اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن نشدن ال سی دی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن نشدن ال سی دی

با سلام خدمت دوستان گرامی.
    یه مشکلی برام پیش اومده که از دو سه روزه توی اینترنت و این سایت می گردم اما بازم مشکلم حل نشد.
    من یه ال سی دی 4*20 فارسی خریدم حالا که وصلش کردم به مدار اصلا کار نمی کنه حتی روشن هم نمی شه. یه ال سی دی 16*2 رو هم وصل کردم اونم روشن نشد. تموم پایه هاشو طبق مدار درست وصل کردم. اما نمی دونم چرا روشن نمی شه.برنامه مشکلی نداره. آخه توی پروتئوس درست کار میکنه. اما نمی دونم چرا توی واقعیت روشن نمی شه.البته برای تست کردن، قبل از پایه های ال سی دی، یه led گذاشتم، led روشن و خاموش می شد. و مفهومش اینه که میکرو، اطلاعات رو ارسال می کنه اما نمی دونم چرا ال سی دی روشن نمی شه. آیا ال سی دی سوخته؟ یا اینکه ال سی دی فارسی روش نصبش با بقیه ال سی دی ها فرق می کنه؟
    راستی ! آیا باید پایه های ال سی دی با مقاومت به 5 ولت یا میکرو وصل بشه؟
    ممنونم.
    ------------------------------------------
    کاش می شد که در این قرن عجیب همه بودند به خوشبویی سیب.....

پاسخ : روشن نشدن ال سی دی

سلام
    ببین دوست عزیز شما باید ابتدا پایه های lcd رو خوب لحیم کنی وبعد پایه ی 1و16 رو به زمین و پایه ی 15و2 رو به 5 ولت وصل کنی در صورتیم که میکرو کار نکنه lcd روشن میشه و اگه اینطور نبود احتمالا lcd سوخته.البته همه ی اینا در مورد 2*16 صدق میکنه با lcd فارسی کار نکردم.

دیدگاه

سلام دوست عزیز.
      ممنون از اینکه وقت می گذاری واسه پاسخ دادن.
      من پایه های ال سی دی رو همونطور که توی دیتاشیت ها و توی این سایت توضیح داده بستم. فقط پایه های 15 و 16 رو وصل نکردم. که اونا رو هم گفته که مربوط میشه به led صفحه که فکر نمی کنم با نبستن اونا مشکلی پیش بیاد؟ درسته؟
      اما مشکلی که وجود داره اینه که من یه ال سی دی 16*2 هم بستم اونم کار نکرد. احتمالش خیلی ضعیفه که هر دوتا ال سی دی سوخته باشه؟
      ببینین راه حل دیگه ای هست تا من مطمئن بشم ال سی دی سالمه یا نه!
      بازهم ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط myeldorado
        با سلام خدمت دوستان گرامی.
        یه مشکلی برام پیش اومده که از دو سه روزه توی اینترنت و این سایت می گردم اما بازم مشکلم حل نشد.
        من یه ال سی دی 4*20 فارسی خریدم حالا که وصلش کردم به مدار اصلا کار نمی کنه حتی روشن هم نمی شه. یه ال سی دی 16*2 رو هم وصل کردم اونم روشن نشد. تموم پایه هاشو طبق مدار درست وصل کردم. اما نمی دونم چرا روشن نمی شه.برنامه مشکلی نداره. آخه توی پروتئوس درست کار میکنه. اما نمی دونم چرا توی واقعیت روشن نمی شه.البته برای تست کردن، قبل از پایه های ال سی دی، یه led گذاشتم، led روشن و خاموش می شد. و مفهومش اینه که میکرو، اطلاعات رو ارسال می کنه اما نمی دونم چرا ال سی دی روشن نمی شه. آیا ال سی دی سوخته؟ یا اینکه ال سی دی فارسی روش نصبش با بقیه ال سی دی ها فرق می کنه؟
        راستی ! آیا باید پایه های ال سی دی با مقاومت به 5 ولت یا میکرو وصل بشه؟
        ممنونم.
        ------------------------------------------
        کاش می شد که در این قرن عجیب همه بودند به خوشبویی سیب.....

سلام
        ال سی دی که فارسی روشه فرقی با ال سی دی که فارسی روش نیست نداره
        اگه ال سی دی حتی کانفیگ نشه اگه تغذیهش درست باشه باید روشن بمونه
        موفق باشی
        دستی از دریا خواهد آمد...

دیدگاه

آیا راهی وجود داره که بفهمم ال سی دی سالمه ؟ آیا نکته ای جا نمونده که نمی تونم ال سی دی رو روشن کنم؟ راستی پایه ها رو باید با مقاومت به میکرو یا 5 ولت وصل کرد؟

دیدگاه

آیا روشی برای تست سالم بودن ال سی دی وجود داره؟ :rolleyes:

دیدگاه

شما اگه هیچ پایه ای از ال سی دی رو به میکرو وصل نکنی
              و فقط وفقط پایه های 1و 2 رو به تغدیه بزنی ال سی دی بایستی روشن بشه
              پایه یک به زمین و دو به 5+
              و روی پایه 3 با یه تقسیم مقاومتی 0.5 (نیم) ولت ایجاد کن
              اونوقت اگه ال سی دی روشن نشد دیگه سوخته :cry:
              دستی از دریا خواهد آمد...

دیدگاه

خب! خدا رو شکر بالاخره مشکل حل شد. اینو اینجا می نویسم که اگه بعدا کسی به این مشکل خورد بتونه حل کنه.
                مشکل از پتانسیومتری بود که باید به پایه سوم ال سی دی وصل می شد.
                ..
                .
                .
                البته اگه بعدا کسی به این مشکل خورد احتمالهای دیگه ای که می تونه وجود داشته باشه اینان:
                ممکنه یه پایه میکرو سوخته باشه که با وصل کردن ال ای دی می تونین مطمئن بشین. ممکنه سیم های ارتباطی مشکل داشته باشن که اونم میشه تست کرد. ممکنه کریستال مشکل داشته باشه.
                ممکنه لحیم کاری ال سی دی مشکل داشته باشه.و نهایتا ممکنه configoration word رو درست set نکرده باشین.
                یاعلی!
                خدا پشت و پناهتون

دیدگاه

سلام دوست عزیز نگران نباش مشکل خاص نیست برای تست ال سی دی می تونی از یک پتاسیومتر5یا10کیلو استفاده کنی به این صورت که پایه vssیاgnd ان را به یکی از سرهای کناری پتاسیومتروصل کرده واز محل اتصال ان به زمین مدار وصل کن وپایه vdd یاvssرابه سر کناری دیگر پتاسیومتر وصل کرده واز محل اتصال ان به 5ولت وصل می کنیم وسر وسط پتاسیومتر رابهvee وصل می کنیم اگه با تغییر پتاسیومتر کاراکتر ابعاد ال سی دی ظاهر شد ال سی دی سالم است در این صورت باید بقیه اتصالات رابررسی کرده واز پروگرم شدن برنامه اطمینان حاصل کنیم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X