اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رسم نقشه کف رودخانه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رسم نقشه کف رودخانه

سلام امیدوارم شاد و سلامت باشید .
    من یه پروژه دارم که می خواستم هر طور که می تونید کمکم کنید .
    پروژه من رسم نقشه کف رودخانه به این صورت که باید مداری بسازم که مثلا بتونه با حرکت روی یک رودخانه پستی و بلندی های کف اون رو رسم کنه .
    من ایده خودم برای این کار ، تعیین فاصله سطح تا کف رودخانه توسط مدار فاصله یاب با sprate نقطه به نقطه هست .
    برای ادامه کارم و رسم منحنی لطفا کمکم کنید .
    ممنون .
    had bashid

رسم نقشه کف رودخانه

سلام سپهر جان خوبی عزیز ؟
    دوست من ، من اطلاعات مختصری در مورد آلتراسونیک دارم . این سنسور ها صوتی هستن یه فرستنده و گیرنده داره با توجه به مدت زمانیکه طول میکشه که صدا بره و برگرده میشه فاصله رو اندازه گرفت . ولی اینکه توی آب چطوری میشه این کار رو کرد حقیقتش اطلاعاتی ندارم . ولی میدونم این کار توسط سیستم های سنجش از راه دور ( ماهواره ها ) بسیار کار ساده ای هست . استادی که این پروژه رو به شما داده خودش پیشنهادی چیزی نداده ؟
    باید یه نفر کار بلد بیاد یه پیشنهاد بده بعد روی اون کار کنیم .
    منتظرم .
    موفق باشید.
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

رسم نقشه کف رودخانه

سلام
      نیازی نیست که مداری که من می خوام بسازم داخل آب باشه . مدار فاصله یاب میتونه روی سطح آب حرکت کنه . روی یک ریل با کمی فاصله با سطح آب . من توی این پروژه مشکلم اینه که نمیدونم چطوری عمق های که مدار فاصل یاب در طول مسیر حرکتش به من میده رو به نمودار تبدیل کنم و چطوری این نمودار رو نشون بدم .
      از اینکه وقت میذارید ممنون
      شاد باشید .
      had bashid

دیدگاه

رسم نقشه کف رودخانه

سلام . خوبی سپهر جان ؟
        آقا اگه شما میتونی نمونه برداری رو انجام بدی و فقط مشکلت نمایشش هست ، من این کار رو برات انجام میدم. من به صورت 3 بعدی برات رسمش می کنم با مت لب . ولی شما چطوری می خواهی عمق رو به دست بیاری هنوز متوجه نشدم . میشه بیشتر در مورد سنسور ها و روش کارت توضیح بدی ؟
        در هر صورت اگه مطمئنی میتونی عمق رو بدست بیاری من کار رسمش رو برات انجام میدم .
        موفق باشید .

دیدگاه

رسم نقشه کف رودخانه

سلام
          من میخوام نمونه برداری رو با مداری که 2 تا سنسور فرستنده و گیرنده آلتراسونیک داره انجام بدم . این مدار رو مثلا در 20 سانتی متری سطح آب قرار میدم و با توجه به این فاصله و سرعت صوت در آب میتونم عمق رو بدست بیارم . می خوام این مدار رو توسط استپر موتو روی سطح آب حرکت بدم و نمونه برداری کنم . البته همه اینها فکریه که من برای برای انجام این کار دارم که ممکنه هست درست نباشه راهنماییم کنید .
          من با این مدار میتونم نمودار عمق به عرض یا طول رودخانه را به صورت 2 بعدی بدست بیارم . در مورد رسم این نمودار فکری ندارم .
          (امیدوارم موفق و شاد باشید )
          had bashid

دیدگاه

رسم نقشه کف رودخانه

سلام . خوبی سپهر جان ؟
            دوست عزیز من نمیدونم که آلترا سونیک ها با چه دقتی هستن ولی این کار با آلتراسونیک خیلی بعید به نظر میرسه به 2 دلیل :

1- تا جایی که من اطلاع دارم آلترا سونیک یک حجم صوتی ارسال و دریافت میکنه . بنا بر این اینطور نیست که شما بگید من دقیقا مثلا این داده رو از یک سانتی متر مربع کف رودخانه دریافت کردم .

2- به فرض اینکه چنین دقتی داشته باشه زمانی که فاصله سنسور تا مقصد مشخصی نیست ( منظورم اینه که عمق رودخانه معلوم نیست) شاید با تغییر فاصله سنسور از عمق رودخانه تنظیمات شما همه به هم بریزه .

به نظرم باید کسی رو پیدا کنیم که این کار رو کرده باشه ببینیم از چه سنسوری استفاده کرده . به نظر من که یه سنسور (( خفن )) داره .
            در مورد رسم کردنش نگران نباش اون کار مشکلی نیست .
            موفق باشید .

دیدگاه

رسم نقشه کف رودخانه

salam
              mamnoon baraye inke vaght mizarid
              mishe lotfan be sorate koli yek meghdar dar morede madare faseleyab va raveshe kar va sensorash tozih bedid ya mana be kasy ya be manbayee moarefi ****d ke betonam dar in mored azash komak begiram?
              moafagh bashyd
              had bashid

دیدگاه

رسم نقشه کف رودخانه

سلام . خوبی سپهر جان .
                حقیقتش من کسی رو نمیشناسم . ما باید اصطلاح سنسورش رو به زبان انگلیسی پیدا کنید یه سرچ که توی اینترنت بکنیم فکر میکنم مطلبی چیزی پیدا کنیم .
                شما آشنایی نداری که لااقل اسم سنسور رو بدونه ؟
                موفق باشید .

دیدگاه

رسم نقشه کف رودخانه

سلام خوبید اسم سنسور به انگلیسی ultrasonic هستش
                  چنين گفت زردشت:....عاشق عاشقي باش و دوست داشتن را دوست بدار ، از تنفر متنفر باش ، به مهرباني مهر بورز با آشتي آشتي کن و از جدايي جدا باش ......

دیدگاه

رسم نقشه کف رودخانه

سلام . خوبی محمد جان . فکر نمیکنم برای این کار آلتراسونیک جواب بده . مگه اینکه آلتراسونیک هایی با دقت سانتی متر وجود داشته باشه . باید سراغ گرفت . اگه شما کار کردی یه از انواع آلتراسونیک ها اطلاع داری به ما هم خبر بده .
                    موفق باشید .

دیدگاه

رسم نقشه کف رودخانه

نه من کار نکردم فقط اسم لاتینش رو گفتم چون خودمم دنبال یه پروژه با آلترا سونیک هستم که تو یه بخش دیگه توضیح دادم البته پروژه من به این سنگینی نیست و اینم درسته که این سنسور ها دقیق نیستن و به این ظرافت که شما میخواهید نیستن ( البته من این رو از دکتر ابراهیم پور هم پرسیدم) این سنسور ها مثل سنسور به کار رفته تو دزد گیر ماشین که وقتی پنجره باز میمونه عکس العمل نشون میدن هست و یه امواجی از خودش در وکنه و تو محیط پخش میشن و در یک نقطه متمرکز نیستن که بشود فاصله دقیق یک نقطه رو مشخص کرد البته ببخشید اگه اطلاعاتم ناقص بود و یا غلط بود این چیزایی که گفتم برداشت خودمه و نظر شخصیمه فعلا خدا نگهدار
                      چنين گفت زردشت:....عاشق عاشقي باش و دوست داشتن را دوست بدار ، از تنفر متنفر باش ، به مهرباني مهر بورز با آشتي آشتي کن و از جدايي جدا باش ......

دیدگاه

جواب

با سلام خدمت آقا سپهر
                        من مشکل شما را با برادرم که مهندسی نقشه برداری میخونه در میان گذاشتم
                        نام وسیله موردنظر شما در نقشه برداری (اکوساندر) میباشد که در هیدروگرافی مورد استفاده قرار میگیرد.این دستگاه دقیقا کار وسیله ای که شما مخواین درست کنین رو میکنه
                        البته سیستم های لیزرینگ هم در این زمینه از طریق هواپیما و ماهواره استفاده میشود
                        نرم افرارهای مربوطه نیز(sdr map /microstation/...) میباشند
                        مداری که شما طراحی میکنید کافیه x,y,zنقاط رو ثبت و به این نرم sdr map افزار بده رسمش با خود نرم افزاره.
                        ww.microworld.blogfa.com

دیدگاه

رسم نقشه کف رودخانه

نمی خوام آیه یاس بخونم ولی من فکر میکنم یک چیز رو باید توجه بکنین. تمام این التراسونیک هایی که شما باهاش کار کردین همگی در یک محیط بودن یعنی هوا. کاری که شما میخواین انجام بدین با دو محیط مختلف و دو ضریب شکست مختلف سرو کار دارین.
                          ظاهر امر نشمون میده که التراسونیک کار نمی کنه. چون طول موج امواج التراسونیک اونقدر کوتاه نیست که بتونه از هوا وارد اب بشه با کف رودخونه برخورد بکنه و بعد دوباره از آب وارد هوا بشه! اونم بدون شکست!

فکر میکنم آقای Jadeh دست رو جای بهتری گذاشته!

HTH - Shahriar
                          Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

جواب

با سلام به دوستان

من فکر میکنم شما اگه وقتتون رو ی سیستمهای لیزر بزارین بهتر و دقیقتر نتیجه میگیرین
                            همونطور که ابزار نقشه برداری مربوط به این کار با این سیستم کارمیکنن
                            شما اگه بتونین ارتفاع نقاط رو پیدا کنین در مورد مقادیر x,yکه مشکلی ندارین چون یک منطقه ازمایشی رو میتونین حتی با متر مثلا با فاصله های نیم متری شبکه بندی کنین بعد باتوجه به ارتفاع نقاط ودادن انها به نرم افزار ناهمواریهای کف رودخانه یا همان محدوده ازمایشی رسم میشه
                            ww.microworld.blogfa.com

دیدگاه

رسم نقشه کف رودخانه

salam mamnoon az tavajohe hame
                              hame lotf darid man hameye nazarate gofte shodaro khondam va kheiliam mofid bood baram bazam mamnoon
                              dar morede in proje khedmateton arz konam ke man mikham in kara ba sensore ulterasonic anjam bedam
                              in sensor yek ghesmate ferstandeye sot dare va yek ghesmate girande
                              in madar ra man mikham roye yek steper motor savar konam ke betone roye sath harkat kone va ejaze bede dar favasele moshakhasy sensorha kare nemonebardary az kaf ra anjam bedan
                              in nemoneha tavasote narm afzare matlab tahlil mishan va nemodare kaf rasm mishe
                              ama dar morede mozohaye ke barkhi az dostan gofte boodan nazaratam ra migam
                              barkhi dostan aghide dashtan ke soot dar faza pakhsh mishe va ba barkhord ba avalin mane bar migarde va nemishe goft ke in soot bargashty daghighan az tarighe kaf bargasht dade shode ke in mozo kamelan doroste man baraye hale in moshekl dar ghesmate sensore ferstande mikham az ghetey lole manad estefade konam ke estelahan kare movazy kardane sot ra baraye man anjam bede
                              ama dar morede soraate soot dar ab bayad begam ke tabey az feshar dar omghhaye mokhtalef hast ke mishe ba dar nazar gereftane in mozo faseleye daghigh ra mohasebe kard
                              barkhi dostan estefade az mahvare ya leyzer matrah karde bodan ke bayad begam ke madar ba sensorhaye ulterasonic be nazare man karbordy tar va dar dastres tare vali be nazaram leizer iedeye jalebye
                              ba nazarate khodeton mana dar anjame in projhe yary ****d
                              had bashid

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X