اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند نوع شبکه اینترنتی وجود داره و هر کدوم چه مشخصاتی دارند ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند نوع شبکه اینترنتی وجود داره و هر کدوم چه مشخصاتی دارند ؟

سلام دوستان
    اطلاعاتی راجب شبکهای اینترنتی موجود در ایران می خواستم مثل dial up ، ADSL ، DSL و ..... میخواستم ببینیم چند نوع از این شبکه ها در ایران موجود هستند کدومشون مصارف خانگی دارند ، ساختارشون به چه شکل هست از چه مودمی استفاده میکنند ( مثلا با استفاده از دیش ، خط تلفن و ....) کدوم ها بیشتر رایج ، سرعت های هرکدومشون چقد هست ، میزان حجم دانلود که ایا محدود یا نه ، آیا فیلترینگ برشون اعمال میشه و در نهایت قیمتشون به چه شکل هست .
    ببخشید خیلی زیاد شد :biggrin:
    دوستان حقیقتش این اطلاعات رو برای تعویض این سیستم اینترنتم میخوام ف چون تا چند وقت پیش خانه ما اینترنت پر سرعت پشتیبانی نمی کرد ولی جدیدا گویا پوشش این امکانات گسترده تر شده و .....
    دوستانی که اینترنت پر سرعت ( امیرعلی و محمد نحوی عزیز و ...... ) ممنون میشم راهنماییم کنند و تجربیاتشون را در اختیا من و دیگر دوستان قرار بدند
    با سپاس فراوان
    {خلاف قوانین - پاک شد }

پاسخ : چند نوع شبکه اینترنتی وجود داره و هر کدوم چه مشخصاتی دارند ؟

میلاد جان انواع کانکشنی که من تو ایران میشناسم :
    dialup
    ADSL
    ADSL+2
    VPN
    wireless
    T1
    ماهواره ای dvb

اولی که همه بلدن !
    دومی و سومی تقریبا یک چیزن ! الان دیگه همه جا پلاس میدم و dsl معمولی نداریم !
    در مود 3 تای بعدی بهتره که بی خیال شی اصلا به درد مصارف خونگی نمیخورن قیمت هاشون بالاست و دردسر های زیادی دارن(دیگه توضیح نمیدم)
    اون آخری هم ماهواره ای هست که غیر مجاز هست ولی خوب اگه خونتون دیش ماهواره داری دیگه خطری متوجهت نیست

رو 2 سیستم ADSL و ماهواره ای توضیح میدم :
    بستگی داره می خوای چیکار کنی... اگه سیستم ماهواره ای بخری قیمتش خیلی ارزون هست ماهی 3-4 تومن ! ولی ....
    1. همیشه باید با یک خط تلفن وصل باشی به یک ISP برای send اطلاعات !
    2. مشکل گیر افتادن و .... داره :mrgreen:
    3. همیشه باید بشقاب تو یک مسیر خاص بمونه
    4. dvb کارت باید بخری که 60 تومن با بلا همهجورش هست
    5. امنیت اطلاعاتی نداری !!!! همسایتون میتونه همه فایل هایی که دانلود می کنی اونم بکنه ! البته همسایت میتونه تو آمریکا باشه
    6. خلاصه اگه قراره فیلم پخش کنی ارزش داره وگرنه ولش !

اما ADSL
    من که راضیم 3 ماه 50 تومن میدم خلاص ! سرعتش کمتر از ماهوارس ولی خوب واسه من بسه!
    اینکه محدودیت دانلود داری یا نه بستگی به پولی که میدی داره ! ولی معمولا آره دارن.
    مشکلش اینه اگه قطع شی دیگه وصل نمیشی ! :mrgreen: یعنی مشکل از شبکه کلی هست و دیگه ....
    قیمت مودمش 45 تومنه
    باید کارت پبکه داشته باشی.
    اگر همسایتون هم پایست میتونین باهم شبکه کنین ارزون تموم میشه برات

دیگه چی میخوای؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی
      میلاد جان انواع کانکشنی که من تو ایران میشناسم :
      dialup
      ADSL
      ADSL+2
      VPN
      wireless
      T1
      ماهواره ای dvb

اولی که همه بلدن !
      دومی و سومی تقریبا یک چیزن ! الان دیگه همه جا پلاس میدم و dsl معمولی نداریم !
      در مود 3 تای بعدی بهتره که بی خیال شی اصلا به درد مصارف خونگی نمیخورن قیمت هاشون بالاست و دردسر های زیادی دارن(دیگه توضیح نمیدم)
      اون آخری هم ماهواره ای هست که غیر مجاز هست ولی خوب اگه خونتون دیش ماهواره داری دیگه خطری متوجهت نیست

رو 2 سیستم ADSL و ماهواره ای توضیح میدم :
      بستگی داره می خوای چیکار کنی... اگه سیستم ماهواره ای بخری قیمتش خیلی ارزون هست ماهی 3-4 تومن ! ولی ....
      1. همیشه باید با یک خط تلفن وصل باشی به یک ISP برای send اطلاعات !
      2. مشکل گیر افتادن و .... داره :mrgreen:
      3. همیشه باید بشقاب تو یک مسیر خاص بمونه
      4. dvb کارت باید بخری که 60 تومن با بلا همهجورش هست
      5. امنیت اطلاعاتی نداری !!!! همسایتون میتونه همه فایل هایی که دانلود می کنی اونم بکنه ! البته همسایت میتونه تو آمریکا باشه
      6. خلاصه اگه قراره فیلم پخش کنی ارزش داره وگرنه ولش !

اما ADSL
      من که راضیم 3 ماه 50 تومن میدم خلاص ! سرعتش کمتر از ماهوارس ولی خوب واسه من بسه!
      اینکه محدودیت دانلود داری یا نه بستگی به پولی که میدی داره ! ولی معمولا آره دارن.
      مشکلش اینه اگه قطع شی دیگه وصل نمیشی ! :mrgreen: یعنی مشکل از شبکه کلی هست و دیگه ....
      قیمت مودمش 45 تومنه
      باید کارت پبکه داشته باشی.
      اگر همسایتون هم پایست میتونین باهم شبکه کنین ارزون تموم میشه برات

دیگه چی میخوای؟
      امیرجان بابت پاسخت ممنونم
      خوب این adsl سرعتش چقدر هست ؟؟ هم سرعت نامی و هم سرعت دانلود ؟؟ بطور مثال یک فایل 100 مگابیتی رو در چه مدت زمانی میگیری ؟؟
      بعد مودم رو هم باید خودم بگیرم ، بعضی ها میگن خود شرکت میده ، چه جوریاست ؟
      میشه راجب ساختار فنی adsl بیشتر توضیح بدی ، نوع وصل شدن قسمتهای مختلف و ....( شرمنده در این زمینه هیچی اطلاعات ندارم :redface: )
      پیشاپیش بابت وقتی که میگذاری ممنونم
      {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

میلاد جان دشمنت شرمنده .
        adsl همه جور سرعتی داره !
        64 128 256 512 .....
        واسه مصرف خونگی 64 و 128 خوبه که من 128 رو پیشنهاد میدم واسه سرویس 3 ماهه 10 تومن فرق دارن که میصرفه !
        سرعتش به شرکت شما بستگی داره !
        معمولا شیرینگ 6/1 میشه یعنی با 64 میتونی 10 کیلوبایت در بدترین حالت دانلود کنی و 128 میتونی 20 کیلو در بدترین حالت دانلود کنی
        که خوب اگه سرویس دهندت تازه کار باشه میتونی تا 50 کیلو در ثانیه دانلود کنی.
        مودمش باز بستگی به شرکت داره بعضی ها امانت میدن بعضیا نمیدن!
        برای نصب هم خودشون میان نصب میکنن خیلیم راحته !

باز بپرسی هستم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X