اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نمایش میزان نور help

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نمایش میزان نور help

سلام.
    چطوری میتونم با استفاده از 8051 پروژه ای را بسازم که میزان شدت نور محیط را نمایش داد :angry:. از چه سنسوری باید استفاده کنم. من نیاز شدیدی به راهنمایی شما اساتید و بزرگان دارم. :redface:

پاسخ : نمایش میزان نور help

فتو سل چطوریه ؟
    دستی از دریا خواهد آمد...

دیدگاه

و همین طور آی سی TSL230 شرکت Texas
      دستی از دریا خواهد آمد...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط peyman_plc
        سلام.
        چطوری میتونم با استفاده از 8051 پروژه ای را بسازم که میزان شدت نور محیط را نمایش داد :angry:. از چه سنسوری باید استفاده کنم. من نیاز شدیدی به راهنمایی شما اساتید و بزرگان دارم. :redface:
        سلام
        منم پیشنهاد میکنم از فتوسل استفاده کنید این سنسور مقاومتی است و دو پایه است با توجه به شدت نور مقاومتش تغییر میکنه شما می تونید از adc میکرو برای این کار استفاده کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی

سلام
          منم پیشنهاد میکنم از فتوسل استفاده کنید این سنسور مقاومتی است و دو پایه است با توجه به شدت نور مقاومتش تغییر میکنه شما می تونید از adc میکرو برای این کار استفاده کنید
          ببخشید 8051 که ADC نداره
          باید یک آی سی مبدل آنالوگ به دیجیتال هم تهیه کنید؛ و در نهایت همون فتوسل کار رو راه میندازه :nice:
          Reveng will surely come... Your hard time are ahead
          // - - - - - - - - - -
          برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
          // - - - - - - - - - -
          اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
          // - - - - - - - - - -

دیدگاه

سلام
            به قول دوستمون شما باید از مبدل آنالوگ به دیجیتال خارجی استفاده کنید که می تونید از adc804 که مبدل آنالوگ به دیجیتال 8 بیتی است استفاده کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X