اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تفاوت بین تلویزیونهای LCD , LED , PLASMA ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تفاوت بین تلویزیونهای LCD , LED , PLASMA ؟

با سلام
    یه سوال دارم اونم اینکه تفاوت بین تلویزیونهای LCD , LED , PLASMA چیه ؟ و این مورد رو بین تلویزیونهای مارک LG و SAMSUNG به من بگید ؟ که کدوم بهتره؟
    راستی اگه اطلاعاتی در مورد قیمت هم دارید بگید ... از نظر سایز تلویزیون 40 - 42 مدنظرم هست
    ممنون
    [url=http://wiki.eca.ir/]http://www.ecapic.ir/image/ECA-091005091909.gif[/url

پاسخ : تفاوت بین تلویزیونهای LCD , LED , PLASMA ؟

سلام
    یکی از نمایندگی های سامسونگ میگفت PLASMA و LCD های معمولی به جز پنل لمسی PLASMA و زیبائی هاش تفاوت دیگه ای نداره
    ولی یه تفاوت جدی بین PLASMA و LCD هست و اونم این که PLASMA به خاطر پنل مغناطیسی که داره مصرف برقش خیلی بالاست و زیاد به این موضوع دقت نمیشه که به نظر من مهمه. البته شرکت سامسونگ داره تلاش میکنه این مشکل رو در نسل جدید PLASMA هاش برطرف کنه

از نظر قیمت اگه اشتباه نکنم LCD سامسونگ 40 اینچ "سری 5 " 1150000 هست (قیمتی که هفته پیش گرفته بودم)

توصیه من سامسونگ به خصوص سری 5 هستش ولی باز باید خودتون هم فاکتورهای دیگه رو در نظر بگیرید

یه سری به این بزن بد نیست:
    http://iranictnews.ir/related/31383/R_31190_____LCD-را-از-نمایندگی-های-فروش-بخرید.htm

شيطان كه رانده گشت يك خطا بيشتر نكرد خود را براي سجده آدم رضــــا نكرد
    شيطان هـــزار مرتبه بهتر ز بي نـــــــــــماز او سجده را بر آدم و اين بر خدا نكرد

دیدگاه

سلام
      ممنون این سایتم سایت خوبیه ... http://www.orado.com/ اما میدونین مشکل من سر امکانات هست و کیفیت ... البته همه میدونیم سونی رقیب نداره ... اما بین LCD , LED انتخاب چی باشه ؟ فکر کنم در حال حاضر نسبت به قیمت LCD بهتر باشه ؟ نمیدونم نظرتون چیه ؟ البته بین مارکهای LG و SAMSUNG ؟ راستی سایتتون بالا نیومد ...

ممنون یه دنیا ...

دیدگاه

LG و SAMSUNG هر دو از شرکتهای بزرگ و خوب دنیا هستند و رقابتشون هم خیلی نزدیکه ولی من به شخصه SAMSUNG رو ترجیح میدم
        تمام لوازم خانگی ما SAMSUNG هستش و کاملا هم راضی هستیم

یه بار دیگه هم میگم سری 5 lcd های سامسونگ بی نظیره یکم دربارشون تحقیق کنید حرف منو تایید میکنید
        شيطان كه رانده گشت يك خطا بيشتر نكرد خود را براي سجده آدم رضــــا نكرد
        شيطان هـــزار مرتبه بهتر ز بي نـــــــــــماز او سجده را بر آدم و اين بر خدا نكرد

دیدگاه

از طول عمر بسیار کم پلاسما ( به نسبت LCD و LED ) ، اون هم برای ما ایرانی ها که تلویزیونامون از صبح تا شب روشنه غافل نشوید ( علت ارزونی نسبی پلاسما)آ‌

به لحاظ مصرف برق هم که LED حدودا 50 درصد از LCD کمتر برق مصرف می کنه .

من هم Samsung را ترجیح میدم . ( LCD و یا LED )

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ellisa
            تفاوت بین تلویزیونهای LCD , LED , PLASMA چیه ؟ و این مورد رو بین تلویزیونهای مارک LG و SAMSUNG به من بگید ؟ که کدوم بهتره؟
            سلام

تلویزیون LED در مقایسه با LCD
            برخلاف تبلیغات گسترده و افسانه ای که شرکتها برای LED TV ها راه انداختند، تکنولوژی اونها فرق
            زیادی با LCD نداره و تفاوت اصلی در نوع نور زمینه Backlight اونها است :
            در تلویزیونهای LCD ، نور BackLight با استفاده از 2 تا 16 عدد لامپ CCFL ( لامپ فلوئورسنت کاتد سرد ) تامین میشه
            ولی در تلوزیون/مانیتور های LED ، تصویر با LCD ایجاد میشه فقط فرقش اینه که نور زمینه با استفاده از White LED تامین میشه
            نتیجه :
            1- کنتراست نسبت مستقیم با نور زمینه داره ==> کنتراست LED TV خیلی بیشتر از LCD TV هست
            مثال:کنتراست معمول LCD ها بین 10هزار تا 100هزاره ولی برای WLED ها مقادیر 1 تا 3 میلیون کاملا طبیعی است.
            البته کنتراست بالاتر همیشه به معنی تصویر بهتر نیست و اغلب هیاهوی تبلیغاتی تعیین کننده ذائقه مشتری محسوب میشه.

2- هردوی LED/LCD رو میشه LCD فرض کرد. البته با تفاوت در کنتراست

3- با توجه به محدودیتهای ساخت، ضخامت LCD بیشتر از نوع مشابه WLED اونه و به همین دلیل LED-TV ها خیلی نازک هستند
            البته این مساله، صرفنظر از شیک بودن تلویزیون، مزیت بزرگی محسوب نمیشه.

تلویزیون LCDدر مقایسه با Plasma
            1- زمان پاسخدهی : Response Time

به بیان ساده کمترین زمانی که یک پیکسل از خاموش به روشن تغییر حالت میده زمان پاسخدهی می گویند.
            این مشخه برای یک تلویزیون ( که همیشه با تصاویر متحرک سر و کار داره ) خیلی مهتر از سایر فاکتورها است.
            هر قدر Response Time کمتر باشه، کیفیت تصاویر متحرک بالاتر خواهد شد.
            با توجه به ساختار Plasma ، این تلویزیونها ذاتا دارای Response Time بهتری هستند.
            در مجموع زمان پاسخ دهی باید کمتر از 5 میلی ثانیه باشه. البته در واقع با دو تکنیک این زمان رو می سنجند که معمولا
            به خاطر تبلیغات، با اون روشی اعداد رو اعلام میکنند که بهتر (کمتر) باشه !

2- کنتراست :
            در تکنولوژی پلاسما، نور عملا درون هر پیکسل تولید میشه، در نتیجه ذاتا نور بیشتری در مقایسه با LCD داریم
            و در نتیجه کنتراست پلاسما معمولا بیشتر از LCD هم رده خودشه.

3- طول عمر و مصرف برق
            مصرف برق Plasma حدود 50 درصد بیشتر از LCD هم رده خودشه.
            مصرف برق WLED هم کمتر از LCD است ولی من بعید می دونم اونقدر ها باشه که تبلیغ میشه.
            بعنوان یک قانون کلی، میتونیم بگیم مصرف بالاتر = طول عمر کمتر ، در نتیجه طول عمر پلاسما اصولا کمتره ( حدود 30 درصد )

البته تلویزیون پلاسما یک صفحه شیشه ای جلوش داره که از نظر ضربه به اون مقاومت خوبی می دهد.
            (البته شیشه رو برای منظور دیگه ای استفاده کردند)

4- کیفیت تصویر و رنگ
            در مجموع LCD رنگهای بهتر و زنده تری ارائه می کنه.
            مشخصه که WLED هم بعنوان یک LCD پیشرفته ، روی رنگهاش کار شده و یقینا بهتر خواهد بود.

تلویزیون پلاسما یه مشکل داره که بعد از خاموش شدن، شبح بعضی از جاهای تصویر که ثابت بودند
            روی صفحه می مونه ( مثل لوگوی یک شبکه تلویزیونی ) البته این مساله خیلی مشخص نیست ولی
            اگر وسواسی باشید خیلی خوشتون نمیاد.

آخرین وصایا، برای خرید
            1- اول بودجه رو مشخص کنید، بعد با توجه به اون تصمیم بگیرید. مدلها و مارک ها اونقدر متنوع هستند که کاملا سردرگم کننده خواهند بود.

2- با توجه به کیفیت+قیمت+خدمات پس از فروش یکی از این شرکتها (توی ایران) مناسبه :
            Sony/Sharp/LG/Samsung/Panasonic/X-Vision/Toshiba

3- تلویزیون ها رو همیشه با هم رده خودشون مقایسه کنید، مثلا بعضی ها اصرار دارند که حتما سونی بخرند حتی پایین ترین مدل اون رو. ولی مطمئن باشید که با همون قیمت می تونید LG/Samsung/X-Vision بخرید و از کیفیتش لذت ببرید.

4- در مجموع Sony / Sharp توی LCD بهترین های دنیا هستند و بعد از اونها LG / Samsung شانه به شانه هم حرکت می کنند.
            البته X-Vision (ساخت مادیران) هم این روزها مدلهای خوب با قیمت مناسب به بازار داده.
            اگر خواستی پلاسما بخری، بالاترین تکتولوژی رو Panasonic داره

5- اگر پولتون بین 1 تا 2 میلیون تومن باشه و می خواهید ال سی دی 40/42 اینچ بخرید، منLG/Samsung/X-Vision رو توصیه می کنم.

6- دقت داشته باشید که تلویزیون 1080p رو نمایش بده و HDMI 1.3 داشته باشه.

7- بعضی از LG/X-Vision ها می تونند از USB فیلم/موزیک/عکس پخش کنند که امکان خوبیه

8- تصمیم رو فقط بر اساس مشخصات فنی+بودجه خودتون بگیرید. البته یک فروشنده ماهر خیلی راحت می تونه تصمیمتون رو عوض کنه !
            ...

It's not the Strongest that Survive, Nor the Most Intelligence, But the ones Most Responsive to Change
            گونه هایی که شانس بقا دارند ، نه قویترین هستند و نه باهوشترین بلکه آنهایی هستند که بیشترین آمادگی تغییرات را دارند !
            چارلز داروین - بنیانگذار نظریه تکامل

دیدگاه

با سلام و عرض احترام و ادب ...
              TO رضا 2009 :

ممنون از راهنمایی هاتون خیلی مفید بودن ... یه سوال : من شنیدم خدمات پس از فروش سامسونگ در ایران بهتر از LG هست ؟ البته تقریبا در ایران خیلی کاربرد نداره اما احتمالات رو باید سنجید ... درسته؟

با راهنمایی شما و آقایون : مجید نصراله زاده و حسین فرهمندفر
              مارک سامسونگ انتخاب من هست . اما سری 5 و سری 6 چه تفاوتی با هم دارند؟ منظورم از نظر امکانات هست در مورد قیمت فکر کنم تفاوتش 300-400 تومن باشه ... درسته؟

ممنون از راهنمایی تون یه دنیا ............

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ellisa
                من شنیدم خدمات پس از فروش سامسونگ در ایران بهتر از LG هست ؟ البته تقریبا در ایران خیلی کاربرد نداره اما احتمالات رو باید سنجید ... درسته؟
                اتفاقا خدمات پس از فروش LG قوی تر از سامسونگه.
                گلدیران از سام الکتریک/سام سرویس یک سر و گردن بالاتره.

من خودم LG رو بیشتر می پسندم. مخصوصا در سری ال.سی.دی های اسکارلت کلی حرف برای گفتن داره.

42LH700 : حدود 1.600
                42LG808 : حدود 1.500 با امکان پخش فیلم Divx / موزیک و عکس از پورت USB ( فلش دیسک یا هارد اکسترنال )

It's not the Strongest that Survive, Nor the Most Intelligence, But the ones Most Responsive to Change
                گونه هایی که شانس بقا دارند ، نه قویترین هستند و نه باهوشترین بلکه آنهایی هستند که بیشترین آمادگی تغییرات را دارند !
                چارلز داروین - بنیانگذار نظریه تکامل

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X