اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آی سی بافر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آی سی بافر

کسی یه آی سی بافر نمی شناسه که ولتاژ ورودی را تو خروجی بده ومقاومت خروجی خیلی کم. در حدود چند اهم باشه

پاسخ : آی سی بافر

نوشته اصلی توسط electroactive
    کسی یه آی سی بافر نمی شناسه که ولتاژ ورودی را تو خروجی بده ومقاومت خروجی خیلی کم. در حدود چند اهم باشه
    بنام خدا
    با سلام
    این بافر را برای چه منظوری میخواهید؟

دیدگاه

پاسخ : آی سی بافر

نوشته اصلی توسط امیر معیری

بنام خدا
      با سلام
      این بافر را برای چه منظوری میخواهید؟
      سلام
      می خوام با استفاده از دو مقاومت تقسیم ولتاژ انجام بدم و ولتاژ یدست آمده را سر پایه میکرو بیندازم

تا جایی که می دونم وقتی از خروجی پ امپ741 مقاومت R1را به پایه منفی و از پایه منفی مقاومت R2را به منبع ولتاژ وصل کنیم و پایه مثبت را به زمین وصل کنیم Vo=(-R1/R2)*Vinو از طرفی مقاومت خارجی پ امپ باید حدود صفر بشه.من به جای این دو مقامت دو مقاومت یکسان گذاشتم.به Vccحدود 5 ولت و به Vcc- حدود 6.5- ولت دادمVinرا هم همون 6.5- دادم..مهمترین مشکل این که مقاومت خروجی نه تنها حدود صفر نیست بلکه 680 کیلو اهم است.مشکل دوم این که اگه دو تا مقاومت یکسان مقدارشون کم باشه مثلا 330 اهمVoبرابر با 6.5 نمیشه مثلا میشه 1.6 ولی وقتی مقدار دو تا مقاومت را به چند ده کیلو می رسونم Vo نزدیک به 6.5 میشه. حتی پ امپ را به صورت بافر بستم یعنی خروجی را به پایه منفی وصل کردم و Vin را به پایه مثبت دادم اما باز هم مقاومت خروجی 680 کیلو اهم بود. مشکل از پ امپ هم نبود چون با دو پ امپ امتحان کردم و هر دو همین جواب رو دادن. کسی می دونه مشکل از کجاست.آیا ممکن مشکل از تغذیه باشه؟ البته این تغذیه را به میکرو هم وصل کردم ومیکرو کار میکنه. چه شماره IC تو بازار به عنوان بافر هست؟

ممنون میشم کمک کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X