اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تصاویری از مغز انسان که باور کردنی نیست !

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تصاویری از مغز انسان که باور کردنی نیست !

خبری که منتشر شده غیر قابل باور به نظر میآ‌رسد. اما دانشمندان دپارتمان علوم شناختی مرکز تحقیقات علوم اعصاب ATR ژاپن موفق شده اند نخستین تصاویر را از مغز انسان استخراج کنند.
    روش کار بسیار جالب بوده است ابتدا 400 تصویر سیاه و سفید مختلف در سایز 10 پیکسل در 10 پیکسل به بیننده نشان داده شده است. هر تصویر به مدت 12 ثانیه مقابل چشم بیننده قرار داشته است و در این مدت دستگاه fMRI تغییرات فعالیتی کورتکس مغز را تحت نظر میآ‌گرفته است.

یک کامپیوتر مرکزی اطلاعات را دریافت میآ‌کرده و با یک نرم افزار ویژه که توسط این دپارتمان تولید شده یاد میگرفته که چگونه تغییرات فعالیتی مغز را با تصاویر نشان داده شده مرتبط کنه.
    نتیجه فرایند این شده که وقتی حروف neuron به معنای عصب به ترتیب به فرد آزمایش شونده نشان داده شده است کامپیوتر مرکزی توانسته از روی فعالیت الکتریکی مغز کلمه neuron را استخراج کند. که تصویر آن را در بالا میآ‌بینید.
    این میآ‌تواند آغازی باشد برای اینکه در آینده بتوانید شب ها رویاهایتان را روی یک DVD ضبط کنید. و یک گام علمیآ‌مهم در علوم شناختی محسوب میآ‌شود.
    منبع:pouyakian.blogfa.com

oo:
    شيطان كه رانده گشت يك خطا بيشتر نكرد خود را براي سجده آدم رضــــا نكرد
    شيطان هـــزار مرتبه بهتر ز بي نـــــــــــماز او سجده را بر آدم و اين بر خدا نكرد

پاسخ : تصاویری از مغز انسان که باور کردنی نیست !

خیلی جاب بود ایول
    در ضمن اگه اینجوریه پس ممکنه عکسش هم صادق بشه وقتی میتونی تو خواب دیتا از مغز بگیری میتونی دیتا هم واسش بفرستی. شب ها درس بخوانید در خواب :applause:
    علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

سلام ...................

این کار برای سال 2005 بوده .. Paper اش رو ضمیمه کردم .. ممنون از جناب فرهمند .. موفق باشید ..
      فایل های پیوست شده
      دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اٌمید حبیبی
        شب ها درس بخوانید در خواب :applause:
        آره اتفاقا شنیدم دانشمندان دارن روی این موضوع به صورت جدی کار میکنن
        اگه مطلبی در این مورد پیدا کردم میذارم که دوستان استفاده کنن
        شيطان هـــزار مرتبه بهتر ز بي نـــــــــــماز او سجده را بر آدم و اين بر خدا نكرد

دیدگاه

مغز شگفتی زیاد داره ها oo:

تحریک الکتریکی مغز (electrical stimulation of the brain) : پژوهش های متعددی در مورد تحریک الکتریکی مغز انجام شده که نشان می دهد تحریک الکتریکی نورون ها به خصوص در ناحیه ی هیپوتالاموس باعث ایجاد لذت، پرخوری و کم خوری می شود.

دیدگاه

این خبر رو چند ماه پیش خونده بودم. خیلی جالب بود.
            ولی دقت کنید که هر چیزی امکان سوء استفاده از آن نیز هست . اعتراف گیری ها خیلی راحت می شه و ممکنه آدم های بد از این موضوع استفاده کنن.
            تحریک الکتریکی مغز (electrical stimulation of the brain) : پژوهش های متعددی در مورد تحریک الکتریکی مغز انجام شده که نشان می دهد تحریک الکتریکی نورون ها به خصوص در ناحیه ی هیپوتالاموس باعث ایجاد لذت، پرخوری و کم خوری می شود.
            خوبی مغز اینه که از سیگنال های الکتریکی استفاده می کنه و برای همین با الکترونیک خیلی انعطاف نشون می ده . به طور مثال دست های الکترونیک و مکانیکی که از مغز به طور مستقیم فرمان می گیرد!
            به نظرمن ( فقط برای شوخیه ، جدی نگیرینا ) هر چه ولتاژ بالاتر ، سرعت یادگیری بیشتر . من که مغزم رو سر کلاس رو مگاولت تنظیم می کنم :mrgreen:
            کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

ولی دقت کنید که هر چیزی امکان سوء استفاده از آن نیز هست . اعتراف گیری ها خیلی راحت می شه و ممکنه آدم های بد از این موضوع استفاده کنن.
              اگه کسی بخواد خدای نکرده سو استفاده کنه خیلی راه براش وجود داره اینارو ولش پیچیدگی مغز رو بچسب که از وقتی دربارش مصالعه میکنم روز به روز کنجکاویم بیشتر میشه

به نظرمن ( فقط برای شوخیه ، جدی نگیرینا ) هر چه ولتاژ بالاتر ، سرعت یادگیری بیشتر . من که مغزم رو سر کلاس رو مگاولت تنظیم می کنم :mrgreen:
              میگما خوش به حالت آقا وحید که مغزت سر کلاس پذیرش مگا رو داره مال من که رنجش در حد میلی ولت یا فوقش ولته به خصوص سر کلاسای آقای دکتر م

دیدگاه

خیلی جالبه
                اما نهایتاً جهت مصالح نظامی و سیاسی ازش استفاده خواهد شد مثل خیلی چیزهای دیگه
                شاید روزی برسه که مثل زمان حال که حرف زدن جرمه فکر کردن هم جرم محسوب بشه !
                " مانند دریا باش که هر گاه کسی سنگی بر تو پرتاب کرد سنگ غرق شود نه تو متلاتم شوی "

دیدگاه

خیلی جالبه
                  اما نهایتاً جهت مصالح نظامی و سیاسی ازش استفاده خواهد شد مثل خیلی چیزهای دیگه
                  درست میگید اکثر مباحث عظیم علمی سریعا سر از سیاست در میارن که نهایتا بعدش هم جنگ و استفاده نظامی (چون جنگ و سیاست مثل زنجیرن)
                  ولی باور کنید همه چیز در همین چند کلمه خلاصه نمیشه - شاید استفاده نظامی بشه اما نمیتونیم بگیم فقط استفاده نظامی میشه

موفق و سربلند باشید ....

دیدگاه

خیلی جالب بود

ابن طوری شعار یک شبه پول دار شدن به یک شبه عالم و دانشمند شدن تبدیل میشه .

کلی کار باهاش میشه انجام داد در تمام بعد های اجتماعی و علمی و پزشکی و نظامی هم شاید یه بخشش باشه .
                    برای علم مرز تعیین نمیشه.

با تشکر از آقای فرهمند و حسام الدین عزیز
                    در میان مردم پی دستی هستم پی گرمای نگاهی حتی در پس این همه چشم سردی غربت انسان پیداست
                    در پس، این همه نور این همه رنگ چه کسی میبیند اشک آن کودک را چشم آن مردی را
                    که شبانگاه، سر افکنده ز شرم و به یاد طفل اش بی صدا میگرید، می شکند
                    آری این شهر من است این همان شهر شما است در پی چشمی باش که نگاه اش آبی است و پر از نم نم باران بهار

دیدگاه

به نظر من این هشداری جدی برای فیلمسازان است. :surprised: چرا که کسانی مثل من که در دوران کودکی تو ذهنمون شب ها فیلم های تخیلی زیادی از خودمون می ساختیم رو سی دی روانه بازار کنیم.
                      صبح ها کانال سینما وحید برای شما علاقه مندان به فیلم های سینمایی علمی تخیلی، فیلم های مهیج تولید می کند. هر صبح یک فیلم جدید. با دوبله و زیر نویس. :wow: :mrgreen:

بگذریم. ولی من می گم با اینکه از این جالبتر کم می شه سراغ داشت، ولی مطمئنا هنوز تکمیل نشده به صورت نظامی تولید خواهد شد. چه بد :cry:
                      کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

سلام.
                        من چند وقت پیش یه مقاله خوندم در مورد این که دانشمندا تونسته بودن با کنترل مغز ، مزه غذاها رو شبیه سازی کنند !!! یعنی شما مثلا در رستوران می خواین سفارش یه غذایی که تا حالا نخوردین رو بدین اما میگین ممکنه که پشیمون بشین ولی با وجود این دستگاه، شما می تونین اول از طریق مجازی غذا رو سفارش بدین و مزه ش رو بچشین ، بعد اگر خوشتون اومد غذای واقعی رو سفارش بدین !!!
                        این دانشمندای غربی چه بلاهایی که سر این مغز بیچاره که نمیارن !!!
                        برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جريان آب حرکت کند ...

دیدگاه

سلام.
                          من چند وقت پیش یه مقاله خوندم در مورد این که دانشمندا تونسته بودن با کنترل مغز ، مزه غذاها رو شبیه سازی کنند !!! یعنی شما مثلا در رستوران می خواین سفارش یه غذایی که تا حالا نخوردین رو بدین اما میگین ممکنه که پشیمون بشین ولی با وجود این دستگاه، شما می تونین اول از طریق مجازی غذا رو سفارش بدین و مزه ش رو بچشین ، بعد اگر خوشتون اومد غذای واقعی رو سفارش بدین !!!
                          این دانشمندای غربی چه بلاهایی که سر این مغز بیچاره که نمیارن !!!

از نظر علمی همچین چیزی جالبه اما احتمالا هزینه بر باشه واسه رستوران
                          چه حالی میده ها...!
                          از هر غذا 1 کوشــــولو تست کنیم سیر میشیم دیگه سفارشم نمی خواد؛ مثل این آدم هایی که میرن جلو زیتون فروشی یا آجیل فروشی از هرکدوم یکی تست می کنند آخرشم میگن آقا مرســـــــــــی ی ی ی یه دور می زنم بعد مزاحم میشم... :angry:

دیدگاه

اختراع جالبیه اما ازش متنفرم!!!!!
                            اگه عملی بشه دیگه علم آموزی ارزشش رو از دست میده(اون هم پولی میشه هرکس یه پولی میده تا هرچی بخوان در عرض چند ثانیه بهش یاد بدن!!!)
                            ولی مطمئنم تا 500 سال دیگه هم نمی تونن بسازن(خوشبختانه :biggrin

دیدگاه

سلام
                              تمامی نظرات دوستان را تا جای رسیدم خواندم :mrgreen:
                              من می خوایم چیز های که یادم مانده رو بگم مثل یکی سری از دوستان گفتن مصرف نظامی یک سری گفتم اعتراف و یکی سری دیگه هم گفت دست ادم های بد هم ممکنه بی افته خب یک سری از خلاقیت مغز خودشو استفادد کردن که خوشم امده مثل ساخت فیلم یک هم گفت در خواب درس بخوانید و یک سری دیگه خیلی چیزا گفتن :biggrin:

حالا سخن من با شما :redface: :nerd:
                              کل این ازمایش اگه اشتباه نکن از این قرار بود موفق شدن بودن که تصاویری که فرد در حال حاضر مبینه یا دیده رو پخش کنه خب شما یک چیزو فراموش کردید که مغز انسان و روح انسان تنها چیزهای هستند که بشر میدونه وجود داره ولی اطاعاتی ازش نداره بقول بعضی از دوستان مغز پیچیدست خب مثل کامپیوتر و ربات ها نیست که ذخیره کردن و باز کردن اصلاعات یک شکل باشه این دانشمندان هم فقط موفق شدن تصویری که با چشم دیده میشه رو ببین یعنی به ارشیو مغزی دست پیدا نکردن تا بتونن اعتراف بگیرن یا بتونن تصویر خواب رو دیکد کنن و به تصویریی قابل فهم کامپیوتر ها و ما در بیاره و من بر این باورم تا ..........سال دیگه شاید بتونن دست پیدا کنن

ولی من به شخصه از رویا پردازی خوشم میاد کسی هم رویا پردازی میکنه خودش روزی یکی از رویاهاشون به واقعیت تبدیل میکنه

فکر کنم
                              نه حتما زیادی حرف زدم ببخشید اینا فقط نظر خودم بوده و نظر دوستان هم قابل احترام هست
                              !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
                              نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X