اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پایه های دات ماتریس 8*8

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پایه های دات ماتریس 8*8

سلام

من یه دات ماتریس 8*8 اماده خریدم ولی ترتیب پایهاش با اونی که تو پروتئوس هست کا ملا فرق میکنه با اهمتر هم چنتا شو پیدا کردم ولی تو بعضی از ال ای دی ها سطر و ستون جاشون عوض میشه کسی تا حالا با اینا کار کرده همشون مثل همند؟

پاسخ : پایه های دات ماتریس 8*8

نوشته اصلی توسط vahidsport
    سلام
    من یه دات ماتریس 8*8 اماده خریدم ولی ترتیب پایهاش با اونی که تو پروتئوس هست کا ملا فرق میکنه با اهمتر هم چنتا شو پیدا کردم ولی تو بعضی از ال ای دی ها سطر و ستون جاشون عوض میشه کسی تا حالا با اینا کار کرده همشون مثل همند؟
    بنام خدا
    با سلام

ماتریسهای ال ای دی 8*8 ، یا کاتد مشترک هستند و یا آند مشترک ، ولی از نظر تعداد پایه ها مانند هم هستند ، 8 پین برای آندها و 8 پین برای کاتدها .

منتها ، بدلیل نوع طراحی بورد تولید کنندگان مختلف در مدار چاپی این نوع از صفحات نمایشی ال ای دی ، برای پیدا نمودن پایه های سطر و ستون ، باید از روش های معمول تست ال ای دی ( با اهم متر - منبع تغذیه ) استفاده نمایید .

دیدگاه

پایه هاش رو پیدا کردم شما درست می گفتید فقط یه چیزی این عکسی که گذاشتم رو می خوام مدارشو ببندم می خواستم بدونم مشکل خواستی نداره از نظر جریان دهی و...

حیلی ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidsport
        پایه هاش رو پیدا کردم شما درست می گفتید فقط یه چیزی این عکسی که گذاشتم رو می خوام مدارشو ببندم می خواستم بدونم مشکل خواستی نداره از نظر جریان دهی و...
        حیلی ممنون
        ............
        بنام خدا
        با سلام
        توی پروتیوس ، نه ، مشکلی توی شماتیک مدارتون نیست ، ولی برای ساخت واقعی ، باید روی هر سطر ، یک مقاومت قرار دهید .

دیدگاه

سلام

برای درایو سطرها بعد از 573 از ترانزیستور یا udn استفاده کنید ، پایه های 74hc573 تحمل 160ma (حداقل) را ندارند .

موفق باشید .
          حضرت علي (ع) : خداوند از جاهلان پيمان فراگيرى علم نگرفته ، مگر آنكه قبلا از دنشمندان پيمان تعليم دادن گرفته است .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X