اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت برد برای خواندن ترموکوپل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت برد برای خواندن ترموکوپل

من یه ماژول برای خوندن از ترموکوپل تهته کردم و تصمیم دارم ازش برای کار خودم چندتا بسازم

توش از آیسیهایی استفاده شده که تو ایران گیر نمیاد و به دنبال معدل پیدا کردن هستم.

برای همین کار باید اول طرز کارش رو پی ببرم

در همین راستا ، دل و روده دستگاه رو ریختم بیرون و همه قسمت های مدار رو بلوک دیاگرامی در آوردم و تقریبا همه بخش هاشو در آوردم ال چند جا.

- تو یه قسمت مدار از آیسی LM35 استفاده کرده و ظاهرا با این آیسی فقط دمای محیط رو میخونه.
    میخواستم بدونم علت این کار چیه؟؟؟
    آیا برای تنظیم ترموکوپلها هستش یا فقط برای خوندن دمای بیرونه؟؟؟
    آخه دمای بیرون بدرد ما نمیخوره

در بعضی از مدارات قدیمی هم دیدم که یه دیود زنر خاصی بود که با دمای محیط ولتاژ شکستش تغییر میکرد
    فکر کنم وظیفه هردوشون یکی باشه

حالا علت به نظر شما چیه؟؟؟

پاسخ : ساخت برد برای خواندن ترموکوپل

سلام احسان جان،برای اتصال ترموکوپل به adc سیستم باید از مدارات آمپلی فایر ترموکوپل استفاده کنی و یا از آی سی هایی که واسه همین کار ساخته شدن مثل AD595 که برای ترموکوپل نوع K ویا ad594 برای نوع J استفاده کنی.قیمتشم حدود 10000 تومن هست، اون LM35 هم که داخل ماژول دیدی برای اندازه گیری دمای نقطه سرد (cold junction) کاربرد داره که AD595 خودش این کارو انجام میده،سوال دیگه داشتی در خدمتم.

دیدگاه

با تشکر از

خب این اندازه گیری دمای نقطه سرد (cold junction) برای چیه؟؟؟

چه نتیجه ای ازش میگیره؟؟؟

برای تریگر کردن به کار نمیره؟؟؟ یا فقط برای اینه که دمای محیط رو بخونه؟؟؟

تا حالا شما با این برد هایی که میگم کار کردید؟؟؟

adc ها رو میدونم برای چیه ولی این بخش برام جا نمیوفته برای چیه.

دیدگاه

با عرض سلام خدمت همه دوستان
        اگه کسی خواست مداری برای خوندن ترموکوپل بسازه من ad7707 رو پیشنهاد می کنم چون خاص همین کاره اگه به دیتاشیتش مراجعه کنید متوجه می شید
        تو کنترل کننده های صنعتی دما از این ای سی جهت خوندن ترموکوپل استفاده می کنند البته کار با این ای سی کمی سخته ولی مداری که با این ای سی ساخته بشه واقعا صنعتیه
        www.ElectronShop.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsan_akbari
          با تشکر از

خب این اندازه گیری دمای نقطه سرد (cold junction) برای چیه؟؟؟

چه نتیجه ای ازش میگیره؟؟؟

برای تریگر کردن به کار نمیره؟؟؟ یا فقط برای اینه که دمای محیط رو بخونه؟؟؟

تا حالا شما با این برد هایی که میگم کار کردید؟؟؟

adc ها رو میدونم برای چیه ولی این بخش برام جا نمیوفته برای چیه.

از cold junction به منظور جبران سازی دمای محیط استفاده میشه ، اما اگه از همون آی سی های ad595 و ad596 استفاده کنی بهترین حالت پیش میاد البته باید مسئله ایزولاسیونو در نظر داشته باشی
          به این نوع مداها و ماژول ها کاندیشنر گفته میشه که اگه یه سرچی تو اینترنت و مخصوصا سایت analog device منبع خوبیه

دیدگاه

سلام

چون سوالم مربوط به ترموکوپل K میشه همینجا مطرح میکنم!
            من این آی سی رو برای تبدیل مستقیم حروجی ترموکوپل به دیجیتال پیدا کردم http://www.maxim-ic.com/datasheet/index.mvp/id/3149
            میخواستم بدونم این آی سی تو ایران پیدا میشه؟! کجا باید برم دنبالش؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X