیچ کدوم از کدها بدرد نمی خوره ولی اگه راه بیوفته ...

دیدگاه

بله ولی این میکرو هایی که ما استفاده میکنیم اون قسمت MCI رو نداره
                      مگه از چه ارمی استفاده میکنی؟ :arrow:
                      مگه lpc2368 or مدلهای بالتر نیست؟
                      اگه نه بگو اسم میکروتو با قیمت و مشخصات؟ :nerd:

دیدگاه

AT91SAM7S64
                        AT91SAM7X256
                        LPC2148

دیدگاه

شرمنده که باعث شلوغ شدن فرمهها شدیم
                          در مورد mmc & fat اگه توی همین سایت بگردی یه مقاله خیلی خوب از آقای علی تروشه هست
                          توی اینترنتم چیزای زیاد و جالبی هست
                          اگر هم در مورد fat سوالی بود من حاضرم همکاری کنم(البته شما همه استادید) :icon_razz:

دیدگاه

سلام.
                            من ارتباطشو با mmc راحت برقرار کردم و برای نمایش تصاویر روی lcd ازش استفاده می کنم. کلیم سعی کردم ولی هنوز نتونستم fat رو راه اندازی کنم. نمی دونمم دیگه باید چیکار کنم. اگه برنامه mmc رو خواستین بگبن تا بزارم.

دیدگاه

نیکی و پرسش
                              100%
                              بزارین ممنون میشم :agree:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X