اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای سوئیچینگ 35 ولتی 3 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای سوئیچینگ 35 ولتی 3 آمپر

سلام خدمت شما استادان گرامی
    من در مورد منابع سوئیچینگ اطلاعاتی زیادی ندارم
    می خواستم بدونم منبع 35 ولتی 3 آمپری میشه با سوئیچینگ ساخت یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ oo: oo: oo: oo: oo: oo: oo: :eek: :eek: :eek: :eek:
    لطفاً یکم برام تو ضیح بدید. :redface: :redface: :redface:
    روی هر پله که باشی ، خدا یک پله از تو بالاتر است ،
    نه به خاطر اینکه خداست ، به خاطر اینکه دست تورا بگیرد .

باران به دلیل استمرارش سنگ را سوراخ می کند ،
    نه به خاطر قدرتش !!!
    این که چه کسی باشی و در چه موقعیتی به تصمیم خودتان بستگی دارد . ( دکتر شریعتی )

پاسخ : کمک برای سوئیچینگ 35 ولتی 3 آمپر

سلام
    منم اطلاعات زیادی ندارم. ولی چون خودمم همچین چیزی میخوام بسازم(من خیلی چیزا میخوام بسازم، کو وقت و حوصله و مشتری و انگیزه مالی و .... :mrgreen یکم روش فکر کردم قبلا شاید حرفام درست نباشه.
    این منبع رو به صرفه نیست فلای بک بسازید. چون ترانس زشت و چرتی میخواد و با تعداد دور زیاد و راندمان پایین. باید فوروارد باشه. حالا half bridge هم لازم نیست شاید. همین تک ترانزیستوری به نظرم میتونه 100 وات رو جواب بده. اصولا flyback ها و forward تک ترانزیستوری مدارشون مثل همه (تو forward یه سلف و دیود تو خروجی اضافه میشه).
    حالا شما میخواید از صفر بسازید؟ یکم باید کلی مطالعه کنید.
    اصلا میدونید فرق forward و fly back چیه یا من واسه خودم حرف زدم؟ :mrgreen:
    بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
    اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

ببخشید ها
      ولی من هیچی که خوبه اصلاً نفهمیدم :redface: :redface: :redface: :redface:
      فقط می خواهم بدونم میشه ساخت یا نه از مدل ترانس و رگولاتور دار بهتره یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :eek: :eek: :eek:
      اگه هست چجوری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :redface: :redface:

نه به خاطر قدرتش !!!

دیدگاه

مسلما بهتره. چون سبکتره و کمتر داغ میکنه و به افت ولتاژ برق ورودی هم زیاد حساس نیست. فقط تو طراحی وقت و سوخت و سوز داره. البته اولش.
        بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
        اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

با تشکر از جوابتون
          شما مقاله ای دارید که من بتونم با استفاده از اون این منبع رو طراحی کنم ؟ :redface:
          یا شما می تونید به من در طراحی کردنش به من کمک کنید ؟ :redface:

نه به خاطر قدرتش !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط navid021
            سلام خدمت شما استادان گرامی
            من در مورد منابع سوئیچینگ اطلاعاتی زیادی ندارم
            می خواستم بدونم منبع 35 ولتی 3 آمپری میشه با سوئیچینگ ساخت یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ oo: oo: oo: oo: oo: oo: oo: :eek: :eek: :eek: :eek:
            لطفاً یکم برام تو ضیح بدید. :redface: :redface: :redface:
            100% میشه ساخت.منبع ورودیتون چیه؟ یعنی ورودیتون چند ولته؟

دیدگاه

منم یه همچین چیزی لازم دارم. البته دوبل. 35 متقارن. البته اگه 40 باشه بهتره.250 وات.؟؟ با top250 میشه؟؟ یا چیز بهتری هم هست؟؟
              ورودی هم برق شهر. :redface:
              خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                منم یه همچین چیزی لازم دارم. البته دوبل. 35 متقارن. البته اگه 40 باشه بهتره.250 وات.؟؟ با top250 میشه؟؟ یا چیز بهتری هم هست؟؟
                ورودی هم برق شهر. :redface:
                اگه دنبال نقشه اماده هستید میگردم یه چیزی براتون پیدا میکنم. ولی اگه مثل من دنبال یاد گرفتن وطراحی هستید من دارم یه 100واتشو+-40v )طراحی میکنم نقشش رو هم تو انجمن گذاشتم یه مشکلایی داره که با کمک دوستان داریم برطرفش میکنیم.

دیدگاه

مسلماً دوست دارم یاد بگیرم. واسه همین top رو پیشنهاد کردم. چون بنظرم ساده و به صرفه است. ولی هیچی بلد نیستم و صفر صفرم. منبع فارسی بدرد بخور هم که نداریم. اساتید اینجا هم حوصله و وقت اینکه بخواند از پایه شروع کنند رو ندارند. فقط دایی جان داره وقت میزاره . اون بنده خدا هم سرش شلوغه. وقتی هم میاد 1000 تا سوال میریزه سرش از انواع درخواستها و توپولوژی ها و... . نتیجه اینکه سر امثال من میمونه بی کلاه.
                  کاش یکی پیدامیشد یه تایپیک اساسی میزد و از پایه شروع میکرد . بعدم یکی یکی توپولوژِ ها رو جلو میرفت بچه ها هم مدارات نمونه رو میساختند و اشکالات مطرح میشد و همه یاد میگرفتند. یجور کلاس مجازی .من یکی که حاظرم هزینه هم بدم ولی کسی نیست.
                  1000 تا سایت میکرو و avr رو از پایه توضیح دادند . ولی دریغ از سوئیچینگ. به هر کی هم میگی میگه باید بری دنبالش . این دنبالش کجاست من نفهمیدم. حالا اینکه محل زندگی من ازفقر اطلاعات و قطعات بیداد میکنه بماند.
                  خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

برای شروع کتاب اصول و راهنمای ساخت منابع تغذیه سوییچینگ مارتی براوون بد نیست .ترجمه فارسیشم توسط انتشارات واژگان هست و میتونی از طریق سایت www.roboeq.com بصورت اینترنتی بخری.درباره تاپیک اساسی هم منم یه همچین قصدی دارم ولی باید مدارم کامل بشه درست کار کنه اونوقت با توضیحاتش میزارم که همه استفاده کنن.
                    در ضمن برای شروع 250W خیلی زیاد نیست البته اگه این 100 واتیه که دارم روش کار میکنم راه بیفته میخوام یه تغذیه مخصوص مدارات صوتی پر قدرت بسازم که فکر کنم به کار همه بیاد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X