اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه دوربین دیجیتال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروژه دوربین دیجیتال

color=blue]سلام
    میخوام در یک سیستمی که با avr کار میکنه یه دوربین دیجیتال بذارم که با اومدن یک سیگنال از avr یا از فلشش دوربین عکس بگیره.از کجا باید شروع کنم؟
    این نکته رو بگم که پایه های دوربین و که عکس میگیره پیدا کردم.برنامه avr اون سیستم رو هم دارم.چون در بردش جا ندارم فکر کنم باید از فلش سیگنال و بگیرم.؟!
    حالا در قدم بعدی چیکار باید بکنم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

پاسخ : پروژه دوربین دیجیتال

سلام
    ببخشید من دقیق متوجه منظورتون نشدم،لطفا بیشتر توضیح بدید،منظورتون فلاش دوربین هست؟؟؟
    خب اگه پایه دوربین که عکس میگره رو پیدا کردین مشکل چیه؟؟؟؟ :question:
    در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
    مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

فکر کنم مدار زیر بتونه کمکت کنه , مدارش خیلی سادس و بدون میکرو .
      از لینک زیر دانلودش کن:

http://www.4shared.com/file/8852279/a3a44edb/signal_rele.html
      حجم : 36 kb
      البته با خود میکرو خیلی راحت تر میشه این کارو کرد ( مثلا از یک وقفه خارجی استفاده کن )
      -------------------------------------------------------------------------------
      [move]عشق آمدست از آسمان                      تا خواب بسوزد بد گمان[/move]
      مشغول در اين دنياي آکل و ماکول .......

دیدگاه

سلام
        تو متن شما ، دو تا موضوع مجهول هست! یکی همون فلش که محمد آقا هم اشاره کردن و دوم خود دوربین! پایه ای که شما توی دوربین پیدا کردی ، چه پایه ای هست ؟ و چه سیگنالی لازم داره؟

دیدگاه

فکر کنم منظورش پایه ایه که دستور گرفتن عکسو به دوربین میده! ( در این حالت  باید از رله استفاده کرد. )
          سیم فلاشتو بذار رو یه پایه میکروت و رو اون پایه یه وقفه خارجی تعریف کن و اونو به یه زیر برنامه که مثلا یه پایتو یک منطقی میکنه ارجاع بده . بعد اون پایه رو به یه رله وصل کن که
          نورمال off باشه و به وسیله رله پایه گرفتن عکسو سویچ کن.

هر چند من هنوز متوجه نشدم چرا می خوای این کارو بکنی . یعنی با این کار می خوای با زدن فلاش عکس گرفته بشه؟ ؟؟
          مشغول در اين دنياي آکل و ماکول .......

دیدگاه

سلام
            از همه ممنونم.شاید من خوب توضیح ندادم.اول اینکه منظورمflash یا همون حافظه (external)میکروست.
            بعد، مشکلم اینه که نمیدونم اون پایه دوربین با چه سیگنالی کار میکنه؟ اون 2 تا پایه اگه short بشه عکس میگیره.از IC کلید که فکر کنم 6440؟ میشه،ولی من این طرف مشکل دارم ،تو بحث میکرو.پایه های میکرو درگیرن.

دیدگاه

سلام
              البته فکر میکنم هنوز هم توضیحاتتون کافی نیست
              اما اگه مشکل شما تو کمبود پایه های میکرو هست،باید مدار رو کامل با شرح عملکردش بذارید تا بتونیم کمک کنیم
              در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
              مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

منظورتون از short ، همون short circuit هست؟ یعنی باید دو تا پایه رو اتصال کوتاه کنی؟ اگه مشکل فقط اینه که با خیلی چیزا میشه اتصال کوتاه درست کرد. ولی اگه کمبود پایه داری .... مدارتو بذار اینجا تا بشه نظر داد

دیدگاه

دوست عزیز شما مدارت رو بذار تا بتونیم کمکت کنیم بهمراه دوستان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X