اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

help ........ درخواست راهنمایی از کسایی که زبانشون خوبه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

help ........ درخواست راهنمایی از کسایی که زبانشون خوبه

دوستان سلام
    من زبانم خیلی ضعیفه. اما تصمیم گرفتم مشکل ضعف زبانم رو برطرف کنم.

میخوام بدونم باید از کجا شروع کنم تا از این وضع خارج بشم

آیا با 1سال وقت گذاشتن و روزی 1-2 ساعت زبان کار کردن میشه یه کارایی کرد یا نه ؟

از هر راهنمایی که میدونید میتونه بهم کمک کنه دریغ نکنید

منتظر راهنماییاتون هستم
    شيطان كه رانده گشت يك خطا بيشتر نكرد خود را براي سجده آدم رضــــا نكرد
    شيطان هـــزار مرتبه بهتر ز بي نـــــــــــماز او سجده را بر آدم و اين بر خدا نكرد

پاسخ : help ........ درخواست راهنمایی از کسایی که زبانشون خوبه

سلام......

برای زبان باید سعی کنید دامنه لغاتتو ن رو گسترش بدید.در عین حال که لعات بیشتری رو یاد میگیرید دیدن فیلم و صحبت کردن با کسی که زبانش خوبه واقعا کمک کننده هست.

این لینک ها رو هم یه نگاه بندازید مفید و جالبن.

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=25392.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=22329.0

موفق باشید.

فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

سلام حسین جون
      به نظر من صرف لغت یاد گرفتن اصلا کارایی نداره. لغت باید کاربردی یاد گرفته بشه یعنی مثلا لغتی که یاد میگیری تو جمله یاد بگیری که با نحوه و موقعیت کاربردش هم اشنا بشی. واسه این کار میتونی از کتابهای خوبی مثل 504 استفاده کنی. اما این فقط واسه vocabulary بود. پیشنهاد بعدیم اینه که اگه میتونی کلاس شرکت کن و دوره های معروف زبان انگلیسی مثل new interchange, connect, spectrum, ... رو بخون. پیشنهاد خودم new interchange هست. اگر هم نمیتونی کلاس شرکت کنی خودت میتونی این کتابها رو بخونی. البته بهتره دنبال پایه هم باشی که با همدیگه تمرین ها رو انجام بدین مخصوصا تمرین های speaking رو. خوبی این کتاب اینه که رو همه مهارت های reading, speaking, writing, listening, grammer, vocab کار میشه.
      ولی یه نکته یادت نره شروع مهمترین کاره. شروع کن. خودت به مرور رو غلطک می افتی و می فهمی باید چی کار کنی.
      cheers

دیدگاه

سلام به دوستای گلم

ممنون که راهنماییم می کنید :wow:

ببخشید 504 اسم کتاب هستش ؟ یعنی برم کتاب فروشی بگم کتاب 504 زبان رو میخوام ؟
        شيطان هـــزار مرتبه بهتر ز بي نـــــــــــماز او سجده را بر آدم و اين بر خدا نكرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین فرهمندفر
          سلام به دوستای گلم

ممنون که راهنماییم می کنید :wow:

ببخشید 504 اسم کتاب هستش ؟ یعنی برم کتاب فروشی بگم کتاب 504 زبان رو میخوام ؟
          سلام
          بله دوست عزیز 504 لغت اسم یک کتاب است که هم به صورت فلش کارت است و هم به صورت کتاب چاپ شده.

دیدگاه

راستی تا اینجا بیشتر توصیه شما دوستان درباره کار کردن روی لغت و reading بوده به خصوص به صورت کاربردی ! درسته ؟
            حالا یه سوال دیگه هم دارم : من از نظر دستور زبان خیلی تعطیلم :cry2: این موضوع رو باید چی کار کنم؟

بازم ممنون از راهنمائیاتون :redface:

دیدگاه

راستی تا اینجا بیشتر توصیه شما دوستان درباره کار کردن روی لغت و reading بوده به خصوص به صورت کاربردی ! درسته ؟
              حالا یه سوال دیگه هم دارم : من از نظر دستور زبان خیلی تعطیلم :cry2: این موضوع رو باید چی کار کنم؟

لغت به صورت کاربردی و ریدینگ (داستان های کوتاه و روزنامه های انگلیسی مفید هستن) و speaking.

اما واسه گرامر: این روشی که می گم خودم قبلا انجام دادم مفید بوده; از یه کتاب (مثلا english gramer in use) گرامر ها رو بخونید و یاد بگیرید بعد از اون گرامر های متون و روزنامه ها و کتاب ها رو بررسی کنید و خوب درکشون کنید.

و اگر می خواین دوره های اموزشی رو شرکت کنید دوره های Top noch رو بهتون پیشنهاد میدم.کتابهای خیلی کاربردیی داره.

موفق باشید.
              فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

سلام
                ممنون که راهنمایی میکنید
                صحبت از دوره های زبان شد گفتم بیشتر از راهنمائیاتون استفاده کنم :biggrin:
                من میخوام به امید خدا 2 سال دیگه توی آزمون ارشد شرکت کنم. از اونجایی که زبان در موفقیت توی آزمون ارشد خیلی مهمه میخواستم بدونم شما دوستان با توجه به اینکه زبان من ضعیفه و تازه دارم شروع میکنم کدوم دوره رو بهم پیشنهاد میکنید که تا روز آزمون بتونه یکم برام پشتوانه باشه ؟

دیدگاه

سلام
                  ممنون که راهنمایی میکنید
                  صحبت از دوره های زبان شد گفتم بیشتر از راهنمائیاتون استفاده کنم :biggrin:
                  من میخوام به امید خدا 2 سال دیگه توی آزمون ارشد شرکت کنم. از اونجایی که زبان در موفقیت توی آزمون ارشد خیلی مهمه میخواستم بدونم شما دوستان با توجه به اینکه زبان من ضعیفه و تازه دارم شروع میکنم کدوم دوره رو بهم پیشنهاد میکنید که تا روز آزمون بتونه یکم برام پشتوانه باشه ؟

من دوره های spectrum (تا حدی) و top noch و کانون زبان ایران رو گذروندم.بین همه اش top noch خیلی خوبه اما واسه مکالمه. اگه واسه کنکور می خواین همون کتابای 504 و ... کمک می کنه.

دیدگاه

سلام دوست گرامی

پیشنهاد همه دوستان خوب و به جا بود اما من فکر میکنم شما اول باید با مکالمه زبان نصرت شروع کنی
                    وکنار اون نرم افزار اموزش لغات 504(ماکسیمم) شرکت نارسیس راهم کار کنی

مکالمه نصرت لیسینینگ . ریدینگ .وگرامر .شما را قوی میکنه وتمام مشکلاتی که در فهم اینگلیسی را داری حل میکنه

و نرم افزار ماکسیمم هم بانک لغات شمارو زیاد میکنه

و بعد از 2 یا 3 ماه که اینا را انجام دادی اگه کلاس هم بری خیلی عالی میشه

دیدگاه

دوست عزیز سلام
                      من توصیه میکنم که شروع به خوتدن کتاب داستان کن و همزمان فایل صوتی کتاب داستان رو گوش کن این راه بهترین راه برای بالا بردن دامنه لغت و listening کتاب ها رو با توجه به سطح زبانت انتخاب کن و همرمان هم سعی کن جمله ها رو میخونی روی زمان فعل ها و ساختار جمله هم دقت کن
                      بعد که سطح زبانت بهتر شد میتونی با 504 شروع کنی لغات 504 برای شروع یادگیری سنگینه و سعی کن لغات رو در غالب مثالش یاد بگیری
                      وقتت رو هم با نرم افزارهایی مثل ماکزیمم تلف نکن ، چون خیلی جاها تو تلفظ ها مشکل داره ،

در مورد تلفظ هم اینو بگم که تنها به تلفظ های دیکشنری اکسفرد اعتماد کن و سعی کن فونتیک رو یاد بگیری

کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

خوب شد گفتید تازه امروز میخواستم برم کتاب 504 رو تهیه کنم oo:
                        نرم افزار learn to speak english 9 چه طوره ؟ خیلی ازش تعریف شنیدم . در کنار لغت و ..... از این نرم افزار استفاده کنم کافیه یا دوره زبان رو هم پیشنهاد میکنید ؟

دیدگاه

دوره زبان رو پیشنهاد میدم که بری اگه وقت ازاد داری , کلاس رفتن مفیده در صورتی که خودتم توی خونه مطالعه کنی ، نه اینکه کلاس رو از روی اجبار بری
                          استفاده از نرم افزار هم میتونه مفید باشه ولی نه به اندازه کلاس رفتن
                          کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

راهی که من آزمایش کردم و خوب هم جواب داد، خوندن کتابهای فنی به زبان انگلیسی بود.
                            اگر دانشجو هستی، می تونی از همین ترم تصمیم بگیری که دیگه کتاب فارسی نخونی
                            اول به نظر غیرممکن میاد، ولی آخرش جواب میده

جوون که بودم ، ترم دو لیسانس همین تصمیم رو گرفتم. البته اون ترم خیلی سخت گذشت
                            ولی ارزشش رو داشت. از ترم بعدی راه افتادم. درواقع زبان در سطح دیپلم برای اغلب کاربردهای
                            دانشگاهی و ارتباطات کاری کافیه، بعدا با مطالعه کتابهایی که دوست داری مهارتت بیشتر میشه
                            .

بنظر من کتابهایی مثل 504 فقط دایره لغاتت رو کامل میکنه ولی یادمون باشه که قراره زیان رو
                            یاد بگیریم که بتونیم استفاده ازش بکنیم یعنی کتاب انگلیسی بخونیم، با یک انگلیسی زبان صحبت کنیم.
                            نه اینکه زبان یاد بگیریم که یاد گرفته باشیم

خلاصه که این تیپ کتابها رو برای یادگیری کاربردی زبان ( بعنوان یک وسیله و نه بعنوان هدف )
                            مناسب نمی دونم.البته شاید دوستان خیلی موافق این جمله آخری نباشند

مخلص شما
                            رضا
                            It's not the Strongest that Survive, Nor the Most Intelligence, But the ones Most Responsive to Change
                            گونه هایی که شانس بقا دارند ، نه قویترین هستند و نه باهوشترین بلکه آنهایی هستند که بیشترین آمادگی تغییرات را دارند !
                            چارلز داروین - بنیانگذار نظریه تکامل

دیدگاه

ببین حسین جون اگه میخوای به بیراهه نری و درست و اصولی زبان یاد بگیری و از اون مهمتر زبان رو کامل یاد بگیری یعنی همه مهارت ها رو به صورت موازی و با هم پیش ببری پیشنهاد می کنم نه نرم افزار کار کنی، نه داستان بخونی، نه کتابهای مختص فقط گرامر یا لغت بخونی، و نه.... یه کورس کامل زبان انگلیسی مثل new interchange یا new headway رو به صورت کامل یعنی همه کتابهاش رو تموم کنی. تو این کورس ها همه چیز گفته میشه. از سطح مقدماتی تا سطح پیشرفته و خوبیش تو اینه که هر مرحله یا هر کتابی که میخونی میدونی که سطح زبانت تو هر مهارت چیه، و این هم فقط به خاطر level بندی بودن کتابهای این کورس هاست. از level مقدماتی تا level پیشرفته.
                              اما اگه فقط هدفت شرکت تو کنکور ارشده فقط لازمه که رو لغت و گرامر و ریدینگ و درک مطلب کار کنی و واسه این کار هم میتونی از همون کتابهای 504 و english grammer in use استفاده کنی. ولی واسه اصولی یاد گرفتن زبان همون که گفتم. کورسهای معتبر انگلیسی با اساتیدی که زبان رو درست یاد میدن.
                              دوستان سلام
                              من زبانم خیلی ضعیفه. اما تصمیم گرفتم مشکل ضعف زبانم رو برطرف کنم.

میخوام بدونم باید از کجا شروع کنم تا از این وضع خارج بشم

آیا با 1سال وقت گذاشتن و روزی 1-2 ساعت زبان کار کردن میشه یه کارایی کرد یا نه ؟

از هر راهنمایی که میدونید میتونه بهم کمک کنه دریغ نکنید

منتظر راهنماییاتون هستم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X