اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک در رابطه با ترانزیستور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست کمک در رابطه با ترانزیستور

با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز.
    من فکر نمی کردم هیچ وقت نیاز به کار کردن با ترانزیستور پیدا کنم(که اشتباه میکردم :cry لذا دنبال یادگیری این مطلب نرفتم ولی الان به ترانزیستور نیازمند شدم :rolleyes:و از دوستان عزیزی که دانشش رو دارند تقاضای کمک دارم.
    الان احتیاج دارم که از ترانزیستور به عنوان سوییچ استفاده کنم یعنی میخوام زمانی که اختلاف ولتاژ در قسمتی از مدار من به مثلا 5 ولت رسید(که این اختلاف لزوما 5 ولت نسبت به زمین مدارم نیست) در خروجی ترانزیستور هم ولتاژ 5 ولت داشته باشم(اگر المان دیگری هم غیر از رله و ترانزیستور هست که میتونه این کار رو برام انجام بده لطفا معرفی کنید).لازم به ذکر هست که اخلاف ولتاژ خروجی میخوام 5 ولت نسبت به زمین مدارم باشه.
    واقعا متشکر میشم اگه کمکم کنید برای پیاده سازی این مدار.
    (بیش از 2500 سال پیش) کوروش کبیر فرمود:
    ...و گفتم جز به پندار نیک در سرنوشت مردم ننگرید
    وگفتم جز به گفتار نیک با مردم سخن نگویید
    وگفتم جز به کردار نیک همراه مردمان نشوید
    بدین تدبیر برتر است که بزرگی. بزرگی می آورد و عدالت. عدالت....

پاسخ : درخواست کمک در رابطه با ترانزیستور

نوشته اصلی توسط AKBARAKBARAKBAR
    با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز.
    من فکر نمی کردم هیچ وقت نیاز به کار کردن با ترانزیستور پیدا کنم(که اشتباه میکردم :cry لذا دنبال یادگیری این مطلب نرفتم ولی الان به ترانزیستور نیازمند شدم :rolleyes:و از دوستان عزیزی که دانشش رو دارند تقاضای کمک دارم.
    الان احتیاج دارم که از ترانزیستور به عنوان سوییچ استفاده کنم یعنی میخوام زمانی که اختلاف ولتاژ در قسمتی از مدار من به مثلا 5 ولت رسید(که این اختلاف لزوما 5 ولت نسبت به زمین مدارم نیست) در خروجی ترانزیستور هم ولتاژ 5 ولت داشته باشم(اگر المان دیگری هم غیر از رله و ترانزیستور هست که میتونه این کار رو برام انجام بده لطفا معرفی کنید).لازم به ذکر هست که اخلاف ولتاژ خروجی میخوام 5 ولت نسبت به زمین مدارم باشه.
    واقعا متشکر میشم اگه کمکم کنید برای پیاده سازی این مدار.
    سلام
    دوست عزیز به لینک زیر مراجعه کنید اینجا در مورد ترانزیستور به صورت کامل توضیح داده شده است:
    http://www.eca.ir/wiki/index.php?title=%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B2%DB% 8C%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1

دیدگاه

خیلی ممنونم از اینکه وقت گذاشتین و من رو راهنمایی کردین ولی با عرض پوزش میخواستم بگم که اون چیزیو که میخواستم نتونستم در لینک ارایه شده پیدا کنم :cry:
      اجازه بدید مشکلم رو جور دیگه ای بیان کنم
      من با استفاده از رله مشکلم حل میشه ولی چون مدار مورد نظرم در جایی قرار میگیره که دسترسی به اون سخته لذا بدلیل اینکه رله ها هر چند وقت یکبار با مشکل مواجه میشن احتیاج دارم که از عنصری یا مداری به عنوان جایگزین رله استفاده کنم حالا فکر کردم که ترانزیستور میتونه این کار رو برام انجام بده ( ترانزیستور یا هر عنصر دیگه ای که این کار رو واسم انجام بده مهم نیست مهم اینه که بتونه اینکارو انجام بده).
      در واقع من چیزی میخوام که کار رله رو برای من تو مدارم انجام بده.
      حالا میخواستم با توجه به بیان جدید از مشکلم من رو راهنمایی کنید .خیلی خیلی ممنون میشم.

دیدگاه

جریان مصرفی چقدره؟؟
        اپتوکوپلر پاسخ گو نیست؟؟
        خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

ممنون که من رو راهنمایی کردین فکر میکنم اپتوکوپلر که معرفی کردید همون چیزی هست که من لازم دارم ولی مشکلی که هست اینه که من طرز کار این وسیله رو بلد نیستم البته امروز چندتا سایت فارسی و انگلیسی رو خوندم ولی چیزه بدرد به خوری دستگیرم نشد.
          حالا ازتون میخام اگه امکان داره بیشتر راهنماییم کنید در مورد طرز کار این قطعه
          مثلا من میخوام وقتی ولتاژ 12-24 ولت به این قطعه اعمال شد در سمت دیگه ولتاژ 5 ولت داشته باشم آیا این امر امکان دارد؟
          خیلی خیلی زیاد ممنون میشم اگه بازم راهنماییم کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AKBARAKBARAKBAR
            مثلا من میخوام وقتی ولتاژ 12-24 ولت به این قطعه اعمال شد در سمت دیگه ولتاژ 5 ولت داشته باشم آیا این امر امکان دارد؟
            این کار رو فقط رگولاتورها میتونند انجام بدن
            پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

رگولاتور انتخاب خوبیه در صورتیکه مثبت - منفی اون ولتاژ 12 - 24 ولت رو بدونیم این در حالیکه این موضوع تو مدار ممکنه تغییر کنه و تو این مدار باید هم تغییر کنه. به نظرتون از SSR استفاده کنم چطوره؟
              میشه اگه کسی اطلاعاتی داره در مورد قیمتش و انواعش(مخصوصا انواعی که به درد کار من بخوره) لطف کنه و بگه؟
              با تشکر از دوستانی که کمکم کردند.

دیدگاه

خوب قبل از رگولاتور یک پل دیود بگذارید :nerd:
                پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

آقا امیر دستت درد نکنه.
                  انقدر به چیزای دیگه فکر کردم که اصلا حواسم به پل دیود نبود :redface:
                  گل گفتی هم پل دیود و و هم رگولاتور رو.
                  کلی ممنون. :nice: :wow:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X