اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

من یه مدار بیسیم با برد بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

من یه مدار بیسیم با برد بالا میخوام که حجم کمی رو هم بگیره کسی د اره

با سلام
    دوست عزیز میشه مشخصات کاملی رو ارائه بدید
    ممنون

دیدگاه

یه بیسیم با برد بالا حدود 1 کیلومتر که فرکانسش شنود نشه یهنی فرکانسش رو کسی نتونه پیدا کنه و حجم هم کمی داشته باشه مثل بیسیم های همراه پلیس
      من بچه تهران نیستم میخواستم بدنم یه جعبه بیسیم قشنگ و با کلاس مثل بیسیم های پلیس تو تهران میشه پیدا کرد

دیدگاه

بندر جان سلام .
        اولا همچین بی سیمی طراحیش مشکل هست . از طرف دیگه تمامی تمامی پهناهای فرکانسی برای خودشون تعریف دارن و توسط دستگاه هایی استفاده میشن . مثلا یه قسمت محدوده فرکانس های موبایل هست ، یه قمست FM یه قسمت AM ، یه قسمت فرکانس بی سیم های پلیس ، یه قسمت برای تلفن های بی سیم و .... . هر فرکانسی رو انتخاب کنی ممکنه که شنود بشه . ولی در مورد طراحیش دیگه باید دوستانی که تجربه عملی دارن توضیح بدن .
        موفق باشید .
        شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
        هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
        چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

من بخوام دست به طلا بزنم سنگ میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!1

دیدگاه

www.ep5ara.com
            اگه کسی در مورد فرستنده های برد بالا سوالی داره به من میل بفرسته .

دیدگاه

یک مدار در حدود 15 سال پیش تو مجله علم الکترونیک با نام آقای محمد عاملی چا÷ شده بود یادمه اون زمان یک ترانزیستورش نبود
              نویسنده ادعا کرده بود توان خروجیش 10 وات هست یعنی لامپ 10وات به خروجیش وصل میکردی باید روشن میشد اما واقعا معرکه بود بالاترین برد تو فرستنده هایی بود که من ساختم من خیلی وقته دیگه تو کار فرستنده و فلزیاب نیستم اما این توصیه رو به شما میکنم که شما به فکر تهیه ی یک فرستنده ی آماده باشید جدیدا تو بازار اومده با بردی حدود 8 مایل که میتونید از فروشگاههایی که لوازم نقشه برداری و دوربینهای نقشه
              برداری دارن تهیه کنید قیمتشم حدود 90 هزارتومنه البته با نام موتورولا و به صورت واکی تاکی یک مداریم آقای بخت آور بیرون دادن که کاملا چیز عالی بوده اما تمام طبقاتش دستکاری شده اما چون کریستالی هست برد ثبات فرکانس عالی داره بردشم 600 متره فکر میکنم بهترین چیز تو کتابا باشه
              من میگردم اگر نقشه ی آقای عاملی رو پیدا کردم اینجا میذارمش (اگر دوستان پسش داده باشن بهم)
              موفق باشید

دیدگاه

سلام
                یکی از دوستان گفته که قبلا تو کار فرستنده و فلز یاب بوده اگه ممکنه تجربیاتشان را قرار بدن تا ماهم بهره مند شویم ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ep5ara
                  www.ep5ara.com
                  اگه کسی در مورد فرستنده های برد بالا سوالی داره به من میل بفرسته .
                  ep5ara@noavar.com
                  سلام .خوبی دوست عزیز . اگه امکان داره پاسخ دوستان رو همین جا بدید بهتره به این دلیل که اگه براتون میل بزنه شما مطالب رو از طریق میل به ایشون خواهید داد و بقیه دوستان در سایت نمیتونن ازش استفاده کنن . اگه نفر دومی بخواد این کار رو بکنه باید دوباره به شما میل بزنه و همون روند رو تکرار کنه اینطوری وقت شما بیشتر تلف میشه . بازم هر جور صلاح می دونید . از اینکه به بقیه دوستانتون کمک می کنید ممنون .
                  موفق باشید.
                  شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
                  هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
                  چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

مطابق جدول ملی فرکانس جمهوری اسلامی ایران محدوده فرکانسی 146- 145.8 مگاهرتز جهت

فعالیتهای اماتوری (علاقمندان به ساخت فرستنده های برد بالا) در نظر گرفته شده است

بر این اساس بزودی نقشه هایی در این مورد در این سایت درج خواهد شد

اشخاصی که به هر صورت نیاز به مدارات فرستنده رادیوای اماده دارند

میتوانند جهت سفارش به ادرس زیر ایمیل بفرستند

لازم به ذکر است بجز فرکانسهای مجاز اماتوری ارایه مجوز فرکانس لازم میباشد

دیدگاه

در حدود یک کیلومتر باید بگم که تو ایران کسی شما رو نمیگیره. من خودم یکی درست کردم وصلش کرده بودم به کامپیوتر حمیرا گذاشته بودم بعد می رفتم مغازه دوستم که 800 900 متر با خونمون فاصله داشت و هر چی نشستم از پلیسا خبری نشد. البته اینا که میگم تو مشهد بود تو تهرانشو نمی دونم. :shock:

اما در بحث فرستنده ها دو تا عامل خیلی مهمن!
                      1- پایداری فرکانسی. اسیلاتور هایی مثل کولپیتز دارای شیفت فرکانسی هستن و اگر نمی خواین هی رادیوتون رو تنظیم بکنین باید از PLL ها استفاده بکنین! مثل تلفن های بیسیم

2- توان انتقالی به آنتن. خیلی وقت ها گفته میشه که این فرستنده دو کیلومتر برد داره. درسته اما به شرط این که تطبیق امپدانس تو خروجیش درست باشه وگرنه تا دمه دره خونتون هم نمی فرسته!

HTH - Shahriar
                      Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

خدمت دوستان عزیز سلام عرض میکنم
                        جا دارد از دوست واستاد و همچنین همشهری عزیز اقای ناصر بهنوا یادی کنیم
                        ایشان طرح های زیادی در مجله علم الکترونیک عرضه میکردند ولی چون ان
                        زمان در جنگ بودیم بیشتر انها با دخل تصرف به چاپ میرسید

دیدگاه

ان دسته از دوستانی که فکر میکنند میشود با یک فرستنده دو ترانزیستوری سه چهار کیلومتر برد بدست اورد

بنده نیمگم نمیشه ولی یک چیز شانسی وبا شانس و اقبال کار مخبراتی کردن محال است
                          اینجوری بجز اینکه کشوی کار شما پر از ترانزیستور های سوخته میشود هیچ فایده ای نمی برید
                          شما هر دستگاه مخابراتی را که میسازید قبل از اتصال به انتن باید بصورت کامل با دستگاههایی مثل انالایزر – پلی اسکپ و ای اف ار –کاملا کایبره شوند وسیگنالهای اضافی انها حذف شود
                          در غیر اینصورت هم بورد خوبی نخواهید داشت هم ترانزیستورهای طبقه اخر شما خواهد سوخت
                          هم با پخش هارمونیک های مزاحم باعث ازار همسایه ها بر اثر پارازیتی شدن رادیو و تلوزیون انها و
                          همچنین مختل شدن کار بعضی بیسیم ها میشوید

دیدگاه

یک نوسان ساز و MC 2833شما میتوانید ابتدا با ای سی
                            مدوله کننده صدا بسازید که خروجی ان حدود 5 میلی وات است
                            باید بگویم به ازای هر یک وات بردی حدود 1800 متر خواهید داشت
                            البته این یک چیز تقریبی است و ممکنه کم یا زیاد بشه
                            بعد از ساختن ان باید به فکر یک تقویت کننده باشید که 5 میلی وات را به حد چندین
                            وات برساند
                            ای سی که در بالا نام بردم در تهران قیمتی حدود 2500 تومان دارد
                            بدی این ای سی ان است که به ازای هر ای سی یک کانال بیشتر به شما نمیدهد
                            برای انکه بتوانید چند کانال فرستنده گیرنده داشته باشید باید از ای سی
                            سینتی سایزر فرکانس استفاده کرد مثل
                            MB87076ای سی
                            کار کردن با این نوع مدار احتیاج به محاسبات زیاد و دقیق و برنامه نویسی میکرو کنترولر دارد

دیدگاه

ep5ara عزیز

در مورده این که گفتین برای چند کانال مختلف باید از Synthesizer استفاده بکنین، میشه بگین در چه مواقعی احتیاج به چند تا کاناله متفاوت هست :?:

با تشکر
                              شهریار
                              Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X