ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2009/10/06
    5
    0

ساخت مدار دینگ دینگ

لطفا مدارساخت مدار دینگ دینگ رابزارید که پشت سهم صدای دینگ دینگ دینگ دینگ بده ترجیا 12 ولت باشه (دینگ دانگ نمی خوام)؟؟؟؟؟؟؟؟ cry
    2008/04/28
    تهران
    651
    3

.

سلام

يعني با چه تايمي اين صدا تكرار بشه؟ فركانس دينگ بايد چقدر باشه ؟
    قبلا توي كتاب هاي قديمي صداي جيك جيك يا جيرجيرك پيدا ميشد كه با قطعات لاجيك درست ميكردند ولي
    اگه مشخصات فركانست رو بدوني شايد بشه با ميكرو درستش كرد .
    2008/04/28
    تهران
    651
    3

.

سلام

پستت عجب رنگي داشت ديده نميشد . دينگ دينگ كه خيلي ضايع ميشه كلي از قيمت قيمت ماشين ميفته . بنظرم
    جالب نميشه . ميتوني سخن گو درست كني كه صداي خود راننده رو ضبط و بعد پخش كنه . يا بيب بيب ملايم .

براي بيب بيب ملايم بايد بري بازار چند مدل پيزو سراميك با اندازه و مدل هاي مختلف بخري و فركانس تشديد اونها و
    بدست بياري و قشنگ ترين و ملايم ترين پيزو رو توي ماشين قرار بدي .

لازم به ذكره كه پيزوهاي سراميك هر مدل با يك فركانس خاص شروع به نوسان ميكنند . پس براي بدست آوردن حالت
    تشديد بايد يه مدار اسيلاتور متغير مثلا با 555 بسازي كه بين 1 تا 10 كيلوهرتز نوسان كنه . بعد با تغيير پتانسيومتر بهترين
    و مناسب ترين صدا رو انتخاب كني و بعد توسط يك اسيلاتور ساده هر ثانيه يكبار مدار رو روشن و خاموش كني .

بعضي از پيزوهاي موجود در بازار بسيار خوش صدا هستند و در همه سايز و توان موجود هستند .
    2009/10/06
    5
    0

پاسخ : ساخت مدار دینگ دینگ

خیلی ممنون ماشینم پاس elx وسخن گو هم داره فقط می خوام مثل ماشین های وارداتی مثا bmvوماکسیما درشو باز میکنی مثل زنگوله دینگ دینگ کنه؟ انوقت من رشتم برق قدرته والکترونیک زیاد حالیم نیست مدار چیزاش لطف لنی بزاری خیلی ممنون میشم ؟ ویه سوال بهترین ledوپور نورترین چیه؟
    2009/10/06
    5
    0

اون ثانیه هارو 1 ثانیه باشه
    2008/04/28
    تهران
    651
    3

.

سلام

فكر كنم بار اولته توي يك فروم سئوال ميپرسي whistling. خب اگه من نقشه رو بزارم اينجا كه فردا همه ميرن ميسازن .
    بهتره خودت دنبال طراحي باشي و اگه مشكلي در طراحي برات پيش اومد بپرسي. ربطي هم به نوع رشتت نداره . خيلي از
    برقي ها از الكترونيكي ها استادترند چون بايد از يه جايي شروع كنند . حالا راهنماييت ميكنم و بقيشو خودت برو ...

يك آي سي هست به نام LM556 كه داخلش 2 تا LM555 هستش . ديتاشيت اون رو از اينترنت دانلود كن و يكي از تايمرها رو
    براي ساخت فركانس تشديد طراحي كن و اون يكي رو براي ثانيه ها .

توي فايل PDF اين آي سي فرمول محاسبه ساخت فركانس و تايمينگ وجود داره و از عهده يه دبيرستاني هم برمياد . اصلا نترس
    و بررسي اون آي سي رو شروع كن . هرجاشو متوجه نشدي بپرس تا من يا ديگر دوستان راهنماييت كنيم.
    بعد از مدتي متوجه ميشي خيلي راحت از اون چيزيه كه فكر ميكني .
    2007/12/27
    Montreal , Canada
    1,190
    6

سلام من هم اینچنین مداری لازم دارم
    برای زنگ ساعتهای میادین شهر
    اگه ممکنه یک پیشنهاد بدین
    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري
    2008/04/28
    تهران
    651
    3

.

سلام

شماتيك از دو بخش تشكيل شده . part 2 قسمتي هستش كه فركانس پيزو سراميك رو ميسازه و
    بخش part 1 قسمتي است كه به مدت يك يا دو ثانيه بوق رو فعال ميكنه و قطع ميكنه .
    من از قصد مقادير اين قسمت ها رو نزاشتم . شما با مراجعه به فايل PDF كه در زير گذاشتم و مراجعه
    به صفحه شماره 6 اون محاسبات تايمر استابل رو مطابق اطلاعات شماتيك انجام ميديد .
    لينك آي سي LM555 :

http://www.ucm.es/info/electron/laboratorio/componentes/LM555.pdf

و شماتيك كه كلي وقتمو گرفت

موفق باشيد .
    2009/10/06
    5
    0

سلام

شماتيك از دو بخش تشكيل شده . part 2 قسمتي هستش كه فركانس پيزو سراميك رو ميسازه و
    بخش part 1 قسمتي است كه به مدت يك يا دو ثانيه بوق رو فعال ميكنه و قطع ميكنه .
    من از قصد مقادير اين قسمت ها رو نزاشتم . شما با مراجعه به فايل PDF كه در زير گذاشتم و مراجعه
    به صفحه شماره 6 اون محاسبات تايمر استابل رو مطابق اطلاعات شماتيك انجام ميديد .
    لينك آي سي LM555 :

http://www.ucm.es/info/electron/laboratorio/componentes/LM555.pdf

و شماتيك كه كلي وقتمو گرفت

موفق باشيد .
    2008/04/28
    تهران
    651
    3

.

سلام

يه اشتباهي كردي . با اينكه مقادير مقاومت ها و پتانسيومتر يكسان هستند ولي خازن قسمت پيزو سراميك
    بزرگتر از از طرف مقابله . در صورتيكه هر چي خازن كوچكتر باشه فركانس بيشتري داريم .
    مقادير خازن ها رو دوباره چك كن . و اگه تونستي مدار رو روي فيبر سوراخ دار ببند و عملا تست كن .
    اين يه كارو خودت بايد بكني متاسفم .
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12