اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

____ مدرک دانشگاههای غیر انتفاعی ؟

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

____ مدرک دانشگاههای غیر انتفاعی ؟

سلام دوستان

دانشگاههای غیر انتفاعی به دانشجویانی که از کنکور کاردانی به کارشناسی پذیرش میشن مدرک مهندسی میدن یا کارشناسی ؟

من مرددم سال آینده کنکور سراسری شرکت کنم یا آزاد ؟ اگر سراسری قبول شم یک ترم جلو میفتم. با این اوضاع پیشنهاد شما چیه ؟ ممنون دوستان

پاسخ : ____ مدرک دانشگاههای غیر انتفاعی ؟

سلام

مدرکی که موسسات غیر انتفاعی تا دو سال قبل میدادند ، کارشناسی ناپیوسته علمی - کاربردی بود ولی از سال قبل اسم مدرک تغییر کرده و شده مهندسی تکنولوژی یعنی تقریبا همون مهندسی ! ولی به نظر من با توجه به این که شهریه آزاد دو برابر غیرانتفاعی هست و یک ترم هم عقب میفتی ، همون غیر انتفاعی بری بهتره مخصوصا حالا که مدرکش هم بیشتر به مهندسی شباهت داره!
    فيلمهاي آموزشي فارسي ميکروکنترلر از z80 تا ARM ( همراه با فايلهاي PDF )

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=60892.0

دیدگاه

سلام
      من خودم ترم 1 کارشناسی غیر انتفاعی هستم ولی باور کنید هنوز هم نفهمیدم کارشناسیه یا مهندی تکنولوژی آخه توی دانشگاه خودمون بعضی جاها مثل چارت دروس و گواهی اشتغال به تحصیل و .... میزنن مهندسی شبکه های انتقال و توزیع بعضی جاهای دیگه میزنن کارشناسی اتقال .....

اما به شما آقا فرهاد توصیه میکنم غیر انتفاعی رو در اولویت بذاری چون طبق گفته خودتون هم جلو میوفتین هم از نظر هزینه زیاد فشار بهتون نمیاد
      موفق باشی دوست من
      شيطان كه رانده گشت يك خطا بيشتر نكرد خود را براي سجده آدم رضــــا نكرد
      شيطان هـــزار مرتبه بهتر ز بي نـــــــــــماز او سجده را بر آدم و اين بر خدا نكرد

دیدگاه

البته از لحاظ هزینه با توجه به اینکه غیر انتفاعی ها تهران نیستن (جز صدرا که قبول شدنش زیاد آسون نیست و امسال هم پذیرش نداشت ) ، با احتساب کرایه ماشین و...چندان تفاوتی نداره ...اما مسئله ی اصلیه من اینه که بعضی میگن مدرک غیرانتفاعی خیلی کم ارزش تر از آراده و سطح آموزشی و امکاناتشون خیلی کمتره

دیگه اینکه کسی از دوستان میدونه به دانشجویان کارشناسی غیر انتفاعی در صورت ناپیوسته بودن چند واحد تعلق میگیره؟

دیدگاه

ببینید دوست من آزاد یه خوبی نسبت به غیر انتفاعی داره و اون اینه که ارائه واحد های دانشگاه آزاد در یک چهارچوب تعریف شده هستش ولی غیر انتفاعی اینجور نیست
          مثلا دانشگاهی که خودم الان توش قبول شدم (غیر انتفاعی - مهر آستان) فعلا توی گرایش ما 86 واحد تعیین کرده در صورتی که دانشگاه های دیگه که آمار گرفتیم بعضیا کمتر و بعضیا بیشتر واحد دارن (مثلا دانشگاه X تعداد 77 واحد ارائه داده ولی دانشگاه Y تعداد واحدهاش برابر 88 واحد هستش)
          یا این که گاهی دیده میشه 2 تا دانشگاه غیر انتفاعی در یک رشته تعداد واحد برابر دارن ولی نوع درسها متفاوت هست و .... !!!!

در مورد اینکه میگن : مدرک غیرانتفاعی خیلی کم ارزش تر از آزاده باید بگم همچین چیزی صحیح نیست چون مدارک این دانشگاه ها رو وزارت علوم فناوری و تحقیقات داره صادر میکنه پس بی ارزش نیست اما در مورد اینکه امکاناتش کمتره میشه گفت درست میگن چنین چیزی صادق هستش

شيطان هـــزار مرتبه بهتر ز بي نـــــــــــماز او سجده را بر آدم و اين بر خدا نكرد

دیدگاه

سلام دوستان
            من کاردانیمو دانشکده ی دولتی خوارزمی خوندم
            الان هم ترم 4 "مهندسی برق-الکترونیک" میخونم؛ سال 86 که من کنکور کاردانی به کارشناسی دادم فقط واسه آزاد خوندم؛ چون مدرکش مهندسی برق-گرایش الکترونیک نام داره و 94 واحد باید پاس کنیم؛ اما از سال 87 تمامی مدرکهای کاردانی به کارشناسی رو "مهندسی تکنولوژی" نامگذاری کردن که واحداش بین 70 تا 80 میباشه! در واقع بسیاری از درسای مهم مثل ریاضی مهندسی رو حذف کردند
            بنابراین میمونه مسیئل دیگه
            اینو یادت باشه که واقعا امکانات دانشگاه های آزاد بسیار بالاتر از دانشگاه های دیگست؛ و اگه بیای آزاد؛ شرایط بسیار آسونتر از جاهای دیگه میشه
            بستگی به وضعیت خودت داره :smile:
            Reveng will surely come... Your hard time are ahead
            // - - - - - - - - - -
            برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
            // - - - - - - - - - -
            اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
            // - - - - - - - - - -

دیدگاه

در واقع بسیاری از درسای مهم مثل ریاضی مهندسی رو حذف کردند
              نه بابا کی میگه ریاضی مهندسی رو حذف کردن؟ :eek:
              به ما که ترم یک غیرانتفاعی هستیم هم 3 واحد ریاضی مهندسی دادن هم 3 واحد معادلات دیفرانسیل :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید خیری
                سلام دوستان
                من کاردانیمو دانشکده ی دولتی خوارزمی خوندم
                الان هم ترم 4 "مهندسی برق-الکترونیک" میخونم؛ سال 86 که من کنکور کاردانی به کارشناسی دادم فقط واسه آزاد خوندم؛ چون مدرکش مهندسی برق-گرایش الکترونیک نام داره و 94 واحد باید پاس کنیم؛ اما از سال 87 تمامی مدرکهای کاردانی به کارشناسی رو "مهندسی تکنولوژی" نامگذاری کردن که واحداش بین 70 تا 80 میباشه! در واقع بسیاری از درسای مهم مثل ریاضی مهندسی رو حذف کردند
                بنابراین میمونه مسیئل دیگه
                اینو یادت باشه که واقعا امکانات دانشگاه های آزاد بسیار بالاتر از دانشگاه های دیگست؛ و اگه بیای آزاد؛ شرایط بسیار آسونتر از جاهای دیگه میشه
                بستگی به وضعیت خودت داره :smile:

تا اونجایی که من متوجه شدم ، به بچه هایی که ناپیوسته هستن ( رشته ریاضی ها که پیش دانشگاهی داشتن ) ، دیگه دروس پیش نیاز نمیخوره و همون بین 70 تا 80 واحد میدن اما به ناپیوسته ها پیش نیاز میخوره که حدود همون 94 واحدی میشه که شما گفتی
                ریاضی مهندسی هم سر جاش هست. کلا همون واحدهای قبلیه و فقط عنوان مدرک عوض شده

دیدگاه

دوستان عذر میخوام با علمی کاربردی قاطی کردم!!!
                  مثلا الکترونیک 3 یا کنترل خطی و فیزیک مغناطیس و ... رو ورودی های جدید دانشگاه ما پاس نمیکنن :biggrin:
                  // - - - - - - - - - -
                  برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                  // - - - - - - - - - -
                  اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                  // - - - - - - - - - -

دیدگاه

دوستان عذر میخوام با علمی کاربردی قاطی کردم!!!
                    oo:
                    علمی کاربردی که اصلا یه بحث جداگانه ای داره جناب خیری
                    میگما کم کم داشتم شک میکردم که دانشگاه سرمون رو کلاه گذاشته و واحد اضافی دادن به ما تا پول بیشتری بگیرن :mrgreen:
                    خوب شد گفتین وگرنه تا چند روز آینده با بچه ها پشت واحد آموزشی دانشگاه .... تظاهرات و شورش و ......

دیدگاه

آو ! :redface:
                      اگه میدونستم اینقدر زود باورید بیشتر توضیح میدادم!
                      انشاالله واسه دفعه ی بعدی یادم میونه!
                      به هرحال در کل از وقتی که تکنولوژی رو گذاشتن پشت این مدرکها؛ تغییر گرایش بسیار سخت تر به نظر خواهد رسید!الان هم که مد شده هه گرایش تغییر میدن!
                      عیدتون هم مبارک إ¾!
                      // - - - - - - - - - -
                      // - - - - - - - - - -
                      // - - - - - - - - - -

دیدگاه

آقای خیری شما هم جای ما بودید زود باور میکردید
                        این جوری که از تو هوا دارن به ما واحد میدنو معلوم نیست چه جوری این واحد ها زایمان میکنن و هر ترم 2-3 تا واحد زیاد میشه دیگه باور این موضوع زیاد سخت نمیشه
                        به ما بازم زبان فنی دادن با این که این درس رو توی کاردانی گذروندیم . آخه بدبختی همون کتاب - همون دروس :angry:
                        یا اینکه ما 86 واحد داریم ( تازه شنیدیم که 6 واحد هم قراره زیاد بشه ) ولی بعضی دوستان در شهرهای دیگه شنیدن 78 واحد دارن . خوب آدم شک میکنه

دیدگاه

متاسفانه این مشکل نه تنها در مورد دانشگاه غیر انتفاعی در مقطع کارشناسی ناپیوسته بلکه در دانشگاه آزاد هم وجود داره و کاری هم نمیشه کرد... بیشتر درسا حتی با وجودیکه اون درسا مواد امتحانی برای کنکور کارشناسی ناپیوسته بودن دوباره با همون سرفصل در دوره کارشناسی ناپیوسته ارائه میشن ... از همه بدتر این هست که درسی رو دوره کاردانی 20 میشی دوره کارشناسی ناپیوسته 11 یا درسی رو دوره کاردانی پاس میشی دوره کارشناسی ناپیوسته میفتی ... oo: :angry: اینا از اون شاهکارای تحصیل هست که آدمو توی یک تامل و تفکر عمیق فرو میبره که چرا؟ :surprised: oo: واقعا چرا؟ جوابشو منم نمیدونم/اما بخش درس نخوندن اینجا مطرح نیست ... :nerd:

اما در مورد مدرک دانشگاه آزاد از پارسال شده مهندسی تکنولوژی ... البته این مسئله نشان از ارتقاء نیست متاسفانه تنزل هست ...

نوشته اصلی توسط farhad_pouyanfar
                          تا اونجایی که من متوجه شدم ، به بچه هایی که ناپیوسته هستن ( رشته ریاضی ها که پیش دانشگاهی داشتن ) ، دیگه دروس پیش نیاز نمیخوره و همون بین 70 تا 80 واحد میدن اما به ناپیوسته ها پیش نیاز میخوره که حدود همون 94 واحدی میشه که شما گفتی
                          ریاضی مهندسی هم سر جاش هست. کلا همون واحدهای قبلیه و فقط عنوان مدرک عوض شده
                          در مورد این مسئله بستگی به نوع مدرک کاردانی تون هم داره ... ( این که مدرک کاردانی تون و سرفصلهای گذرونده شده چقدر با سرفصلای رشته مقطع کارشناسی ناپیوسته هماهنگی داره) و نکته دیگه تصمیم گیرنده این بخش در دانشگاه که مدیر گروه هست... ... مثلا من معماری کامپیوتر رو دوره کاردانی کامپیوتر گذرونده بودم اما در دوره کارشناسی جزء دروس جبرانی بود که بازم مجبور شدم بگذرونم ... مدیر گروهه دیگه هر چی اون بگه ... :nerd: :redface:

موفق و پیروز باشید ....
                          [url=http://wiki.eca.ir/]http://www.ecapic.ir/image/ECA-091005091909.gif[/url

دیدگاه

سلام

در مورد این مسئله بستگی به نوع مدرک کاردانی تون هم داره ... ( این که مدرک کاردانی تون و سرفصلهای گذرونده شده چقدر با سرفصلای رشته مقطع کارشناسی ناپیوسته هماهنگی داره)
                            درسته مثلا توی رشته ما که مهندسی "شبکه های انتقال و توزیع " هست کسانی که مدرک کاردانیشون برق قدرت گرایش توزیع هستش 12 واحد از بقیه کمتر میخونن - درسهایی مثل ترانسفورماتور - سیستم توزیع انرژی الکتریکی و ....

نکته دیگه تصمیم گیرنده این بخش در دانشگاه که مدیر گروه هست... ... مثلا من معماری کامپیوتر رو دوره کاردانی کامپیوتر گذرونده بودم اما در دوره کارشناسی جزء دروس جبرانی بود که بازم مجبور شدم بگذرونم ... مدیر گروهه دیگه هر چی اون بگه ... :nerd: :redface:
                            درسته البته اگه دانشگاه مدیر گروه و هیئت علمی داشته باشه . گلاب به روتون دانشگاه ما بر خلاف اینکه اساتید خیلی عالی با سطح علمی بالا داره ولی متأسفانه نه هیئت علمی داره نه مدیر گروه :applause: همین موضوع باعث شده برنامه ریزی های جالبی برای کلاس ها نداشته باشن
                            اگه به مدرکش نیاز نداشتم عمرا اینجا درس نمیخوندم :angry:

دیدگاه

اگر دوستانی از دانشگاه غیر انتفاعی ادیبان گرمسار حضور دارن خواهش میکنم درباده ی وضعیت دانشگاهشون اطلاع رسانی کنن. اینکه چند واحد میدن به ناپیوسته ها و وضعیت استادها و امکانات آموزشی چطوره اونجا. ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X