اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پیشنهاد ( بخش روباتیک)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پیشنهاد ( بخش روباتیک)

سلام بر دوستان گلم
    میخواستم پیشنهاد بدم که اگه میشه بیایم و به تعداد لیگ های روباتیک بخش هایی مجزا در قسمت روباتیک ایجاد کنیم و هر بخش را بدیم دسته یک فرد متخصص فکر میکنم این کار لازمه چون در آینده حتما نیاز به این سازماندهی هست.
    موفق باشید
    **همیشه به این فکر کن که خداوند با توست**

پاسخ : پیشنهاد ( بخش روباتیک)

متشکرم بررسی خواهد شد.
    اول باید چند نفر وارد در این زمینه ها پیدا کنیم تا علاوه بر نظارت بتونند اشکالات دوستان رو هم رفع کنند.

دیدگاه

میخواستم پیشنهاد بدم که اگه میشه بیایم و به تعداد لیگ های روباتیک بخش هایی مجزا در قسمت روباتیک ایجاد کنیم و هر بخش را بدیم دسته یک فرد متخصص فکر میکنم این کار لازمه چون در آینده حتما نیاز به این سازماندهی هست.
      اگه منظورتون زیر انجمن هایی مثلا برای فوتبالیست، آتش نشان و... باشه منم موافقم.
      کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

سلام دوست من
        دقیقا منظور بنده هم همین هست.
        **همیشه به این فکر کن که خداوند با توست**

دیدگاه

آها.
          چون من اول فکر کردم شاید منظورتون اینه که مثلا اولین دوره مسابقات دانشگاه فلان
          ولی اگه اینطوریه که برای هر نوع لیگ جدا باشه، من 100 درصد موافقم.
          کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

پاسخ : پیشنهاد ( بخش رباتیک)

سلام

بازم که مسابقاتی !!!!!!

بهتر است به صورت زیر تقسیم شود

اخبار رباتیک
            ربات های موبایل
            ربات های غیر موبایل
            ربات های مسابقه ای
            تازه واردان ( پرسش پاسخ مسائل و مفاهیم ابتدایی)
            هرکه را اسرار حق آموختند
            مهر کردند و دهانش دوختند

دیدگاه

پاسخ : پیشنهاد ( بخش رباتیک)

یک موضوع دیگر

می دانیم رباتیک از چهار علم

الکترونیک
              کنترل
              مکانیک
              نرم افزار

تشکیل شده است که بدون هر یک ناقص است
              امروزه در دانشگاه های معتبر دنیا این رشته را مستقل کرده اند

بهتر است مانند الکترونیک - مخابرات - قدرت - کنترل
              یک بخش مستقل برای رباتیک تعربف نمایید
              بعد برای هر بخش می توانید زیر انجمن های مجزا بگذارید

اخبار رباتیک ( اخبار مسابقات - اخبار کنفرانس ها - اخبار دانشگاه - اخبار ربات های جدید )
              ربات های موبایل ( ربات های نظامی - ربات های فضایی - ربات هاس صنعتی متحرک - ... )
              ربات های غیر موبایل ( اسکارا - پوما - گانتری و دکارتی - استوانه ای - پارالل و .... )
              ربات های مسابقه ای ( مسیر یاب - مین یاب و .... )
              سنسور ها و مدارات مرتبط
              موتور ها و مدارات مرتبط
              هوش مصنوعی و الگوریتم ها
              تازه واردان
              هرکه را اسرار حق آموختند
              مهر کردند و دهانش دوختند

دیدگاه

موافقم اما بحثی که هست اینه که خیلی از موارد مهم در رباتیک توی انجمن ها داره بحث می شه...مثلا سنسورها در بخش ابزار دقیق ـ سنسور یا پردازش تصویر که بیشتر رباط ها بهش نیاز دارن یه بخش خاص و فعال توی انجمن داره.

این یه جورایی نظم مطالب رو بهم نمی زنه؟؟

فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشته جعفری
                  موافقم اما بحثی که هست اینه که خیلی از موارد مهم در رباتیک توی انجمن ها داره بحث می شه...مثلا سنسورها در بخش ابزار دقیق ـ سنسور یا پردازش تصویر که بیشتر رباط ها بهش نیاز دارن یه بخش خاص و فعال توی انجمن داره.

این یه جورایی نظم مطالب رو بهم نمی زنه؟؟

خوب می توانید آن را انتقال دهید به بخش رباتیک تا تداخل نداشته باشد
                  پردازش تصویر هم زیر انجمن هوش مصنوعی و الگوریتم بشود و مباحص آن منتقل بشود
                  هرکه را اسرار حق آموختند
                  مهر کردند و دهانش دوختند

دیدگاه

دوستان شما در همین انجمن رباتیک موجود شروع به کار کنید ، قطعا بعد از پربارتر شدن این انجمن ما میتونیم زیر بخش های زیادی براش ایجاد کنیم.
                    بنده این مورد رو در اولویت قرار میدم و منتظر همکاری و فعالیت شما دوستانم

دیدگاه

سلام
                      من با نظر جناب آقای وحید و خانم جعفری موافقم، اگر به صورت مبحثی کار بشه بهتره دوستان میتونن تجربه هاشون رو در اختیار دیگران قرار بدن ، چون بیشتر مسائل به صورت کلی در فروم ها بررسی میشه
                      http://www.ecapic.ir/image/ECA-090927112544.png

دیدگاه

سلام.
                        یکی از دوستان خواسته بود من نظرم رو در مورد این بخش اعلام کنم. متاسفانه من به دلیل مشغله های بسیار زیاد تحصیلی و کاری و ... فرصت کمتری دارم که توی مباحث انجمن شرکت کنم ولی در این مورد نظرم رو میدم امیدوارم مفید باشه.

من با نظر امیر جان موافقم، تجربه نشون داده اول باید یه بحث رشد کنه بعد بخش بندی براش انجام بشه، در غیر این صورت ممکنه این بخش ها ایجاد بشه ولی استقبال چندانی نشه بعد از یک مدت به دلیل سنگین شدن فروم ناچاریم پاکشون کنیم.

من پیشنهادم اینه که چند تا از دوستانی که تمایل و اطلاعاتی مناسبی در این زمینه دارن شروع به کار کنن، با یه برنامه ریزی خیلی ساده برای شروع مثلا چند تا ربات خیلی ساده رو در نظر بگیرن، چند کار هاش رو چند بخش کنن. و کارای بخش بندی شده رو به صورت پست بزنن توی بخش رباتیک، کاربرای علاقه مند هر کسی یه بخش رو انجام بده و در نهایت اینها جمع آوری بشه و روش ساخت یک ربات کامل به صورت مقاله و با کد های تهیه شده توسط اعضا، توی انجمن قرار بگیره،
                        حالا بر مبنای کد هایی که داریم (که بهتره همه به صورت ماژولی باشن و ترجیحا به هر دو زبان سی و بیسیک باشن، منظورم از ماژولی اینه که مثلا کد و سخت افزار کار مثلا با سنسور مادون قرمز مجزا نوشته بشه، سخت افزار و نرم افزار کار با آلتراسونیک نوشته بشه و ... ) میتونیم ربات های پیشرفته تر و بهتر رو پیشنهاد بدیم.
                        هدفم از اینکه گفتم اینطوری کار تقسیم بشه و از کاربرا خواسته بشه که کد ها رو بنویسن اینه که هم کار پیش خواهد رفت و به یک نفر فشار نمیاد و هم اینکه میتونه باعث بشه بخش پر شور و هیجان بشه، یعنی برای کاربران تازه وارد مقالات ربات های آماده هست می تونن بسازن و تشویق به ادامه کار بشن(یکی از جذاب ترین بخش های الکترونیک همین رباتیک هست و میتونه در آینده کاربر رو فعالتر هم بکنه) و هم اینکه کاربرا سردرگم نباشن که توی این بخش الان چه کمکی میتونن بکن. گاهی مشکل این نیست که کسی نیست که کمک بکنه،آ‌گاهی مشکل اینه که کسانی که میخوان کمک بکنن نمیدونن باید چیکار بکنن.
                        اینطوری هم بخش فعال میشه و هم میتونه باعث جذب کاربرا و تقویت بنیه فنی اونها بشه. بعد از فعال شدن بخش حالا بخش بندی ها رو به صورت مرتب انجام میدیم.
                        اگه صحبت هام تکراری هست عذر میخوام چون فرصت نکردم پست های دیگه رو مطالعه کنم.
                        موفق باشید
                        شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
                        هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
                        چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

اقا ببخشید بدون دمپایی می پرم وسط... :rolleyes:

اگه نظر منفی هم می پذیرید منم بزارین جز منفی ها
                          چرا؟
                          1.خودش همین قدر که فروم ها در این حده کلی مطالب پراکنده داریم
                          2.نمی گم بحث بدیه ولی طرفدار کم داره چون خرجش بالاست و اخرش توش جز جایزه (معمولا)چیزی نیست و جایزشم که خدا خیرشون بده ادم رو ... و نه درامد حساب میشه پس کمتر کسانی پیگیرن
                          3.کسی که واقعا هدفش این باشه تو تاپیک های مختلف می تونه طرحش رو تیکه تیکه کنه و از هر گروه کمک بخواد بهترم هست چون به هر حال وقتی یه بخش خاص بشه مثلا(سوییچینگ)خوب خیلی ساده استاد کوهستانی کمک می کنه یا وقتی پردازش تصویره استاد حسام الدین می توه رات بندازه ولی حد اقل یکی مثل استاد کوهستانی فکر نمی کنم تو زمینه رباتیک کار کرده باشه و یا علاقه ای داشته باشه حتی بخواد اون تاپیک رو برگ زنه(شایدم بزنه خدا رو چه دیدی.باید از قول خودم میگفتم.نه؟!! )
                          علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

البته اگر از بچه ها کسی میخواد مدیریت بخش روباتیک رو در اختیار بگیره حتما اعلام کنه تا پس از هماهنگی کارهارو نظم بدیم.
                            درسته شاید قعلا چندین زیر بخش ایجاد نکنیم ولی اگر کسی مسئولیتش رو قبول کنه میتونیم خیلی زیدتر به اون مرحله برسیم

میتونید اینجا اعلام همکاری کنید :
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=33059

دیدگاه

حداقل تا زمانی که تصمیم به افزایش بیشتر بخش ها می کنید

رباتیک را به دو بخش مسابقاتی و غیر مسابقاتی (مهندسی ) تقسیم کنید
                              همین الان هم فکر کنم برای تقسیم تاپیک های زیادی زده شده
                              چون واقعا خیلی ها رباتیک را فقط در مسابقات می بینند
                              رباتیک فعلی 515 موضوع ارسال شده دارد در حالی که بعضی از بخش ها 100 تا موضوع ارسال شده هم ندارد

من زیاد اینترنت نمی آیم
                              ولی اگر کسی را برای مدیریت پیدا نکردید
                              رباتیک را دو بخش کنید و من را مدیر قسمت مهندسی ( غیر مسابقاتی ) بگذارید
                              ولی اگر از دوستان کسی پیدا شد که بهتر

هرکه را اسرار حق آموختند
                              مهر کردند و دهانش دوختند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X