اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل عجیب در شبکه کردن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل عجیب در شبکه کردن

سلام
    من 2 تا کابل شبکه دارم یکی 5متر اونیکی 25 متر وقتی که با کابل 5 متری تستش میکنم جواب میده ولی با 25 متری نه! :sad:
    مشکل از کجا میتونه باشه؟ با مولتی متر چکش کردم سالم بوده فقط اون بلنده مقاومتش 8 اهم نشون میده ولی کوتاهه مقاومتش 3اهم ممکنه واسه مقاومته زیادش باشه؟
    The harder I work, the luckier I get

پاسخ : مشکل عجیب در شبکه کردن

سلام
    خب طبیعیه که بلنده مقاومتش بیشتره.
    مشکل باید از جایی دیگه باشه.معمولا حداقل ماکزیمم طول کابل شبکه 100 متره. در موارد خیلی کم از کابلهای گیگابایتی فاصله حداکثر 25 متره که بعید می دونم کابل شما از این نوع باشه.
    It's okay to pick your friends, but don't pick them to pieces- means give prize then criticism if it's a friend!

دیدگاه

البته ببخشید که فضولی می کنم چون کار کامپیوتری هست ولی فکر میکنم اینجا فرق کنه و به نظر من مشکل از خود کابل هست اگه رشتتون الکترونیکه 100% مولتی متر داخل خونه داری ور دار و سیم هاشو چک کن ببین همش وصله.من فکر میکنم که سیم ها قطع شده و گرنه تا 100 متر همون طوری که خانم اعلمی فر گفتن نباید مشکلی پیش بیاد.
      علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

نوشته اصلی توسط narek
        سلام
        من 2 تا کابل شبکه دارم یکی 5متر اونیکی 25 متر وقتی که با کابل 5 متری تستش میکنم جواب میده ولی با 25 متری نه! :sad:
        مشکل از کجا میتونه باشه؟ با مولتی متر چکش کردم سالم بوده فقط اون بلنده مقاومتش 8 اهم نشون میده ولی کوتاهه مقاومتش 3اهم ممکنه واسه مقاومته زیادش باشه؟
        شاید شما زوج سیما رو درست انتخاب نکردین تو فواصل کم مهم نیست ولی تو برد بالا خودشو نشون میده
        خودمونی بنویسم میگن UTP اون TP آخر به معنی Twisted Pair هست زوج ها رو درست انتخاب کنین
        این عکس شاید کمکتون کنه این برای کابل کراس هستش برای کابل نرمال آرایش هر دو طرف باید یکی باشه

دیدگاه

یعنی اینطور که من فهمیدم در کراس باید جای سبز و نارنجی عوض بشه درسته؟
          It's okay to pick your friends, but don't pick them to pieces- means give prize then criticism if it's a friend!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشته اعلمی فر
            یعنی اینطور که من فهمیدم در کراس باید جای سبز و نارنجی عوض بشه درسته؟
            درسته
            و همیشه زوج درست انتخاب بشه در کابل های شبکه یک و دو یک زوج و سه و شش نیز باید یک زوج سیم باشند که در کابل های نرمال بصورت یک به یک و در کابل های کراس ضربدری وصل میشن

دیدگاه

اگر صرفاً می خواهید دو تا کامپیوتر رو با هم شبکه کنید باید از کابل کراس استفاده کنید ( یک طرف کابل استاندارد A و طرف دیگر کابل استاندارد B )

ولی اگر می خواهید یک کامپیوتر رو به قطعاتی مثل سوئیچ یا روتر یا ... وصل کنید باید از کابل معمولی استفاده کنید ( هر دو طرف کابل استاندارد A یا B )

دیدگاه

ببخشید که فضولی میکنم. این مشکل اصلا عجیب نیست! اگر از درست سوکت زدنتان مطمئن هستید بروید تسترتان را عوض کنید همه چیز درست میشود!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X