اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی لب تاپ و نکات مهم در زمینه خرید لب تاپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی لب تاپ و نکات مهم در زمینه خرید لب تاپ

سلام ... من چند مدل لب تاپ رو بهتون معرفی میکنم البته تقریبا لب تاپ های بالایی هستند دلیل معرفی این لب تاپها اینه که بنظر من وقتی دارین یه هزینه میکنین یه چیزی بگیرین که استفاده خوبی داشته باشه ... و همیشه بتونین ازش استفاده کنی .. دردسر نشه:
    Dell Inspiron 1525 Review
    این نوت بوک از خانوادهاینسپایرون هست

ابتدا به مشخصات این لپ تاپ می پردازیم
    : 15.4صفحه نمایش اینچی
    پردازنده : 2.0GHz Core 2 Duo T7250 processor
    حافظه : 2GB DDR2-667 SDRAM (up to 4GB DDR2 SDRAM
    هارد دیسک : 120GB 5400 RPM SATA HDD
    درایو نوری : 8x Dual-layer DVD±RW drive
    گرافیک : Intel Integrated Graphics Media Accelerator X3100

خوب حالا می پردازیم به خود لپ تاپ:
    لب تاپ 1525 حدود 25 تا 30 درصد نازکتر و حدود نیم پوند سبکتر از 1520 هست. برخلاف مدلهای دیگه این لب تاپ پس از استفاده هیچ اثر انگشتی رو برجای نمیذاره.
    صفحه نمایش این لب تاپ دارای سایز 15.4" هست و از نوع واید و رزولوشن اون هم 1440*900 هست.زاویه دید مستقیم و افقی هست و از زاویه دید بالایی برخوردار هست.صفحه کلید این لب تاپ شبیه مدل 1520 هست و درکل صفحه کلید عالی داره.سیستم تاچ پد این لپ تاپ از نو طراحی شده و عملکرد بسیار خوبی دارد ، سیستم تاچ این لپ تاپ از نوع Palm Rests بوده و یه تفاوت با دیگر صفحات تاچ دیگر داره واونم اینکه دندانه دار شدن دکمه های آن است ، کارایی دکمه های تاچ پد عالیه و در هنگام فشردن علاوه بر اینکه حسی خوبی بدست خواهید آورد صدای زیادی نیز نخواهید شنید.دکمه ها حساس به تماس هستند و به خوبی کار خواهند کرد.
    یک سری دکمه های حساس به لمس نیز در بالای صفحه کلید قرار دارد که برای مدیا پلیر طراحی شده اند همانند لپ تاپ های سریxps .

پورتهای موجود در این لب تاپ خوب و کامل هستند که عبارتند از:

Port:
    پورت های موجود در این لپ تاپ خوب و کامل هستند ، که شامل :
    پورت های جلویی:
    چراغ وضعیت و دو خروجی هدفون و ورودی میکروفن و همچنین کارت خوان لپ تاپ
    پورت های سمت چپ :
    ورودی برق ، دو عدد پورت usb و پورت های ethernet و مودم و همچنین خروجیHDMI و Firwir قرار دارد و یه پورتی هم هست که من نمی دونم چیه kensington lock.
    پورت های سمت راست :
    دو عدد پورت usb ، خروجی s-video وexpress card slot و wifi cacher

اسپیکر:
    کیفیت صدای این لپ تاپ در حد قابل قبولیه ، ولی اسپیکر این لپ تاپ قابلین sub woofer نداره ، که البته فکر نکنم برای لپ تاپ عیب حساب بشه.اسپیکر های این لپ تاپ در بالای کیبرد و همچنین در بالای دکمه های مدیا پلیر قرار گرفته است.

کارایی:
    شرکت دل در مدل 1520 به شما قابلیت انتخاب کارت گرافیک رو میداد ولی در این مدل شما از همچین امکانی بی بهره اید به خاطر اینکه دل برای لپ تاپ های با سایز15.4 مدل xps1530 را در رده high performance در نظر گرفته است.پس به این نتیجه میرسیم که دل این لپ تاپ را برای کاربران حد متوسطی در نظر گرفته که کارایی مالتی مدیای قوی و خوب همچنین بهره وری بالا از یک نوت بوک انتظار دارند.
    در کل این لپ تاپ کارایی قابل قبولی را از خود به اجرا گذاشت.
    اما یه نکته مهم:::::::::::::::::::::::::::
    لپ تاپ برای بازی باید چند قابلیت رو داشته باشه :

1- سیستم خنک کنندگی خوبی داشته باشه و همچنین به هیچ وجه در مدت زمان بازی دو ساعت بع بالا داغ نکنه

2- کارت گرافیک اون حتما از سری 8000 GT nvidia geforce باشه ... ترجیحا 8600 به بالا و نصب شده بر روی شکاف PCE یا SLI و حداقل 256 مگابایت حافظه استاتیک (dedicate)

3- باتری خوب و حتما 8 سلولی به بالا

4- سی پی یو سری T7300 و نسل سانتاروزا اینتل یا AMD Turion X2

5- رم 2 به بالا برای استفاده از بیشترین حافظه share گرافیک

6- کیبورد مقاوم در برابر فشار ناشی از فشردن کلید ها

7- اسپیکر خوب و مانیتور 15.4 انچی به بالا برای هر چه بیشتر لذت بردن از بازی
    این ها مهم ترین شاخص ها هستند

موقع خرید تمام لوازم رو چک کنید ... لپ تاپ را روشن کنید و صدای سیستم رو چک کنید غیر عادی نباشه

وقتی اولین بار سیستم رو روشن میکنید دکمه اف 2 رو بزنید و مشخصات رو با اون سیستم که سفارش داده بودید چک کنید ببینید توی بایاس حتما همون چیزی باشه که میخواید
    ویندوز وقتی واسه اولین بار بوت میشه نام کاربری و زبان و تاریخ سیستم رو میخواد اگه اینطوری نشه مشخصه که قبلا وارد سیستم شدن ...
    بلوتوث و درایو رو چک کنید یه مموری و دی.وی.دی. داشته باشید که هم کارت ریدر و هم پخش فیلم رو چک کنید

موفق باشید ....
    من هر کاری میکنم عکس این لب تاپ پلود نمیشه :redface:
    [url=http://wiki.eca.ir/]http://www.ecapic.ir/image/ECA-091005091909.gif[/url

پاسخ : معرفی لب تاپ و نکات مهم در زمینه خرید لب تاپ

kensington lock

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X