اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

lcd گوشی های چینی320*240 با At91sam درایو و راه اندازی شد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

lcd گوشی های چینی320*240 با At91sam درایو و راه اندازی شد

سلام بچه ها
    راجع بع این lvd ها تو فروم avr بحث شده و من با avr راش انداختم ولی سرعنش خیلی کمه با avr
    به هر حال
    فایل های پیوست شده
    علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

پاسخ : درایو ال سی دی گوشی های چینی

امید جون مشکل توی برنامت زیاده مثلا اینکه می گی همه ی پایه ها ست میشه به خاطر این هست که هر بار دیتا روی دیتا پورتت می ریزی ، قبلش ، دیتا پورتت رو ریست نمی کنی ! این که دیگه رجیستراش شبیه avr نیست که !
    برنامه ی سالم و همه ی مخلفات این جا : امید از این برنامه ادامه بده . فقط برنامه مشککل داره ولی درست کار میکنه نه 100 درصد
    حالا اگه وقت کردم کامل در مورد ال سی دی هم توضیح میدم .
    http://www.upic.ir/upload/uploads/1283256350.rar

راستی یه سوال این keil تنظیمات کامپایلرش کجاست ؟ مثلا مثل codevision که میرفتیم project/configure/ ؟
    توی برنامم خیلی سرریز اتفاق میفته باید چه نکاتی رو رعایت کنم توی تعریف متغیرها ؟

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط آرمین
      امید جون مشکل توی برنامت زیاده مثلا اینکه می گی همه ی پایه ها ست میشه به خاطر این هست که هر بار دیتا روی دیتا پورتت می ریزی ، قبلش ، دیتا پورتت رو ریست نمی کنی ! این که دیگه رجیستراش شبیه avr نیست که !
      برنامه ی سالم و همه ی مخلفات این جا : امید از این برنامه ادامه بده . فقط برنامه مشککل داره ولی درست کار میکنه نه 100 درصد
      حالا اگه وقت کردم کامل در مورد ال سی دی هم توضیح میدم .
      http://www.upic.ir/upload/uploads/1283256350.rar

راستی یه سوال این keil تنظیمات کامپایلرش کجاست ؟ مثلا مثل codevision که میرفتیم project/configure/ ؟
      توی برنامم خیلی سرریز اتفاق میفته باید چه نکاتی رو رعایت کنم توی تعریف متغیرها ؟

موفق باشید
      بلاخره نمردیم و یکی جواب ما رو داد

اقا اون وقتی که کمک می خواستیم یکی نبود بگه اقا امید خرت به چن منه :cry2:.اصلا نیومد ببینه خودم و خرم با هم چه قدر فرق داریم :mrgreen:

بله من برنامه رو تیکه تیکه کردم و به مشکلاتش پی بردم.حرف شما درسته :agree:

بیخیال بابا ما به بیگانه ها باج نمیدیم :mrgreen: گوشت خودمون رو می خوریم منت قصاب نمی کشیم

بابا من ناشی تر از این حرفام که بخوام تو رو راهنمایی کنم
      ولی تو flash/configure flash یه سری تنظیمات واسه پورت و نوع میکرو و فایلها debug هست بگرد شاید چیزی که بخوای باشه

حالا قصه خرو گم می کنه :mrgreen:
      اقا راه افتاد خفــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ــــــن

خیلی باهاله با کریستال 18 مگ کار می کنم و تو ثانیه حدود 3 تا عکس پخشیعنی بیش لز 6 برابر Avr میشه اگه میشه راهنمایی کنین تا over clkبریم تو کارش ببینیم تا چه قدر میشه پیشرفت کرد
      اینم فیلمش

بچه ها برنامه رو می تونین تو پست اولم ور دارین یا از اینجا ببینین

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=31343.0
      فایل های پیوست شده

دیدگاه

پاسخ : lcd گوشی های چینی320*240 با At91sam درایو و راه اندازی شد

به نام خدا سلام دوستان آقا پروژه شما خیلی عالی بود تبریک میگم فقط میشه بگی اسم موبایلی که نمایشگر اون رو استفاده کردی چیه در ضمن میشه فایل کتابخونه ای که با اون میشه با این نمایشگر کار کرد رو به صورت جدا بگذاری خیلی ممنونم خداحافظ.

دیدگاه

lcd n96

اگه کتبخونه رو جدا میخوای فایل اقا ارمین رو دانلود کن

دیدگاه

به نام خدا سلام میشه بگی قیمت این نمایشگر در بازار چقدر ؟ متشککرم..

دیدگاه

سلام دوست عزیز نا قابله از 12 تومن تا 16 تومنش هست با همشونم کار میکنه :wow:
              الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

سُلام

با lpc2378 راهش انداختم ... سرعتش روی پخش دو عکس پشت سر هم بیشتر از 30 فریم در ثانیه هستش

ادامه http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=27060.60
                به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

سلام به همه دوستان
                  آلبوم عکس با LCD رنگی موبایلهای چینی. نمایش عکسها با فرمت bmp از روی مموری کارت. اندازه تصویر 320 در 240 پیکسل. برنامه نویسی LCD-ELT240320 با BASCOMAVR

این هم لینک دانلود برنامه و مدار شماتیک
                  آدرس دانلود برنامه: http://www.4shared.com/file/194769099/6fcd0214/PROG.html
                  آدرس دانلود مدار شماتیک: http://www.4shared.com/file/194773938/bf292853/Shematik.html
                  ..................................
                  ..................................
                  شما باید عکسهای خود را با استفاده از مثلا فتوشاپ در اندازه های 320در 240 پیکسل و با فرمت bmp و ترتیب رنگ بصورت زیر روی مموری با هر نام دلخواهی ذخیره کنید تا یکی پس از دیگری نمایش داده شوند.

Alireza maleki

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اٌمید حبیبی

بلاخره نمردیم و یکی جواب ما رو داد

اقا اون وقتی که کمک می خواستیم یکی نبود بگه اقا امید خرت به چن منه :cry2:.اصلا نیومد ببینه خودم و خرم با هم چه قدر فرق داریم :mrgreen:

بله من برنامه رو تیکه تیکه کردم و به مشکلاتش پی بردم.حرف شما درسته :agree:

بیخیال بابا ما به بیگانه ها باج نمیدیم :mrgreen: گوشت خودمون رو می خوریم منت قصاب نمی کشیم

بابا من ناشی تر از این حرفام که بخوام تو رو راهنمایی کنم
                    ولی تو flash/configure flash یه سری تنظیمات واسه پورت و نوع میکرو و فایلها debug هست بگرد شاید چیزی که بخوای باشه

حالا قصه خرو گم می کنه :mrgreen:
                    اقا راه افتاد خفــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ــــــن

خیلی باهاله با کریستال 18 مگ کار می کنم و تو ثانیه حدود 3 تا عکس پخشیعنی بیش لز 6 برابر Avr میشه اگه میشه راهنمایی کنین تا over clkبریم تو کارش ببینیم تا چه قدر میشه پیشرفت کرد
                    اینم فیلمش

بچه ها برنامه رو می تونین تو پست اولم ور دارین یا از اینجا ببینین

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=31343.0
                    آقا میشه توضیح بدی از کدوم مدش استفاده کردی؟8 یا 16 بیت؟بعدش اون روتین send کردن دیتا و command چرا 4بیت شیف به چپ میدی؟یک سول مهم دیگه اگه از مد 16 بیت استفاده می کنی از کدوم پین های DB0تا DB17 برای 16 بیت باید استفاده کرد؟

دیدگاه

[/quote]
                      آقا میشه توضیح بدی از کدوم مدش استفاده کردی؟8 یا 16 بیت؟بعدش اون روتین send کردن دیتا و command چرا 4بیت شیف به چپ میدی؟یک سول مهم دیگه اگه از مد 16 بیت استفاده می کنی از کدوم پین های DB0تا DB17 برای 16 بیت باید استفاده کرد؟
                      [/quote]

با اجازه برنامه نویس

برداشت من :

16 بیت
                      4بیت شیفت بخاطر اینکه رو پین های 4 به بعد پورت مورد نظر دیتا بذاره . از 4 به بعد به پین های دیتای LCD وصله (قبلیا به CS Reset WR و .. ,wgi)
                      بازیه ز ندگی اون نیست که تاسه خوب بیاری , اینه که تاسه بد رو خوب بازی کنی

دیدگاه

مرسی جواب دادی آقا.16 بیتی بودنش محتمل هست ولی دلیل شیفتش این نباید باشه.کافیه فایل ili9325.c رو نگاه کنی که پایه های کنترلی به PIO های 20 تا 24 وصل است.اگه به پایه های 0 تا 3 وصل بود حرفتون درست بود.

دیدگاه

با سلام و خسته نباشید زیاد از شما دوست عزیز یه خواهش کوچیک ازتون داشتم می خواستم شماتیک سخت افزاری و عکس از نحوه اتصال ال سی دی به میکرو را پ کنید می دونم نحوه اتصال سخت افزاری رو می تونم از کد بفهمم ولی اگه این زحمتو بکشین ممنون می شم عکس از سخت افزار متصل شده هم برای اینه که من سر این ال سی دیه 6100 nokia پدرم در اومد از اونجایی که تو بازار مدلی عرضه شده بود به غیر از سوکت مربوطه خروجی دیگه ای روی برد pcb نبود مجبور به ساخت یک برد 1سانتی شده و روی اون با 1000 بد بختی نریه سوکتشو که گرونم بود زدم پس ممنون میشم عکسو قرار بدین

دیدگاه

سلام
                            دوست من amintanharpd
                            حتما مجله pmm شماره 5 رو مطالعه کن
                            در این مورد توضیحات بسیار کاملی داده.
                            من خودم تازه مطالعه کردم. عالی بود.
                            موفق باشید.

دیدگاه

دوستان سلام
                              برای ما که تازه واردیم میشه بگین این lcd درایورش رو کچا میشه گیر آورد ؟
                              الان یه جندتا برنامه این پایین بود !تو این برنامه ها دستی درایورش رو نوشتید یاکتابخونه add کردین؟
                              بعد حدودای قیمتش چقده؟
                              فقط تو تهران هست یا تو مشهدم گیر میاد؟ :nerd: :nerd: :nerd: :mrgreen: :read:
                              ممنون[/size[/size]]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X