ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: این مدار و نوشت های این حقیر

رأی دهندگان
5. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بسیار بسیار بد بود

1 20.00%
  • بسیار بد بود

0 0%
  • بد بود

0 0%
  • کمی به درد بخور بود

0 0%
  • به درد بخور بود

4 80.00%
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22

موضوع: شارژر USB

2008/11/13
    109
    4

شارژر USB

11.9.1388 -به دلیل اینکه این موضوع در چند صفحه بیان شده ،از دوستان تازه وارد خواهشمندم که از کلید هایی که در بالای موضوع به صورت خودکار گذاشته می شود برای رفتن به صفحهات دیگر استفاده کنند.

دقیقاً بالای همین متن نوشته شده نویسنده و بالا تر از آن علائم زیر است

صفحه: [1] 2

عدد یک برای رفتن به صفحه نخست این موضوع است و عدد دو برای رفتن به صفحه بعدی گذاشته شده.اگر عددی دیگر مانند سه ،چهار و غیره بود یعنی اینکه این موضوع دارای چند صفحه است.با کلیک بر هر عددی می توان به صفحه مورد نیاز رفت.مثلاً اگر می خواهید ببینید که در صفحه دوم یک موضوع چه نوشته شده باید بر عدد دو کلیک کنید.این اعداد حکم کلید را دارند و خودکار گذاشته می شوند.این کار برای موضوعاتی انجام می شود که طولانی هستند و اگر همه موضوع بخواهد بارگیری شود تا روی دکستاپ شما نشان داده شود،زمان زیادی لازم است.اما با تقسیم یک موضوع طولانی به صفحات مختلف، کار بارگیری و همچنین دسترسی به بخش های مختلف یک موضوع آسان تر می شود

من یک مدار شارژر USB دارم که اگر دوستان بخواند میتوانم براشون بگذارم.
    باید در مورد این مدار بگم که در این مدار دو ال ای دی است که یکی سبز و دیگری قرمز است.هنگامی که خروجی به مصرف کننده(تلفن،امپیتری پلیر،امپیفور و ... که برای شارژ به آن وصل می شود) متصل نباشد و یا باتری مصرف کننده شارژ باشد چراغ سبز روشن است و هنگامی که مصرف کننده به آن متصل است و باتری مصرف کننده پر نباشد چراغ قرمز روشن است.
    این مدار خیلی ساده است و تنها چند مقاومت و یک ترانزیستور پی ان پی(بی جی تی) دو ال ای دی و یک دیود یک سو ساز و یک سوکت یو است بی لازم دارد.
    شکر که این سرا را دست بشر نداد
    ورنه بجز خرابی دست بشر ندارد

شکر که دست من را،دست قلم زدن نسیت
    ورنه بجز تباهی دست ترم ندارد
    2008/02/19
    2,296
    39

پاسخ : شارژر USB

من یک مدار شارژر USB دارم که اگر دوستان بخواند میتوانم براشون بگذارم.
    نیکی و پرسش؟ :mrgreen:
    2009/03/14
    350
    2

ok
    please place
    oo:
    2008/08/08
    7
    0

بذار
    بدمون که نمیاد
    فقط ماکسیمم جریانش چقدر هست؟
    2006/05/01
    -
    468
    5

http://www.stefanv.com/electronics/usb_charger.html
    2008/11/13
    109
    4

ببخشید که دیر شد .به زودی به قولم وفا می کنم

2008/11/13
    109
    4

این هم یک نمونه عملی از این مدار که گفتم.تنها یه مشکل هست ،اون هم اینه که یادم رفته جریان ورودیش چقدر باید باشه.نمی دونم 8 میلی بود ،80 میلی یا 800 بود.خلاصه شما از همون 8 میلی شروع کنید ، اگه چراغ قرمز روشن شد (هنگامی که مصرف کننده ای مانند امپیتری پلیر به مدار وصل باشد و کم شارژ باشد باتری شارژی آن) همون دیگه.هرکه زودتر فهمید خواهشاً اینجا بنویسه.البته بهتره از جریان ولتاژ های خیلی زیاد برای شارژ استفاده نکنید.چراکه اگه شما بخواهید باتری به فرض در سه ثانیه شارژ بشه،در عوض باید یه چیزهایی رو هم از دست بدید.
    راستی این رو هم باید بگم که این مدار نقش یه حسگر رو داره .شما میتونید به موازات ال ای دی سبز رنگ از یه مداری استفاده کنید که اگر این چراغ به فرض بیشتر از یک دقیقه روشن باشه ،خودکار جریان ورودی رو قطع کنه و مدار رو از کار بیندازه تا کل عملیات شارژ متوقف بشه.
    از این مدار ساده تر به ذهنم نرسید که به عنوان حسگر میزان شارژ باتری براتون بکشم.
    البته از این گذشته می تونید که با تغییراتی در اندازه های مقاومت این مدار از اون برای شارژ باتری های مختلف استفاده کنید.مثلاً باتری های شارژی 1.2 ولتی و... که در بازار است.البته کشککی این کار رو نکنید.برید و تمام افت ها و جریاناتون رو اندازه بگیرید و اون وقت دست به تغییر اندازه های مقاومت بزنید تا به افت ها و جریان های مناسبتون برسید و خروجی دلخواه رو داشته باشید.
    اگه عیبی تو این مدار بود همین جا بگید.ممنون میشم.
    تا یادم نرفته بگم که منفی روی به پایه های تغذیه منفی و مثبت رو به تغذیه مثبت که می خواید وصل کنید یه راه ساده رو به کار ببرید برای تشخیص این پایه ها.
    اون هم اینه که اول سوکت USB رو از محل پایه های اتصال به مدار (پین های سوکت) به طرف خود بگیرید.از سمت چپ پایه اول برای تغذیه مثبت و پایه سه و چهار هم برای تغذیه منفی می باشد.(پایه سه و چهار سوکت رو به هم وصل کنید).یکی یا هر دوتای پایه های محافظ فلزی سوکت رو هم به منفی وصل کنید.به پایه دومی کاری نداشته باشید و آزاد باشه.امید وارم به دردتون بخوره

http://www.eca.ir/wiki/index.php?title=%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1:ALI 2356.JPG

2008/09/12
    Isfahan
    1,040
    235

شما از این مدار جواب گرفتید؟
    Reveng will surely come... Your hard time are ahead
    // - - - - - - - - - -
    برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
    // - - - - - - - - - -
    اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
    // - - - - - - - - - -
    2005/12/12
    T A B R I Z
    212
    1

می بخشید بیس امیتر این ترانزیستور چطوری بایاس میشه نکنه ترانزیستور مارکش "الیاس " باشه که خود بخود روشن شه :eek:
    [move]

[size=23pt]
    URMO LAKE IS [s]THIRSTY[/s] DEAD
    [/size]
    [/move]
    2008/11/13
    109
    4

از این مدار جواب گرفته ام.
    البته باید باز تکرار کنم که این مدار حکم یک حس گر را دارد.البته بجز خطی که جریا ولتاژ را به سوکت یو اس بی می دهد.

در مورد شیوه بایاس بیس این ترانزیستور هم باید بگم که نکته مهمش همین جا است.البته خیلی ساده است.سادگی زیادش باعث شده که ما از اون غافل باشیم .البته یک قانون ساده بیان کننده این موضوع است.اگر حواستون باشه من حتی میزان جریان ورودی به مدار را نگفته ام.دلیلش هم این است که اگر من بگویم جلب نمیشه و اگر یکی از دوستان بگویند باعث درک بهتر موضوع میشود ه.هدف من هم از مطرح کردن این مدار بیان اون قانون است و اینکه چه کارهایی می توان با اون انجام داد که خارج از انتظار است.البته برای درک کار این بخش از مدار به این نکته توجه کنید که ال ای دی قرمز روشن است تا وقتی که مصرف کننده به خروجی وصل نشده و هنگام وصل این چراغ روشن مکی شود که این روشن شدن ال ای دی قرمز یعنی ترانزیستور ما روشن است .می توانید مدار را در حال کار مورد آزمایش قرار دهید.نخست با مولتی متر و آمپر سنج ببینید که جریان ورودی به بیس ما چقدر است.بعد یک امپیتری پلیر به خروجی متصل و دوباره آزمایش کنید.حال چرا جریان و ولتاژ ما تغییر کرده با قبل.ولتاژ دیود ها را هم با قبل از اتصال امپیتری پلیر مقایسه کنید.
    حتماً خواهید ریسد به جواب.

اگر هم می خواهید که هم چند بحث جالب قوانین ساده الکترونیک را از زبان اساتیدتان بشنوید و هم قدرت تحلیل مدارات آنها را بسنجید و هم یک کلاس درس را راحت باشید ،این موضوع را سر کلاس مطرح کنید.البته اگر استادتان اهل این باشد که نه فقط به شما مدرک بدهد.بلکه از شما هم یک متفکر بسازد.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22