اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد سویچ کردن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد سویچ کردن

سلام
    من میخوام یه مصرف کننده رو که باجریان dc کارمیکنه (100 ولت 10 آمپر) توسط میکرو به مدت 5 میکرو ثانیه روشن و خاموش کنم از چه قطعه ای استفاده کنم .
    لطف کنید راهنمایی کنید.

پاسخ : کمک در مورد سویچ کردن

سلام
    از ترانزیستور
    اپتوکوپلر میتونی استفاده کنی
    که بهترین گزینه اپتوکوپلر هستش تا مدارت ایزوله هم باشه :smile:
    انجمن LABVIEW
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=279.0
    اموزش ميكروكنترلرهاي AVR به زبان ساده
    http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,7070.0.html

دیدگاه

کمک در مورد سویچ کردن

ممنون اگه ممکنه شماره قطعه رو بگید

دیدگاه

من استفاده از یک Mosfet مثبت (P-Channel) را به شما پیشنهاد می دهم مدار زیرا ببینید و ایده بگیرید البته مدار خوبی است ولی برای کار شما کمی تغییرات در آن لازم است من نکات آن را هم به شما می گویم بقیه با خودتان
        یا علی

نکات زیر مد نظر داشته باشید:
        1- مقاومت Ron مربوط به Mosfet به کار رفته (IRF9540) حدود 0.3 اهم است و با توجه به جریان مصرفی شما 30 وات توان تلفاتی خواهید داشت اگر در بازار بگردید Mosfet با Ron کمتر پیدا خواهید کرد تا حدود 0.05 اهمش رو مطمئنم گیر میاد در هر حال فکر توان تلف شده روی Mosfet رابکنید. (استفاده از هیت سینک مناسب)
        2-در زمان روشن شدن Q1 ولتاژ افت کرده دو سر R4 نباید از ولتاژ Vgs مجاز Mosfet تجاوز کند. (حدود 15 ولت) مقادیر فعلی R4 و R5 این مهم را برآورده می کند.
        3-وجود اپتوکوپلر برای جلوگیری از اثرات بد Power switching روی میکروی شماست و می تواند وجود نداشته باشد.
        4-به واسطه عرض پالس باریک مورد نیاز شما که 5uS است باید از اپتو های سریعتر مثل 6N137 استفاده کنید.
        5- ولتاژ های کار Q2 و Q1 که در بالا به کار رفته 100V است و برای کار شما کمی لب مرزی است بهتر شماره های مناسب تری برای آنها بیابید.
        موید باشید
        توان هر کس به وسعت همت اوست امام علی (ع)

دیدگاه

با عرض پوزش مدار قبلی ایراداتی داشت که اصلاح کردم
          اما ذکر این نکته لازم است که Q2 باید روی هیت سینک نصب شود در این نوع ماس فت Ron خیلی کمتر از IRF9540 است (البته اگه بتونی تو جمهوری خودش یا مشابهش رو پیدا کنی) اگه هم نشد می توانی چند تا IRF9540 را موازی ببندی

توان هر کس به وسعت همت اوست امام علی (ع)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X