اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطور میشه یه مهندس همه فن حریف شد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطور میشه یه مهندس همه فن حریف شد؟

سلام
    من تازه کاردانی به کارشناسی قبول شدم میخوام بدونم واسه اینکه مهندس خوبی بشم به غیر از درسهای دانشگاه چه چیزایی رو یاد بگیرم خوبه؟ چیزایی که به درد کار در آینده بخوره و بشه باهاش پول در آورد؟ از دوستانی که تو بازار کار هستند خواهش میکنم راهنمایی کنند
    با تشکر
    The harder I work, the luckier I get

پاسخ : چطور میشه یه مهندس همه فن حریف شد؟

نوشته اصلی توسط narek
    سلام
    من تازه کاردانی به کارشناسی قبول شدم میخوام بدونم واسه اینکه مهندس خوبی بشم به غیر از درسهای دانشگاه چه چیزایی رو یاد بگیرم خوبه؟ چیزایی که به درد کار در آینده بخوره و بشه باهاش پول در آورد؟ از دوستانی که تو بازار کار هستند خواهش میکنم راهنمایی کنند
    با تشکر
    سلام
    شما باید کار های عملی انجام بدید چون در دانشگاه تئوری به اندازه کافی خوب میشه باید عملی رو هم خودت بالا ببری تا بشی یک مهندس خوب.

دیدگاه

سلام
      شما باید کار های عملی انجام بدید چون در دانشگاه تئوری به اندازه کافی خوب میشه باید عملی رو هم خودت بالا ببری تا بشی یک مهندس خوب.
      [/quote]
      سلام
      منظور من اینه که به جز دروس دانشگاهی چه چیزی را یاد بگیرم(plc,protel,.....)اینا به درد میخوره برم یاد بگیرم؟ یا به همون دروس دانشگاه قانع بشم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط narek

سلام
        سلام
        منظور من اینه که به جز دروس دانشگاهی چه چیزی را یاد بگیرم(plc,protel,.....)اینا به درد میخوره برم یاد بگیرم؟ یا به همون دروس دانشگاه قانع بشم؟

[/quote]

سلام...

قطعا به درد می خوره.همون طور که جناب حیاتی فرمودند اونا فقط تئوری هست.یاد گیری چیزایی مثل PLC یا میکرو (AVR,PIC و ...) خیلی مفید هستن.

موفق باشید.
        فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

سلام

تذکر:
          یادگیری دوره های plc,protel و AVR کار خیلی خوبیه ولی یادتون باشه سعی کنید این دوره ها رو چند ماه قبل از استخدام یا قرار داد بستن با شرکت ها بگذرونید چون بیشتر چیزایی که در این دوران یاد میگیرین فرار هستند و بعد از یه مدت کار نکردن فراموش میشن!

موفق باشید
          شيطان كه رانده گشت يك خطا بيشتر نكرد خود را براي سجده آدم رضــــا نكرد
          شيطان هـــزار مرتبه بهتر ز بي نـــــــــــماز او سجده را بر آدم و اين بر خدا نكرد

دیدگاه

منفجرش کردین این بیچاره رو که :mrgreen:
            plc avr pic protell یهو بگین کل عمرت رو بشین کار عملی کن راحتش کنین
            البته شما همگی استاد من هستین ولی خوب میدونید که هر کدو از این یک کلمه ها که گفتین یعنی یم دنیـــــــــــــــــــــــــا

ببین دوست جون باید ببینی چی میخوای از الکترونیک و کار عملی باهاش
            می خوای یه کار در چه حد بکنی؟هدفت رو باید مشخص کنی
            اگه نیتت اینه که یه مهندس واقعی بشی که وقتی جایی گفتن فلان چیز رو میخوایم واسمون طراحی کنی در حد یه شرکت برو avr یا pic رو یاد بگیر

اگه میخوای یه شرکت بزنی که کارهای مربوط به جاهای بزرگ مثل کارخونه رو راه بندازی باید plc یاد بگیری

اگه میخوای در حد شبکه حرفه ای و interface های حرفه ای مثل شبکه های بانکی رو راه بندازی بیا Arm رو یاد بگیر

و اگرم می خوای که بری تو وزارت دفاع برو dsp یاد بگیر :mrgreen:

ولی در کل اگر می خوای بری سراغ میکرو کنترلر ها یا مثلا به کلت زد که Arm رو یاد بگیری اگه بخوای مستقیم بیای سراغش یه کم واسط گندس اول باید یه پیش زمینه در حد avr (مثلا 1 ماه)باهاش دست و پنجه نرم کنی

ولی از الان تصمیمت رو قطعی بگیر چون یاد گرفتن هر کدوم از اینا خیلی زمانگیره درسته وقتی یکیش رو یاد گرفتی فراگیریه باقیش چندان سخت نیشت ولی زمانگیر هست
            1 ماه وقت تلف کردن هم یک ماهه

مخصوصا اگه بخوای زبون و سخت افزار رو با هم عوض منی

من خودم avr رو به زبون بیسیک بلدم و کم می تونم با c ور برم
            ولی دارم Arm رو با c کار میکن.با وجودی که codevision با keil که مخصوص Arm هست هر دو c هستند ولی نمی دونم چرا وقتی کدویژن رو باز می کنم احساس می کنم از این برنامه متنفرم :mrgreen:

علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omega_adiban
              نمی دونم چرا وقتی کدویژن رو باز می کنم احساس می کنم از این برنامه متنفرم :mrgreen:

دقیقا منم همین حس رو دارم :mrgreen: فقط بیسیک :mrgreen:
              از جوابتونم خیلی ممنون دوست عزیز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط narek

دقیقا منم همین حس رو دارم :mrgreen: فقط بیسیک :mrgreen:
                از جوابتونم خیلی ممنون دوست عزیز
                چاکریم مشتی
                ولی یه چیزی بهت بگم درسته که bascom توپ lib داره ولی ضعف بزرگش رو وقتی میبینی که مثل من بدبخت یه پروژه نیمه حرفه ای ببندی که توش gsm داشته باشی mmc داشته باشی fat داشته باشی glcd داشته باشی modebus dtmf pwm و یه چند تا چیز کوچولو و ببینی میکروت هی هنگ میکنه
                اون وقت میفهمی که c چه قدر نازه

دیدگاه

این بحث ها بیشتر نرم افزاری هستن ، حالا اگه بخوایم توی سخت افزار حرفه ای بشیم باید چه کار کرد ؟؟؟
                  مخصوصا این ترانزیستور . از کجا می شه دلیل استفاده شدنش توی مدار های مختلف رو فهمید .( کاربردش توی طراحی های مختلف )
                  نرم افزر رو می شه یه کاریش کرد ولی من سخت افزار اوتم
                  البته دارم تمام سعی ام برای یادگیری اش به کار می گیرم ولی تجربه و راهنمایی شما می تونه خیلی کمکم کنه .

دیدگاه

تجربه بهت میگه که باید چی کار کنی
                    خوب چون ما اکثرا با میکروکترل و دیجیتال سر وکار داریم از ترانزیستور یا به عنوان سوییچ استفاده میکنیم(قطع و اشباع)یا بافر مثلا روشن کردن رله.در کل خیلی در ناحیه Active ازش استفاده نمیکنیم (این طور کارارو میزاریم به عهده ای سی ها)

خلاصش اینه که 2 حالت یا سوییچ یا درایو

واسه چیزای دیگه هم همین طوره مثلا یه کاری میکنی میفهمی نویز داری پس به فکرش میفتی و در عرض یه مدت حلش میکنی یا یه جا میبینی جریان کم داری میری تو کار سوییچینگ
                    خلاصه تا کار نرم افزار رو شروع کنی خود به خود خلاش رو درک میکنی و شروع میکنی به ازمون و خطا(که به نظر من تقریبا بهترین راهه)

دیدگاه

برای کسایی که تازه شروع کردن واسه فول شدن توی سخت افزار غیر از مطالعه نظرتون چیه ؟ راهش چیه ؟ چه جوری باید شروع کرد؟

دیدگاه

سلام
                        من ظاهراً اوضام از همه ضایع تره :cry2:
                        من نه عملی چیزی بلدم و نه تئوری، چی یاد بگیرم؟
                        برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
                        http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MortezaMir
                          سلام
                          من ظاهراً اوضام از همه ضایع تره :cry2:
                          من نه عملی چیزی بلدم و نه تئوری، چی یاد بگیرم؟
                          اینو نگو دوست من همین که می تونی میکرو رو درک کنی خودش یعنی یه دنیا
                          یه چیزی بگم شاید بگین چه خالی میبنده ولی باور کنین راست میگم
                          بعد از این که یه مدت به الکترونیک دل دادین و سعی کردین یادش بگیرین بعضی وقتا تو فکرتون دقیقا جزوی از مدار میشین و دقیقا احساس میکنین یه جا کمبود دارین اون لحظس که متوجه میشین مثلا رگولاتور جریان مصرفیب کار رو نمیده :mrgreen:

برای کسایی که تازه شروع کردن واسه فول شدن توی سخت افزار غیر از مطالعه نظرتون چیه ؟ راهش چیه ؟ چه جوری باید شروع کرد؟
                          فقط و فقط و فقط عملی کار کن مثلا وقتی تونستی که یه چشمک زن بسازی نگو دیگه 2 تاییشم می تونم .یه led اضافه کن و به چشم ببینش و واسه خودت سوال طرح کن و حلش کن مثلا بگو چه قدر باحال میشد اگه یکیش 2 بار چشمک بزنه یکیش 1 بار و لحظه دومی هر دوش به هم چشمک بزنه ........

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X