اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیصpوn

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیصpوn

چطور در آزمایشگاه میشه قسمتpوn یک پیوند رو تشخیص داد؟
    من از جهان بي تفاوتي فکرها و حرف ها و صدا ها مي آيم... و اين جهان به لانه ي ماران مانند است...
    و اين جهان پر ازصداي حرکت پاهاي مردمي است که همچنان که تو را مي بوسند در ذهن خود طناب دار تو را مي با فند
    من از اين جهان مي آيم .آري (دكتر شريعتي)

پاسخ : تشخیصpوn

سلام
    کار راحتی است.اگه به فرض یک دیود داشته باشی نخست باید (1)دو باتری1.5 ولت داشته باشی (جمعاً 3 ولت) و(2) بعد یک ال ای دی.خوب حالا باتری ها را در یک جا باتریی دوتایی قرار بده و هر یک از سر های جا باتری را با سیم به یک سر ال ای دی وصل کن .اگر ال ای دی روشن نشد سیم ها را بر عکس وصل کن.در یکی از این دو شکل اتصال باتری به ال ای دی ، ال ای دی روشن می شود حتماً(البته اگر ال ای دی شما سالم باشد).حالا سر مثبت جا باتری را از ال ای دی جدا کن و به یک سر دیود ببند و سر دیگر دیود را به همان سر ال ای دی که سیم مثبت جا باتری را از آن جدا کرده ای.اگر ال ای دی روشن شد که همین سری که مثبت باتری به آن وصل است ناحیه پی و گرنه دیود را برعکس ببند .اگر روشن نشد احتمال دارد دیود خراب باشد.در ضمن اگر دیود شما زنر باشد کمی شما را گیج می کند .پس از یک دیود ساده استفاده کن.مانند دیود یک سو ساز 1N4000 و مانند آن
    شکر که این سرا را دست بشر نداد
    ورنه بجز خرابی دست بشر ندارد

شکر که دست من را،دست قلم زدن نسیت
    ورنه بجز تباهی دست ترم ندارد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X