اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

موتور جوجه گردان ؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

موتور جوجه گردان ؟؟؟

سلام دوستان
    من یک موتور جوجه گردان دارم که میخوام دور موتورش پایین بیارم تا حدی که چرخش با چشم معلوم نشه.لطفا منو راهنمایی کنید.
    اینم عکس موتور:

اینم اطلاعات روی موتور:

با تشکر

پاسخ : موتور جوجه گردان ؟؟؟

نوشته اصلی توسط h1h2h3
    سلام دوستان
    من یک موتور جوجه گردان دارم که میخوام دور موتورش پایین بیارم تا حدی که چرخش با چشم معلوم نشه.لطفا منو راهنمایی کنید.
    اینم عکس موتور:

اینم اطلاعات روی موتور:

با تشکر
    بنام خدا
    با سلام

معمولا در داخل این نوع از موتورها ، برای سرعت ثابت در فرکانس و ولتاژ مورد استفاده ، از تعدادی چرخدنده ، استفاده میشود .

1- موتور را باز نموده و در صورت امکان چرخدنده را با مدل مناسب ، تعویض نمایید.
    یا
    2- با روش PWM دور موتور را کنترل ( پایین ) بیاورید
    یا
    3- از یک دیمر استفاده نمایید

دیدگاه

با سلام
      برای کاهش سرعت موتور جوجه گردان:
      1- اگر هزینه برای شما مهم نیست می توانید از کنترل دور ( با تنظیم فرکانس) دور موتور را تا حدی که بخواهید تنظیم کنید.با این روش شما می توانید سرعت موتور را کنترل کنید.
      2- اگر حجم برای شما مهم نیست می توانید با استفاده گیربکس موتور جوجه گردان دیگر این دور را کاهش داد یعنی موتور جوجه گردان دیگری را باز و گیربکس اش را روی موتور جوجه گردان نصب نمایید. مشکل بزرگ این راه کنترلی نبودن سرعت موتور است.

دیدگاه

یه سوال در مورد این نوع موتور ها
        امکانش هست دورش بر عکس کنیم
        البته اگه شافت اون به یک جا گیر کنه دور معکوس میشه ولی راه دیگه ای هست ؟؟؟

دیدگاه

سلام
          همونطور که دوستمونم گفتن با PWM امکان پذیر هست خیلی راحت میتونید اینکارو بکنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X