اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت مدار دینگ دینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت مدار دینگ دینگ

لطفا مدارساخت مدار دینگ دینگ رابزارید که پشت سهم صدای دینگ دینگ دینگ دینگ بده ترجیا 12 ولت باشه (دینگ دانگ نمی خوام)؟؟؟؟؟؟؟؟ cry

.

سلام

یعنی با چه تایمی این صدا تکرار بشه؟ فرکانس دینگ باید چقدر باشه ؟
    قبلا توی کتاب های قدیمی صدای جیک جیک یا جیرجیرک پیدا میشد که با قطعات لاجیک درست میکردند ولی
    اگه مشخصات فرکانست رو بدونی شاید بشه با میکرو درستش کرد .

دیدگاه

.

سلام

پستت عجب رنگی داشت دیده نمیشد . دینگ دینگ که خیلی ضایع میشه کلی از قیمت قیمت ماشین میفته . بنظرم
      جالب نمیشه . میتونی سخن گو درست کنی که صدای خود راننده رو ضبط و بعد پخش کنه . یا بیب بیب ملایم .

برای بیب بیب ملایم باید بری بازار چند مدل پیزو سرامیک با اندازه و مدل های مختلف بخری و فرکانس تشدید اونها و
      بدست بیاری و قشنگ ترین و ملایم ترین پیزو رو توی ماشین قرار بدی .

لازم به ذکره که پیزوهای سرامیک هر مدل با یک فرکانس خاص شروع به نوسان میکنند . پس برای بدست آوردن حالت
      تشدید باید یه مدار اسیلاتور متغیر مثلا با 555 بسازی که بین 1 تا 10 کیلوهرتز نوسان کنه . بعد با تغییر پتانسیومتر بهترین
      و مناسب ترین صدا رو انتخاب کنی و بعد توسط یک اسیلاتور ساده هر ثانیه یکبار مدار رو روشن و خاموش کنی .

بعضی از پیزوهای موجود در بازار بسیار خوش صدا هستند و در همه سایز و توان موجود هستند .

دیدگاه

پاسخ : ساخت مدار دینگ دینگ

خیلی ممنون ماشینم پاس elx وسخن گو هم داره فقط می خوام مثل ماشین های وارداتی مثا bmvوماکسیما درشو باز میکنی مثل زنگوله دینگ دینگ کنه؟ انوقت من رشتم برق قدرته والکترونیک زیاد حالیم نیست مدار چیزاش لطف لنی بزاری خیلی ممنون میشم ؟ ویه سوال بهترین ledوپور نورترین چیه؟

دیدگاه

اون ثانیه هارو 1 ثانیه باشه

دیدگاه

.

سلام

فکر کنم بار اولته توی یک فروم سئوال میپرسی whistling. خب اگه من نقشه رو بزارم اینجا که فردا همه میرن میسازن .
            بهتره خودت دنبال طراحی باشی و اگه مشکلی در طراحی برات پیش اومد بپرسی. ربطی هم به نوع رشتت نداره . خیلی از
            برقی ها از الکترونیکی ها استادترند چون باید از یه جایی شروع کنند . حالا راهنماییت میکنم و بقیشو خودت برو ...

یک آی سی هست به نام LM556 که داخلش 2 تا LM555 هستش . دیتاشیت اون رو از اینترنت دانلود کن و یکی از تایمرها رو
            برای ساخت فرکانس تشدید طراحی کن و اون یکی رو برای ثانیه ها .

توی فایل PDF این آی سی فرمول محاسبه ساخت فرکانس و تایمینگ وجود داره و از عهده یه دبیرستانی هم برمیاد . اصلا نترس
            و بررسی اون آی سی رو شروع کن . هرجاشو متوجه نشدی بپرس تا من یا دیگر دوستان راهنماییت کنیم.
            بعد از مدتی متوجه میشی خیلی راحت از اون چیزیه که فکر میکنی .

دیدگاه

سلام من هم اینچنین مداری لازم دارم
              برای زنگ ساعتهای میادین شهر
              اگه ممکنه یک پیشنهاد بدین
              پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

.

سلام

شماتیک از دو بخش تشکیل شده . part 2 قسمتی هستش که فرکانس پیزو سرامیک رو میسازه و
                بخش part 1 قسمتی است که به مدت یک یا دو ثانیه بوق رو فعال میکنه و قطع میکنه .
                من از قصد مقادیر این قسمت ها رو نزاشتم . شما با مراجعه به فایل PDF که در زیر گذاشتم و مراجعه
                به صفحه شماره 6 اون محاسبات تایمر استابل رو مطابق اطلاعات شماتیک انجام میدید .
                لینک آی سی LM555 :

http://www.ucm.es/info/electron/laboratorio/componentes/LM555.pdf

و شماتیک که کلی وقتمو گرفت

موفق باشید .

دیدگاه

سلام

شماتیک از دو بخش تشکیل شده . part 2 قسمتی هستش که فرکانس پیزو سرامیک رو میسازه و
                  بخش part 1 قسمتی است که به مدت یک یا دو ثانیه بوق رو فعال میکنه و قطع میکنه .
                  من از قصد مقادیر این قسمت ها رو نزاشتم . شما با مراجعه به فایل PDF که در زیر گذاشتم و مراجعه
                  به صفحه شماره 6 اون محاسبات تایمر استابل رو مطابق اطلاعات شماتیک انجام میدید .
                  لینک آی سی LM555 :

http://www.ucm.es/info/electron/laboratorio/componentes/LM555.pdf

و شماتیک که کلی وقتمو گرفت

موفق باشید .

دیدگاه

.

سلام

یه اشتباهی کردی . با اینکه مقادیر مقاومت ها و پتانسیومتر یکسان هستند ولی خازن قسمت پیزو سرامیک
                    بزرگتر از از طرف مقابله . در صورتیکه هر چی خازن کوچکتر باشه فرکانس بیشتری داریم .
                    مقادیر خازن ها رو دوباره چک کن . و اگه تونستی مدار رو روی فیبر سوراخ دار ببند و عملا تست کن .
                    این یه کارو خودت باید بکنی متاسفم .

دیدگاه

.

سُلام

برای اینک بتونی از برق 12 ماشین برای مدار استفاده کنی باید سر راه تغذیه این بردی که میسازی
                      یه آی سی رگولاتور LM7809 بزاری که 12 ولت رو تبدیل به 9 میکنه .
                      همه فروشگاهها دارند و شبیه ترانزیستور فلزی 3 پین هستش icon_confused

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 000000k
                        سلام دوست عزیز .
                        لطفا به این سوالات جوابه اگه مکنه اگه من بلد بودم که این قدر وقتمو نمی گرفت! :agree:
                        1-مدار کاملشو بزار تو سایت یا به ایدیم بفرستش (id=(rrkarr@yahoo.com
                        -2کیفیت صداش مثل دینگ دانگ هستش.ایا با وصل شدن جریان به مدار بطور دائم می زنه و تا جریان رو قطع نکردیم بطور دائم بزند چون باید اینطوری باشد
                        3 -من چندتا led ابی وسفید نیاز دارم پر نور ترین ledچیه وبرای برق ماسین چه مقاومتی باید به اون اضافه کنم نوع شون بگوید؟
                        خیلی ممنون دوست عزیز :applause: :wow:
                        پی نویس :
                        بسم الله
                        با سلام
                        کاربر گرامی
                        جهت استحضار شما ، عرض میشود :
                        این مدار ، در خودروهای زیادی مورد استفاده دارد ، پس ، وقتی که ساخته شد ، جنبه تجاری آن ، مطرح میشود .
                        جواب سوال شما در حد مناسبی ، توسط دوستان گرامی ، در تاپیک قرار گرفت .
                        حال یا باید ، خودتون زحمت ساخت و مونتاژ و آزمایش مدار رو تقبل نمایید ، و یا در صورت عدم امکان ، به هر دلیل ، از جمله کمبود وقت ، نبودن ابزار و غیره ، سفارش ساخت رو به دیگران ارجاع دهید ( البته ، با هماهنگی با مدیریت و فقط از طریق PM ) .
                        پاینده باشید
                        با احترام

16/7/88

پستهای اضافی ، حذف شد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X