اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لغات ضروری برای خواندن دیتا شیت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لغات ضروری برای خواندن دیتا شیت

سلام بچه ها
    من چند وقته که سخت درحال یاد گیری زبان اینگلیسی هستم اما بعداین چند وقت هنوز برای خواندن وفهم دیتا شیتهای (قطعات الکترونیک) مشکل دارم (با اینکه رشته تحصیلیم الکترونیکه)وحتما باید وقتی می خواهم دیتا شیتی را بخونم نرم افزار بابیلون فعال باشه اما اونم زیاد کمکی نمیکنه

حالا من یک پیشنهادی دارم و اونم اینه که بچه ها هرکس حداقل یک لغت تخصص از الکترونیک ومخصوصا میکرو کنترلر را بایک توضیح نصبتان کامل اینجا بگذاره که این بعد یک مدت یک مرجع خوب لغات الکترونیک به زبان فارسی میشه

درصورت امکان از لغات ساده شروع بشه

و بعد یک مدت هم میتونیم ازش یک گلوسری بابیلون بانام Eca دروست کنیم وبرای دانلود بچه های دیگه که مثله من زیاد تجربه ای تو الکترونیک ندارند بزاریم

لطفان هرکی میتونه کمک کن :applause:

پاسخ : لغات ضروری برای خواندن دیتا شیت

به نظرم شما لغاتی که در دیتاشیت مورد نظرتون هست رو بزارین اینجا تا بهتر بشه راهنمایی کرد

:smile:

دیدگاه

سلام
      راستشو بخواید پیشنهاد خوبی اما عملی نیست
      چون دامنه و حجم لغات بسیار گستردس
      من خودم به فکر گرد آوریه یه فرهنگ لغت جامع واسع الکترونیک افتادم البته به صورت نرم افزاری که بیشتر در زمینه جمع آوریش مشکل دارم
      یه کم وقت آزادم بیشتر شه حتما انجام میدم :smile:
      http://www.ecapic.ir/image/ECA-090927112544.png

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیما نیکخواهی
        سلام
        راستشو بخواید پیشنهاد خوبی اما عملی نیست
        چون دامنه و حجم لغات بسیار گستردس
        من خودم به فکر گرد آوریه یه فرهنگ لغت جامع واسع الکترونیک افتادم البته به صورت نرم افزاری که بیشتر در زمینه جمع آوریش مشکل دارم
        یه کم وقت آزادم بیشتر شه حتما انجام میدم :smile:
        از توجه تان ممنون :applause:
        اما من با نظر شما موافق نیستم که نمی شه به نظر من نمی خواهیم که نمیشه اگهه بخواهیم حتما میشه ام تنهایی خیلی سخته
        من الان گلوسری الکترونیک را (اینگلیسی به اینگلیسی دارم) اما اگه این گلوسری فارسی می بود خیلی عالی می شود :wow:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط asmasm

از توجه تان ممنون :applause:
          اما من با نظر شما موافق نیستم که نمی شه به نظر من نمی خواهیم که نمیشه اگهه بخواهیم حتما میشه ام تنهایی خیلی سخته
          من الان گلوسری الکترونیک را (اینگلیسی به اینگلیسی دارم) اما اگه این گلوسری فارسی می بود خیلی عالی می شود :wow:
          بله خواستن توانستن است اما منظور من نحوه عملکردیه که شما مد نظرتونه
          موفق باشید :smile:
          http://www.ecapic.ir/image/ECA-090927112544.png

دیدگاه

سلام ... :smile:

من فکر می کنم بیشتر مشکلی که موقع خوندن دیتاشیت داری ، برمیگرده به این که هنوز اون اصطلاحات رو در کتب های مرجع نخوندی .....

اما یه راهی هست شاید ، بتونه کمکت باشه ..... توی خود سایت بابیلون دیکشنری های خاص برای رشته های تحصیلی هست مثلا : پرستاری ، عمران ...الکترونیک ، مخابرات .....
            اونی رو که میخوای باید دانلود کنی و روی همین بابیلونی که داری نصب میشه ....
            من قبلـنا داشتم ، چیز جالبی بود ... :redface:

می خور که ز دل کثرت و قلت ببرد واندیشه ی هفتاد و دو ملت ببرد.
            پرهیز مکن ز کیمیایی که از او یک جرعه خوری هزار علت ببرد .
            (حکیم عمر خیام)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X