اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیسیم های جنگی بصورت کوله پشتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بیسیم های جنگی بصورت کوله پشتی

سلام خوبید؟فرشاد خطر هستم با یه کوله پشتی سئوال فنی. :icon_razz: از بروبچ فنی انجمن تعریف زیاد شنیدم :agree:

دوستان آیا کسی از اسم تجاری و فرکانس و توان و برد بیسیم هایی که در جنگ بصورت کوله پشتی
    استفاده میشد اطلاعی داره .
    علت استفاده از این مدل بیسیم چی بود؟ علت صدای فش فش اون قبل و بعد صحبت چیه ؟ و آخر اینکه
    اگه بیسیم بودند پس چطور دوطرفه صحبت میکنند و شباهتی با مدلهای دستی ندارند؟

بسیار ممنون (ف .خ)

.

سلام

اسم تجاری این بیسیم ها PRC-77 هستش و در فرکانس هایی بین 30 تا 53 مگاهرتز و 53 تا 76 مگاهرتز در مدولاسیون FM کار میکنند .
    علت استفاده از این فرکانس اینکه معمولا فرکانس هایی بین 46 تا 54 مگاهرتز بیشترین و مفید ترین برد رو روی سطح زمین دارند .
    یعنی تا انحنای افق امواج اونها منتشر میشه . از این قابلیت برای ساخت بیسیم های نظامی استفاده شده که هیچ وقت در نقطه کور
    فرار نگیرند و همیشه ارتباط برقرار باشه .
    صدای فش فش اونها هم صدای نویز مدولاسیون FM هستش که با تنظیم مدار سکوت معمولا قطع میشه و دائمی نیست . و چون
    فرکانس پایینه توان زیادی مورد لزوم نیست و زیر 5 وات عمل میکنند .

حالا اینکه چرا مثل تلفن دوطرفه میشه صحبت کرد هم احتمالا بخاطر تفاوت فرکانس بین فرستنده و گیرنده هستش . شبیه تلفن
    بیسیم هایی که در منازل هست .
    یک نمونه عکس PRC-77

البته این بیسیم در ایران هم ساخته میشه و میتونید مشخصات فنی اون رو در سایت صا ایران که وابسته
    به وزارت دفاع هستش ببینید .
    لینک صا ایران :
    http://ieimil.com/SimpleProducts/ViewSimpleProductsProductDetails.aspx?ProductID=95 &CategoryID=0&Style=../css/style01.css

موفق باشید .

دیدگاه

پاسخ : بیسیم های جنگی بصورت کوله پشتی

سلام
      ممنون از پاسخ کاملتون . من سایت صا ایران رو دیدم کلی تجهیزات مخابراتی داشت آیا همه اینها برای فروشه ؟ به افراد عادی هم میفروشند؟ اصلا چطور میشه بیسیمی شبیه این بصورت دو طرفه ساخت ؟
      بازم ممنون از مهندس

دیدگاه

.

همه این تجهیزات برای فروش هستند ولی نه برای افراد عادی . من تا بحال دست کسی PRC ندیدم
        ولی شاید بتونی خودت یکی شبیه اون درست کنی . یک قطعه هستش به اسم MC145169DW که
        در سایت www.pll.ir موجوده . این قطعه یک سینتی سایزره که برای فرکانس 46 و 49 مگاهرتز
        کار میکنه و 15 تا کانال مجزا برای ارتباط داره و براحتی میشه باهاش یک بیسیم دوطرفه ساخت .
        لینک دیتاشیت اون رو قرار میدم :

http://pll.ir/PDF/ICS/MC145169DW.pdf

این فایل رو مطالعه کنید و مدارات داخل رو PDFهم ببینید فکر نکنم کار کردن باهاش سخت باشه .
        اگه اهل ساخت هستید میتونید از این قطعه هم استفاده کنید . ولی خرید اون دستگاه رو بیخیال شید .

دیدگاه

ضمن تائید فرمایشات دوستمون باید خدمتتون عرض کنم که این بیسیمها توانایی انتقال همزمان صحبت(گیرنده و فرستنده همزمان) رو ندارند و روی گوشی اونها یک کلید تغییر وضعیت گیرنده و فرستنده وجود داره که توسط کاربر مورد استفاده قرار میگیره.من در زمان خدمت دوره کامل این دستگاهها رو دیدم

دیدگاه

.

سلام

من تو یه نمایشگاه ادوات جنگی یه مدل جدید رو حسابی زیر و رو کردم . روی گوشی هیچ سویچی نبود احتمالا طرح های
            قدیمی پدیت شده و VOX روی اونها نصب شده .

دیدگاه

زمان خدمت یه بیسیم داشتیم بنام PRC-12 ساخت آمریکا بود و 28 کانال داشت و تو رنج فرکانسی 48 تا 56 مگ کار میکرد بردش هم در حالت دید مستقیم و آنتن باز 60 کیلومتر بود بسیار دستگاه تمیزی بود و امکانات جالبی هم برای شنود کردن و شنود نشدن داشت.روی گوشی این دستگاه یه پلیت کوچک بود که وقتی گوشی توی دست بود انگشتها درست روی اون قرار میگرفت. برای صحبت فشارش میدادیم و وقتی ولش میکردیم حالت گیرنده داشت.وقتی دستکاریش میکردیم حتی قسمتی از مکالمه برج مراقبت با هواپیما رو که از 110 مگ بالاتره رو هم میشد شنید!شاید شما درست میگید و این کلید جدیدا جاش رو به VOX داده.

دیدگاه

سلام آق فرشاد
                من یکی از کارمندان شرکت صما(صنایع مخابرات ایران-وابسته به صاایران)هستم
                بیسیم های زیادی در حال حاضر در این شرکت در خط تولید قرار داره که همشون طراحی داخل و ساخت داخل هستن(البته به کمک مهندسی معکوس طراحی شدن "این خودش کار خیلی بزرگیه -اصلان نباید اون رو دست کم گرفت)
                بیسمی هایی که الان تولید میشن قابلیت های زیر رو دارن
                فرکانسشون بین 30 تا88 مگ هستش
                رمز میشن
                قابلیت ارسال sms(شبکه داخلی)دارن
                قابلیت تماس با یک بیسیم رو هم دارن (بهش میگن sell call)-یعنی فقط با یک بیسیم مکالمه میکنین و بقیه صدای شما رو ندارن چون شما با یک IDخاص دارین صحبت می کنین(هر دستگاه یک id منحصر به خودش داره)
                بردشون هم متفاوت هست:
                برد بیسیم دستی در حالت low تقریبا پانصد متر و در حالت hi میشه گفت 2-3کیلو متر
                برد دستگاه prc(یعنی پرسونال(نفری) رادیو کامیونیکیشن ) در حالت low حدود 2-3 کیلو و در حالت hi تا 25 هم جواب داده
                برد دستگاه vrc (وهیکولار (استقراری) رادیو .. . ) از 5 تا 60 کیلو متر
                و . . .
                البته هر کدوم از اینه ورژن های مختلفی دارن که البته اونهایی که توی سایت صاایران بود حد اقل 10 سال پیش از رده خارج شدن
                بازم اگه سوالی بود من حاظرم جوابتو بدم
                :redface: oo: :job:
                mOhAmAd ReZa AmErI

دیدگاه

سلام
                  میگم میشه با این ماژول های معمولی فرستنده و گیرنده که تو بازار هستش بیسیم زد ؟
                  به جز بردشون ، آیا سرعتشون هم کافیه ؟ چون باید با فرکانس صوت مچ باشه که بتونه نمونه برداری کنه دیگه

دیدگاه

سلام
                    دوست عزیزجناب عامری من هم یک مدت توکارگاه شماره...مجموعه کارگاه های نظامی صاایران مشغول کاربودم که یک سری بیسیم جنگی واستقراری جدیدوواقعاپیشرفته باهمان جزئیاتی که شماتقریباگفتیدتولیدمیکردیم (آی پی داروقابلیت تعریف چندین گروه مختلف کاری ویاسرچ واسکن سریع کل باند...وشکستن هرجورکدتعریف شده برای تمام بیسیم ها)البته بعدازتست فنی دستگاه چندجورتست دیگه هم میشدمثل تست ضدضربه یاضدآب بودن ... .البته تحت فشارخیلی زیادبیسیم ها3یا4تکه بودن(پنل/باطری/دیوایس/گوشی یاپاورصوت.)
                    نقشه وشماتیک تمام بیسیم های جدیدودیجیتال مثل کنوودوپوکسینگ وموتورولاراهم کسی خواست دارم بهش بدم ویاقطعات فابریک مثل آنتن وقاب وباطری وهندزفری وکلیپس و...کاراصلی من الکترونیک وتعمیرلوازم صوتی تصویری هست که کنارش بخاطرعلاقه تعمیربیسیم دستی وخودرویی هم میکنم ازطریق ایمیل آدرس بامن درارتباط باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Orbit2000 نمایش پست ها
                      سلام
                      دوست عزیزجناب عامری من هم یک مدت توکارگاه شماره...مجموعه کارگاه های نظامی صاایران مشغول کاربودم که یک سری بیسیم جنگی واستقراری جدیدوواقعاپیشرفته باهمان جزئیاتی که شماتقریباگفتیدتولیدمیکردیم (آی پی داروقابلیت تعریف چندین گروه مختلف کاری ویاسرچ واسکن سریع کل باند...وشکستن هرجورکدتعریف شده برای تمام بیسیم ها)البته بعدازتست فنی دستگاه چندجورتست دیگه هم میشدمثل تست ضدضربه یاضدآب بودن ... .البته تحت فشارخیلی زیادبیسیم ها3یا4تکه بودن(پنل/باطری/دیوایس/گوشی یاپاورصوت.)
                      نقشه وشماتیک تمام بیسیم های جدیدودیجیتال مثل کنوودوپوکسینگ وموتورولاراهم کسی خواست دارم بهش بدم ویاقطعات فابریک مثل آنتن وقاب وباطری وهندزفری وکلیپس و...کاراصلی من الکترونیک وتعمیرلوازم صوتی تصویری هست که کنارش بخاطرعلاقه تعمیربیسیم دستی وخودرویی هم میکنم ازطریق ایمیل آدرس بامن درارتباط باشید
                      سلام ایمیلتون رو لطف میکنید؟؟؟

دیدگاه

با درود و عرض ادب این امکان دارد که بتوان برای زنبور عسل حریم پرواز و سلولی در مزارع ایجاد کرد و یا پیشنهادی دارید ؟ سپاس????????

دیدگاه

البته از طریق فرکانس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X