اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای اندازه گیری دما و رطوبت داخل و خارج اب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای اندازه گیری دما و رطوبت داخل و خارج اب

سلام دوستان خوبم
    من می خوام دما و رطوبت داخل و خارج اب را اندازه گیری کنم
    میشه کمکم کنید-از چه سنسوری استفاده کنم ؟؟؟؟

پاسخ : کمک برای اندازه گیری دما و رطوبت داخل و خارج اب

جهت اندازه گیری دما و رطوبت هوا سنسور SHT11 رو پیشنهاد میکنم که هم دما و هم رطوبتو با دقت خوبی ارایه میکنه. کالیبره شده هم هست.
    جهت دمای آب هم از هر سنسوری که بخواین می تونید استفاده کنید مثل LM35 یا SMT160 فقط یادتون باشه آب به پایه های سنسورهای تو آب نخوره. روشهای خیلی زیادی واسه این کار وجود داره.

دیدگاه

سلام
      میشه بگید چه روشها یی؟؟؟
      میشه هر داخل اب رو هم از SHT11 استفاده کرد؟؟
      راستی SHT75 چطوره؟؟
      کسی برنامه میکروشو داره برام بزاره؟؟

دیدگاه

راستی دوستان اگه مدار بخواد یک جای مرطوب مثل حمام و یا استخر استفاده بشه مشکلی براش پیش نمیاد؟؟؟
        میشه راهنمایی کنید :biggrin:
        ممنون

دیدگاه

درود
          شما دمای داخل آب رو که نمیتونید با این سنسور اندازه بگیرید چون سنسور رطوبت رو نمیشه تو آب فرو کرد که
          در صورتی که محل استفاده از این سنسورها تو مکانی با رطوبت زیاد باشه جهت دقت در اندازه گیری با استفاده از هیتر داخلی تعبیه شده درون این سنسور ابتدا سنسور را به اصطلاح با روشن کردن هیتر خشک کرده و سپس هیتر را خاموش و بعد اندازه گیری می کنن فقط باید توجه داشت که در صورت استفاده از هیتر مقدار اندازه گیری شده دما نا معتبر خواهد بود. :agree:
          در ضمن تفاوت SHT11 با SHT75 تو پکیج این سنسورهاست. :nerd:

دیدگاه

خیلی ممنونم دوست عزیز از پاسختون
            ببینم هیتر خودش فعال میشه؟یا ما باید فعالش کنیم؟؟چطوری؟
            یعنی شما میگید واسه دمای بیرون از ابم از سنسور دمایی دیگهای استفاده کنم؟

دیدگاه

درود
              ببینم هیتر خودش فعال میشه؟یا ما باید فعالش کنیم؟؟چطوری؟
              هیتر تعبیه شده داخل SHT11 رو باید خودتون فعال و غیر فعال کنید برای این کار هم می تونید به دیتاشیت سنسور مراجعه کنید.
              یعنی شما میگید واسه دمای بیرون از ابم از سنسور دمایی دیگهای استفاده کنم؟
              نه نیازی نیست . شما میتونید برای اندازه گیری دما چند دقیقه بعد از خاموش کردن هیتر مقدار دما رو بخونید. من خودم بعد از 1 دقیقه میخوندم. البته کمتر هم میشه!!

دیدگاه

اقا بهنام واقعا ممنونم از راهنماییاتون
                ببخشید میشه اون برنامه ای که نوشتید و اینجا بذارید یا برام سند کنید؟؟؟
                vahid3272@yahoo.com

دیدگاه

راستی من این سنسور رو در مسافت حدود 150متر ار رایانه می خوام قرار بدم :biggrin:
                  جواب میده این مسافت رو؟؟
                  اگه نه چیکار کنم؟؟؟راه حلی نداره؟ :applause:

دیدگاه

اقایون اساتید سلام
                    من برنامه رو با lm35 برای 8 سنسور نوشتم ولی یک مشکلی برخوردم :angry:
                    این سنسور ها رو می خوام در فاصله 150 متری از مدار داخل اب قرار بدم چیکار کنم؟؟
                    میشه ولتاز و به جریان تبدل کنم و نزدیک مدار عمل عکس رو انجام بدم؟؟اگه میشه چطوری؟؟ :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahid sabz
                      من برنامه رو با lm35 برای 8 سنسور نوشتم ولی یک مشکلی برخوردم :angry:
                      این سنسور ها رو می خوام در فاصله 150 متری از مدار داخل اب قرار بدم چیکار کنم؟؟
                      میشه ولتاز و به جریان تبدل کنم و نزدیک مدار عمل عکس رو انجام بدم؟؟اگه میشه چطوری؟؟ :cry2:
                      بهتر شما یه برد اصلی در نظر بگیرید و 8 برد دیگه در اون فاصله قرار بدید بعد با ارتباط این 8 برد با برد اصلی ارتباط برقرار کنید
                      بهتر از ارتباطRS485 استفاده کنید تا 1 کیلومتر هم جواب میده( به شرط اینکه یه سری نکات رعایت کنید)
                      هرکه خود را یک بار با اشکهایش شستشو دهد تا زنده است پاک و مقدس میماند

دیدگاه

من می خوام سنسور دما رو در فاصله ای دور در حدود 150 متر از مدار قرار بدم.شما دوستان سنسوری سراغ دارید که بتونه این مسافت و جواب بده؟؟؟

دیدگاه

سلام
                          اقا من یه پروژه دارم که باید دمای محیط و رطوبت محیط وسه جای دیگه رو اندازه بگیرم و نمایش بدم
                          حالا چند تا مشکل
                          اول اینکه برای دما و رطوبت محیط ازsht10 استفاده کردم سنسورم اول عادی گرفتم بعد سنسور به حساب خود فروشنده کالیبره شده گرفتم و برای سه تای دیگه ازsmt160 وds1820
                          قبلا3تاsmtبود یکیش الکی سوخت و دیگه جنس خوب نبود و 1820رو گرفتم قبلا3تا smtیه دمارو نشون میداد وsht10درجه پایین و بالا و الانم که1820رو گذاشتم هرکدوم یچیزی نشون میده به کدوم اعتماد کنم؟همه مدارات طبق دیتاشیته از برنامه هم مطمئنم چون طبق دیتاشیته و برنامه های نتم همینطور بود.
                          مشکل دوم مسافت طولانیه که هیچکدوم از سنسورا جواب نمیده حدود50متر مسافت دارم هیچکدوم سنسورا کار نمیکنن(سنسورا داخل موتور خونه هستند و نمایشگر داخل سالن)بیسیمم فکر نکنم جواب بده چون بدترین شرلیطه و زیرزمین و دوطبقه فاصله عایق بندی شده و...
                          الان پیشنهادات چیه؟اولا کدوم دما درسته؟(توفاصله کم کار میکنن)دوم برا مسافت چکار کنم
                          { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r-el نمایش پست ها
                            سلام
                            اقا من یه پروژه دارم که باید دمای محیط و رطوبت محیط وسه جای دیگه رو اندازه بگیرم و نمایش بدم
                            حالا چند تا مشکل
                            اول اینکه برای دما و رطوبت محیط ازsht10 استفاده کردم سنسورم اول عادی گرفتم بعد سنسور به حساب خود فروشنده کالیبره شده گرفتم و برای سه تای دیگه ازsmt160 وds1820
                            قبلا3تاsmtبود یکیش الکی سوخت و دیگه جنس خوب نبود و 1820رو گرفتم قبلا3تا smtیه دمارو نشون میداد وsht10درجه پایین و بالا و الانم که1820رو گذاشتم هرکدوم یچیزی نشون میده به کدوم اعتماد کنم؟همه مدارات طبق دیتاشیته از برنامه هم مطمئنم چون طبق دیتاشیته و برنامه های نتم همینطور بود.
                            مشکل دوم مسافت طولانیه که هیچکدوم از سنسورا جواب نمیده حدود50متر مسافت دارم هیچکدوم سنسورا کار نمیکنن(سنسورا داخل موتور خونه هستند و نمایشگر داخل سالن)بیسیمم فکر نکنم جواب بده چون بدترین شرلیطه و زیرزمین و دوطبقه فاصله عایق بندی شده و...
                            الان پیشنهادات چیه؟اولا کدوم دما درسته؟(توفاصله کم کار میکنن)دوم برا مسافت چکار کنم
                            باسلام:
                            کاربر گرامی طبیعیست که سنسور ها در چنین فاصله ای 50 متری بدرستی پاسخ نمی دهند. و عوامل تاثیر گذار ماننده افت ولتاژ، ورور نویز به مدار و ... از عوامل اصلی این مشکل می باشند.
                            علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                            نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

به ممنون از راهنماییتون خودمم تا اینجاشو فهمیدم بقیشو موندم.
                              راه حلشو خواستم عزیز
                              { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X