اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت داتماتریکس 8*8 به صورت عملی؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت داتماتریکس 8*8 به صورت عملی؟

من می خوام یه تابلو 16*64 بسازم اما توی ساخت بورد LED ها مشکل دارم چون سیم ها از روی هم رد میشن (افقی و عمودی)باید اینو چه جوری بسازم؟
    می بینیم و نادیده می گیریم!

پاسخ : ساخت داتماتریکس 8*8 به صورت عملی؟

درسته باید قید یکیشون رو زد البته اگه سطر باشه بهتره اونم دلیل داره:
    اگه سطرهاتو از فیبر استفاده کنی باید 64 تا ستون رو یکی یکی با سیم به هم وصل کنی. ولی اگه ستونهات از فیبر استفاده کرده باشن فقط 16 تا سطررو با سیم یکسره میکنی. شاید پیش خودت بگی اینا که یکی میشه!!!قبول درسته در هر دو روش باید 1024 تا پایه لحیم کنی ولی وقتی به صورت عملی امتحان کنی میفهمی چی میگم. تازه میشه اولین و اخرین سطر رو هم روی فیبر بکشی؟؟؟(شد 14 تا) :smile:

یه راه دیگه هم هست که حسابی برات خرج داره اونم اینه که فیبرت رو دو لایه طراحی کنی.
    به نظر من اگه میخای خودت فیبر بزنی تک لا بزن اونم با اتو!!!!!!!! هم کیفیتش خوبه و هم خیلی ارزونه!!!
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohsen P
      من می خوام یه تابلو 16*64 بسازم اما توی ساخت بورد LED ها مشکل دارم چون سیم ها از روی هم رد میشن (افقی و عمودی)باید اینو چه جوری بسازم؟
      بنام خدا
      با سلام

اگر بورد ، بصورت یک لایه طراحی میشود ، بنظرم این روش برای ارتباط سطر ها و یا ستونها ، مناسب میباشد ( از پایه ال ای دی ، بعنوان جامپر استفاده نمایید )

دیدگاه

ولی این را هم بگم که در تابلو های بزرگ از فیبر مدار چاپی استفاده نمی کنند بلکه ازیک پلاستیک هی سیاه شبیه به برد مدارچاپی است که ال ای دی در ان قرار می گیرد و از پشت ال ای دی پایه ها لحیم می کنند البته این کار خوی نیست و لی انجام می دن چون باید به صرفشون باشه تا در برد مدار چاپی صرفه جویی کنند البته این را هم بگم که چسب اکواریوم برای ثابت کردن ال ای دی ها استفاده می کنند وفقط در برد کنترل انها مداچاپی است اینه ایی که کفتم را من خودم شخصا از نزدیک دیده ام :rolleyes:
        یا علی
        {خلاف قوانین انجمن ، ویرایش شد }

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X