اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه تبدیل متن به کد هگز برای تابلو روان+سورس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه تبدیل متن به کد هگز برای تابلو روان+سورس

برنامه تبدیل متن به کد هگز :
    این برنامه قبلا در قسمت زیر بحث شده بود ، دیدم مثل اینکه استقبال نشد گفتم اینجا بزارم،که عنوانش با مطلبش یکی باشه.
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=31142.0
    اینم یه عکس از محیط برنامه:

اینم لینکش:
    http://persiandrive.com/126721
    سرور دوم:
    http://hamidalimi.persiangig.com/ECA/eca%20panel.rar
    امیدوارم سورسش جهت آموزش کارتون بیاد :smile:
    موفق باشید

استفاده و تغییر در برنامه فقط و فقط با ذکر منبع (www.ECA.ir)
    (دوستان کم لطفی هایی انجام میدند آدم از بعضی کارها پشیمون میشه oo

پاسخ : برنامه تبدیل متن به کد هگز برای تابلو روان+سورس

سلام دادا
    خدا خیرت بده پس تاحالا کجا بودی :icon_razz:

اول خسته نباشید

دوم نمیدونم چرا فونتای فارسی رو درست نشون نمیده
    اینم عکسش :NO:

ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

سلام
      2 تا علت داره:
      اگه فایل کامپایل شده رو باز میکنی این اتفاق میفته مال اینه که فونت tahoma رو روی سیستمت نداری که بعید میدونم نداشته باشد.
      اگه در داخل فایل ویژوال بیسیک این اتفاق میفته از فونت خود ویژوال بیسیک هست .
      در منوی tools در قسمت options... وارد سربرگ editor بشید و فونت رو به Courier New (Arabic) تبدیل کنید .
      موفق باشید :smile:

دیدگاه

یعنی باید vision basic رو قبلا نصب کرده باشم
        ببخشید متوجه منظورتون نشدم میشه بیشتر توضیح بدین :nerd:
        ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

بی خیال .
          نمیدونم از چیه !!!
          شما باید فونت tahoma رو داشته باشید تا فونتش درست بیاد .
          فونت tahoma هم با نصب ویندوز نصب میشه.

دیدگاه

ساملکم !
            خیلى عالیه ، منم دارم با vb.نت مى نویسم یه همچین نرم افزاریو

راستى منم مشکلِ fonto دارم ، البته با vs2008 باز کردم ها ! کلا برنامه ات ریخت بهم ، فقط فرم درست موند توش.
            G*B*J*T
            انسانها به 10 گروه تقسیم می شوند آنها که باینری می فهمند و آنها که باینری نمی فهمند

دیدگاه

راستى منم مشکلِ fonto دارم ، البته با vs2008 باز کردم ها ! کلا برنامه ات ریخت بهم ، فقط فرم درست موند توش.
              والا در مورد فونت سواد منم قد نمیده. ما اگه با ویژوال بیسیک 6 بازش کنید و فونتش رو اونجا عوض کنید درست میشه.
              در ضمن برنامه وی بی 6 رو که با وی بی دات نت 2008 باز نمیکنند
              موفق باشید

دیدگاه

سلام.
                دادا ۲ تا سوال داشتم ازت :

1-من میخوام وقتى کاربر فونت رو انتخاب کرد ، اونو تبدیل به gif بکنم ، مثلا بشه یه gife ۱۶*۱۲۸ pixel بعدش اون gif رو تبدیل به hex کُنه، اگه یه توضیحى در مورد روند کار بدى ممنون میشم. فقط بگو واسه این دوتا تبدیل از چه اشیاء یا دستوراتى باید استفاده کنم ؟

2-میخوام کدِ هاى hex و بد از اینکه به صورتِ آراىه هاى پشت سر هم تعریف کردم توى یه notepad save کنم ، حالا میخواستم بدونم اگه اون notepad رو که شامل کدِ ها هستش توى mmc save کنم بد با spi وصلش کنم به میکرو مشکلى توى ارسال کدِ ها پیش نمى آد ؟ از همون دستورِ "spiin var" باید استفاده کنم ؟

خیلى ممنون از وقتى که میذارى.

خوب نداشتم برنامشو نوکرتم ! :mrgreen:
                G*B*J*T
                انسانها به 10 گروه تقسیم می شوند آنها که باینری می فهمند و آنها که باینری نمی فهمند

دیدگاه

سلام
                  با این متد میشه داخل vb6 یع عکس رو از یه پیکچر باکس ذخیره کنی
                  SavePicture Picture1.Image, "C:\Program Files\***** Electronic\Electronic Panel\Temp$.FHH"
                  با این متند هم میشه فراخوانیش کرد:
                  Picture1.Picture = LoadPicture("C:\Program Files\***** Electronic\Electronic Panel\Temp$.FHH&quot.
                  اما تغییر سایز یک عکس رو فکر کنم باید با api ویندز انجام بدید.
                  در مورد پسوند هم همین FHH رو به GIF تبدیل کن.
                  -------------------------------------------------------
                  در مورد ذخیره هم میشه :
                  هم با این دستور یک فایل رو به عنوان خروجی تعریف میکند:
                  Open "C:\Program Files\***** Electronic\Electronic Panel\Nets.dll" For output As #1
                  بعد برای اینکه یک چیزی رو داخل اون بنویسی از دستور پرینت استفاده کن:
                  print #1,"Mahdi MOhri"
                  اما یادت باشه حتما در آخر کارت با فایل اون رو ببندری
                  close #1
                  موفق باشی

دیدگاه

نه ! من سوالم اینه که چه جورى ، متن نوشته شده رو تبدیل کنم به عکس ؟
                    مثلا شما خودت تو برنامه ات فونت رو که انتخاب کنى بد تو picture بوکس نوشترو نشون میده بعدشم که میره رو picture بوکسُ اصلى و به صورتِ خونه خونه نمایش داده میشه.

اما در مورد قسمت دوم :
                    این دستورا که مربوط میشه به UART نرم افزارى ؟؟ من یه notepad توى mmc دارم که پروتکل ارتباطیش "SPI" هست و قراره یه سرى متغیر که توش ذخیره هستشو بفرسته به میکرو.
                    G*B*J*T

دیدگاه

نه ! من سوالم اینه که چه جورى ، متن نوشته شده رو تبدیل کنم به عکس ؟
                      مثلا شما خودت تو برنامه ات فونت رو که انتخاب کنى بد تو picture بوکس نوشترو نشون میده بعدشم که میره رو picture بوکسُ اصلى و به صورتِ خونه خونه نمایش داده میشه.
                      منظورت اینه که چطور به خونه خونه تبدیلش میکنم؟اگه اینجوریه خوب سورس رو هم برای همین گذاشتم :mrgreen:
                      اما برای راهنمایی باید بگم داخل وی بی 6 با دستور point میشه مقدار rgb یک پیکسل رو گرفت.
                      --------------------------
                      قسمت دوم رو دقیقا متوجه نشدم اما برای این کار میتونه یه کاری بکنی.
                      mmc رو به میکرو اصلی تابلوت وصل کن بعدش میکرو اصلیت رو هم به usart وصل کن بعدش اطلاعات رو از کامپیوتر بگیر بریز رو ام ام سی و بعد از کامل شدن اطلاعاتت حالا اطلاعات رو از ام ام سی بگیر و بریز روی تابلو.
                      راستش این کار رو من برای تابلو هام انجام میدم

موفق باشید

دیدگاه

یه سوال:
                        ایا باید vision basic روسیستم قبلا نصب کرده باشم تا بتونم با این نرم افزار کار کنم ؟

اگه فایل کامپایل شده رو باز میکنی این اتفاق میفته مال اینه که فونت tahoma رو روی سیستمت نداری که بعید میدونم نداشته باشد.
                        اگه نداشته باشم باید چیکار کنم ؟ :cry:
                        ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

نشد بازم !! به سوال ها دقت نمیکنى ! :sad: :biggrin:

روند کارى که میخوام بکنم اینه :redface: :

1-تولید کدِ هاى "hex" توسط نرم افزار ( هر effecti هم که بخواى میشه داد بهش)
                          2-save کردن کدِ هاى "hex" به ترتیب درونِ arayehayi که توى "vb" تعریف میکنم
                          3-نرم افزار کدِ هایى که save کرده تو arayeha رو توسط ارتباط "spi" به "mmc" که با رام-reader وصل شده به "pc" میده.
                          4-رام-reader و همچین mmc از pc جدا میشه و mmc به تابلو وصل میشه
                          5-بد از روشن کردن تابلو آراى ها که شامل کدِ هاى hex هستن به میکرو باز هم از طریق "spi" فرستاده میشه و تابلو شروع به کار میکنه.

خوب حالا این وسط من چى میخوام ؟!!! الان میگم :

۱- باید کارى کنم که vb بتونه text رو به صورتِ pixel pixel در sizi که من میخوام تفکیک کُنه و اونو تبدیل به کدِ hex بکنه ( چى کار باید بکنم ؟ دستورِ point picture رو جابجا میکنه testesh کردم...)

2-hex هاى تولیدى توسط نرم افزار رو چه جورى بدم به mmc ؟ ( من خودم دستورِ spiin ، ور به ذهنم میرسه)

با تشکر !

G*B*J*T

دیدگاه

والا وقت ندارم بخونم .
                            اما شما اگه وقت داری این تاپیک رو ببین:
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=31142.0
                            موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید مهدی
                              والا وقت ندارم بخونم .
                              :cry2:
                              G*B*J*T

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X