اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوختن 2 تا کارت صدا چرا!؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوختن 2 تا کارت صدا چرا!؟

سلام

من 2 تا کارت صدا تاحالا سوزوندم سیستم اینجوریه که من کارت صدا رو یه 4 تا آمپ وصل میکنم و فیلمارو کلا" با سیستم 4 بادنی میبینم اونایی که دالبی هستن خیلی جالب میشه!

ولی الان این 2 ومین کارت صداییه که سوخته! سوختنوشونم اینجوریه که یه باند از یه خوروجیش فقط از کار می افته بقیه کار میکنن! این یعنی چی!؟

در ضمن من ولتاژ زمین کامپیوترم یه موج 50 هرتز با RMS 40 ولت روشه بعضی وقتا تا 100 هم میره روی اون موج 50 هرتز یه موز 25 کیلو هرتز ضعیف هم هست ! این موج روی ریسیور و السیدی و کلا همه وسایل صوتی که به کامپیوترم وصله هستش همه چی بهم وصله :biggrin: شاید اشکالم از همین باشه که همه چیو وصل کردم بهم!

آخرین باری که سوخت دیروز بود ورداشتم بدنه کیسم رو وصل کردم به شوفاژ! :question: بعدش اینطوری شد کسی میدونه من باید چه غلطی بکنم!؟

پاسخ : سوختن 2 تا کارت صدا چرا!؟

احتمالا شما وسایلتون رو همگراند نکردین و موقعی که می خواین جک صدا رو وصل کنین قبل از اینکه گراند ها به هم وصل شن ولتاژ به کارت صداتون میره .
    راه اصولی اینه که قبل از هر کاری وسایلتون رو همگراند کنین (بدنه تمام دستگاهها رو به هم وصل کنین اگه به زمین هم بتونین وصلش کنین چه بهتر )
    یه کار دیگه هم میشه کرد ولی خیلی اصولی نیست . روی کارت صداتون بین هر پین جک ورودی و خروجی دوتا زنر مثلا 5 ولت که در جهت مخالف هم سری شدن بذارین با این کار ولتاژ اعمالی به جکهای کارت صداتون به حدود 5 ولت محدود میشه .

دیدگاه

بلهآ‌کلی مدار رو چک کردم دیدم داداشم جک استریوی که به LCDآ‌رفته رو نصفه کرده تو که صدا مونو بشه! :eek: میتونه مال اون باشه!؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
        بلهآ‌کلی مدار رو چک کردم دیدم داداشم جک استریوی که به LCDآ‌رفته رو نصفه کرده تو که صدا مونو بشه! :eek: میتونه مال اون باشه!؟
        میتونه از همین باشه چون تو جکهای متداول صدا متاسفانه آخرین اتصالی که بر قرار میشه اتصال زمین هستش

دیدگاه

سلام دوست عزیز
          یکی از علتهای سوختن کارت صدا وصل کردن بار اضافه به خروجی تقویت کننده است.طبق قانون اهم در مدارات موازی, اگر دو مقاومت با یکدیگر موازی شود,مقدار مقاومت کل یا همان Rth از کوچکترین مقاومت مدار کوچکتر میشود.این کوچک شدن مقاومت طبق قانون اهم باعث افزایش جریان کشیده شده توسط بار شده و افزایش جریان خروجی نسبت به جریان استاندارد خروجی IC تقویت کننده باعث اسیب به IC ودر نهایت سوختن ان میشود.

دیدگاه

ِِیه نکته دیگه هیچ وقت port صدارو در زمانی که speaker روشنه به کامپیوتر وصل نکنید! :surprised:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X