اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

می خوام ازمنبع تغذیه محمود بختاورکه درکتاب 4آورده شده بسازم چطوره؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

می خوام ازمنبع تغذیه محمود بختاورکه درکتاب 4آورده شده بسازم چطوره؟

می خوام ازمنبع تغذیه محمود بختاورکه درکتاب 4آورده شده بسازم چطوره؟ آی کمک...آی کمک...

پاسخ : می خوام ازمنبع تغذیه محمود بختاورکه درکتاب 4آورده شده بسازم چطوره؟

سلام دوست عزیز بهتره یک توضیحی یا عکسی از مدار رو بزارین تا کمکتون کنیم من که خودم اون کتاب رو ندارم...

دیدگاه

برای ساخت این مدار چه میکشل دارید
      کجاش موندی؟؟؟؟
      هان

دیدگاه

پاسخ : می خوام ازمنبع تغذیه محمود بختاورکه د&

سلام .
        فکر کنم منظورشون این مدار هستش .
        البته اگه کمی ناخوانا هست ببخشید.

http://www.4shared.com/file/8847856/6046d9c/powe0-30.html
        خبرآمد خبري در راه است
        سرخوش آن دل كه از آن گاه است

دیدگاه

نقشه رو چگونه بفرستم ممنونم :redface:

دیدگاه

پاسخ : می خوام ازمنبع تغذیه محمود بختاورکه د&

نوشته اصلی توسط amin-zareian
            نقشه رو چگونه بفرستم ممنونم :redface:
            برای مثال در سایت www.4shared.com عضو بشین یک فضای رایگان به شما میده که می تونید فایل های خودتون رو اونجا پلود کنید.
            اینجارم نگاه کنید :
            http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,1354.0.html

دیدگاه

پاسخ : می خوام ازمنبع تغذیه محمود بختاورکه ؟

آقای امیر علی لطفا آدرس EMIL بدهید سریع تر است

دیدگاه

amirali@eca.ir

دیدگاه

اینم نقشه آقا امین که میخوان بسازن ....

دیدگاه

با سلام
                    مشکلتون چیه؟؟

دیدگاه

ببینین این یکی از مدارات خیلی قدیمی و معروف هست ! و در مورد عملکردنش بله مدار کاملا درسته و عمل خواهد کرد ولی 1 سوال رو از خودتون بپرسین و بعد اقدام کنید ! آیا ارزشش رو داره؟ شما قیمت قطعات رو حساب کنید + قیمت فیبر مدار چاپی + قیمت یک case مناسب ببینین قیمت تموم شدش چنده ! تازه کلیم مکافات داره ساختنش. ولی تو بازار یک منبع 0-30 ولت دوروبر 35 تومن قیمت داره خداییش من که حوصلم نیومد درست کنم و رفتم یکیشو خریدم! ولی در کل اگه اشکال فنی دارین در خدمتیم.

دیدگاه

سلام
                        منم با امیر علی موافقم.
                        اما گمون نکنم بازاریاش کیفیت داشته باشه. مخصوصا ترانسش.
                        اگه بسازی حد اقل میدونی چی توشه و مدارت چند مرده حلاجه
                        خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

سلام به همه دوستان .

من با این مدار و کتاب های جناب بخت آور آشنا هستم. اولا که مدار ایشان کاملا حرفه ای نیست.

و مشکلاتی هم دارد نه اینکه غلط باشد ولی بی عیب نیست.
                          دوم پلاریته کردن ولت سنج و آمپر سنج آن که وا ویلا است.

نصحیت دوستمان بسیار خوش آیند و مفید است ولی اگر منبع تغذیه 35 قیمت داشته باشد.
                          چون خود ترانس آن در حدود 20 تا 25 قیمت دارد. در ضمن شک شما در مورد کیفیت بی مورد است . زیرا یک شرکت سابقه خود را به این راحتی خراب نمی کند. در ضمن یک شرکت تمام راههایی که شما می خواهید بروید را رفته و عیب دستگاه هم گرفته شده ولی شما برای یک دستگاه نمی ارزد.
                          اطلاعات داشته نباشید ولی کار بیهوده و عمر را تلف نکنید .
                          بنده مدتی خودم به فکر ساخت این مدار یا مشابه آن بودم . (در حدود 15 ماه پیش) ولی پس از کند و کاو دیدم که اصلا ارزش ندارد. سپس یک دستگاه 0 تا 40 ولت 3یا5 آمپر خریدم ولی با قیمتی حدود 60 تومان .
                          حال اگر با 35 تومان یک منبع کامل می فروشند حماقت محض است که آنرا بسازی . شاید به قول بعضی ها خودمان درست کنیم زیر و بم آن را می فهمیم یا اطلاعات یا هر گونه فایده دیگری را من نقض می کنم. زیرا اگر قرار است یک عدد ساخته بشود نه اطلاعات آن به درد می خورد نه تجربه .
                          دو تا کتاب بیشتر بخوانی و وقت خود را در یک هدف متمرکز کردن بهتر است.

از من به همه دوستان نصحیت:
                          وقت خود را با فریب خود هدر ندهید. خیلی وقت ها ما دنبال راه توجیه برای فریب خودمان هستیم.

با تشکر
                          اف اف الکترونیک

دیدگاه

سلام.
                            با این دوست عزیز کمی موافقم.
                            یه شرکت سابقه خودش رو خراب نمی کنه .اما تا چه شرکتی باشه.
                            من نمی خواستم این رو بگم .شاید درست نباشه .اما میگم چون شاید بفهمند که ما گاگول نیستسم.
                            حتما میدونید که شرکت سارا یکی از معتبرترین تولید کننده های سیستمهای تغذیه و محافظ هست.
                            همین شرکت یه سری اینورتر تولید کرد با قدرت 200 وات. اما وقتی دید بازار نداره همون اینورتر رو با همون مشخصات(حتی جعبه) تحت عنوان 300 وات فروخت.
                            سارا که این باشه وای به چینیها و بقیه.
                            اینم بگم اگه خودتم بخوای بسازی باید دنبال یه ترانس پیچ صادق و منصف بگردی. چون اونها هم کلاه سرت میزارند.
                            من یه ترانس 12 ولت 6 آمپر دادم پیچیدند.کلی از طرف هم تعریف میکردند که کارش اله بله جیمبله.
                            اما حریف یه پخش پراید نمیشد.
                            به یکی دیگه دادم پیچید.اما 5/1 برابر گرونتر ولی دقیقا همون اندازه . این یکی حرف نداره 3 ساعت المنت گزاشتم زیرش حتی گرمم نشد. عمرا یه همچین ترانسی با این کیفیت تو بازار اماده پیدا کنی. الانم 4 ساله که به برقه. حتی 1 ساعت هم بیکار نبوده. ولی کماکان پر قدرت و سرحال. پس مواظب ترانس پیچها هم باش. پول خوب بده کار خوب ببر. راستی اینم بگم ترانس اولی وزنش کمتر بود.می دونید چرا؟
                            چون سیم نازکتری توش کار شده بود. به جاش با مقوا ترانس رو حجیم کرده بودند.(عجب کلاه برداری)
                            خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

اشک عزیز:
                              دستت درد نکند. از همدردی ممنون.

دوستان من واقعیت را گفتم. من خودم به ساختن خیلی اهمیت می دادم و فکر می کردم در حال صرفه جویی هستم.

می دانم که 90 درصد علاقه مندان الکترونیک بی بضاعت یا کم درآمد هستند. خودم هم جز شما ها هستم. و رنج کشیده این رشته .

ولی در حال حاضر به این نتیجه رسیده ام که باید صرفه جویی را کامل دید. برای هر کاری راهی است. زمان من برای درس الکترونیک این همه امکانات نبود. و من اکثر لوازم را خودم تهیه کردم . آزمایشگاه من مجهز تر از دانشگاه بود.(البته آن زمان 4یا 5 سال پیش)

از نظر من ارزش ندارد تمام وقت را صرف چیزی بکنی که نیاز ندارد. اگر کارت با یک پاور کامپیوتر راه می افتد از آن استفاده کن که خیلی ارزان تمام میشود.
                              با 4 یا 5 تومان یک پاور دست دوم و 2 عدد هم ولتمتر و آمپر متر نیاز داری که هر کدام حدود 7 تومان است. در مجموع با 20 تومان تمام می شود.

من خودم در حال حاضر یک تغذیه شرکت احتمالا آداک را دارم . بیش از یک سال است که دارم و راضی هم هستم . شاید نقاط ضعفی هم داشته باشد و خوب کار می کند.
                              جعبه زیبا و کنترل شده - لوازم جمع بندی شده - جریان و ولتاژ کافی از مزایای مهم آن است.
                              ولی همان طو ر که گفتم حدود 60 تومان با جریان 5 آمپر و ولتاژ 0تا 40 است.

توصیه من به کسانی که پا در راه الکترونیک می گذارند این است که همه چیز را خودشان تجربه نکنند.
                              بعضی تجربه ها گران تمام می شود.

در یک راه تخصصی قدم برداشتن شاید درآمد زایی کمی در وحله اول داشته باشد و لی در دراز مدت خوب است.

برای مثال رشته کاری شرکت ما فقط سیستم های دربازکن است. ولی مدتی است که در مناقصات تعمیر پاور هم شرکت می کنیم.
                              فقط برای تعمیرات نزدیک به یک میلیون تومان تجهیزات تعمیراتی خرید کردیم.

حال با توجه به آمادگی قبلی و ورود این تجهیزات و پیدا کردن این سایت که بتوانم با دوستان مشورت و از کمک آنها بهره مند شوم می خواهیم در این مناقصات شرکت کرده و تعمیرات را قبول کنیم.

یعنی اینکه داشتن پول و امکانات به تنهایی کافی نیست و ما خود را ملزم به دانستن اطلاعات تخصصی می دانیم.

حال شاید بسیاری از این دستگاه ها را می توانستیم خودمان درست کنیم ولی از نظر زمانی و کیفی برای مان ارزش نداشت.

در ضمن شرکت سارایی که معرفی شد هنوز در مقام اول کیفیت قرار دارد زیرا بقیه شرکت های تولید کننده محافظ یخچال وضعشان بسیار ناراحت کننده است.
                              لنگه کفش در بیابان قنیمت است.
                              امید است که نصحیت را به گوش جان خرید

و من الله التوفیق

با تشکر
                              اف اف الکترونیک

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X