اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت آنتن رادیو ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقویت آنتن رادیو ماشین

سلام .

از وقتی ضبط ماشین ( Pars ELX ) عوض کردم با مشکل ضعیف شدن بیش ازحد موج AM دچار شدم ولی موج FM خیلی قوی تر از قبل شده .

ضبط : Pioneer 7950

اول فکر کردم از ضبط هست ولی با وصل کردن یک آنتن معمولی که به شیشه میچسبه در حالت بسته و یا حتی داخل کردن یک سیم 10 سانتی داخل جایگاه فیش آنت صاف صاف میگیره AM رو . :angry:

چندین جا بردم و هرکس کارهایی کرد و انجام نشد . حتی کل آنتن هم تست کردم و تعویض کردم و نشد . :sad:

حالا اینجا ازتون سوال دارم که آیا مداری هست که بذارم سر راه آنتن و تقویت کنه آنتن رو ؟ :rolleyes:
    میتونم با همون سیم 10 سانتی توی فیش کارم راه بی افته ولی وقتی تو دست انداز هست ماشین خیلی نویز ایجاد میکنه .

منتظر راهنمایی شما مهندسین و اساتید عزیز هستم :bye

پاسخ : تقویت آنتن رادیو ماشین

مدار که هست . ولی من جای شما باشم همون 10 سانت سیم رو با فیش مناسب وصل میکنم تا محل اتصال محکم بشه. سر سیم هم با موار چسب به یه جای مناسب فیکس میکردم. اینجوری تو دست انداز ها هم مشکلی ندارید.
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

ممنون از پاسخ
      میشه مدار رو معرفی کنید ؟

خوب دوست عزیز اوون سیم برای داخل شهر جواب میده ولی توی جاده یکم ضعیف هست قدرتش .

دیدگاه

This circuit shows an active antenna that can be used for AM, FM, and shortwave (SW). On the shortwave band this active antenna is comparable to a 20 to 30 foot wire antenna. This circuit is designed to be used on receivers that use untuned wire antennas, such as inexpensive units and car radios. L1 can be selected for the application. A 470uH coil works on lower frequencies ( AM ). For shortwave, try a 20uH coil. The unit can be powered by a 9 volt battery. If a power supply is used, bypass the power supply with a .04uF capacitor to prevent noise pickup. The antenna used on this circuit is a standard 18" telescoping type. Output is taken from jack J1 and run to the input on the receiver.

Source: "Popular Electronics" Magazine, Jul,89 issue. (C)Copyright Gernsback Publications,Inc., 1989 - Please read their disclaimers before implementing this circuit.
        ولی با این مشکل حل نمیشه چون شما رو محدود میکنه و یه جاهایی رو خوب میگیره و یه جاهایی رو که قبلاً خوب بوده رو بد میگیره. البته ممکنه که اینطور هم نباشه ولی معمولاً همینطوره. این مدار am-fm-sw رو ساپورت میکنه.
        خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farzad_Sh_2020
          سلام .

از وقتی ضبط ماشین ( Pars ELX ) عوض کردم با مشکل ضعیف شدن بیش ازحد موج AM دچار شدم ولی موج FM خیلی قوی تر از قبل شده .

ضبط : Pioneer 7950

اول فکر کردم از ضبط هست ولی با وصل کردن یک آنتن معمولی که به شیشه میچسبه در حالت بسته و یا حتی داخل کردن یک سیم 10 سانتی داخل جایگاه فیش آنت صاف صاف میگیره AM رو . :angry:

چندین جا بردم و هرکس کارهایی کرد و انجام نشد . حتی کل آنتن هم تست کردم و تعویض کردم و نشد . :sad:
          یه مورد دیگه رو هم مد نظر داشته باشین بعضی از رادیو های ماشین یه تریمر برای بهبود تطبیق آنتن دارن به روی رادیو پخش یا منوال اون نگاه کنین احتمالا یه پیچ تنظیم با پیچ گوشتی روشه که کنارش یه چیزی به این مضمون نوشته که روی موج AM و یک ایستگاه ضعیف برای بهترین گیرندگی تنظیمش کنین اگه چنین تنظیمی نداره به توصیه دوستان عمل کنین .

حالا اینجا ازتون سوال دارم که آیا مداری هست که بذارم سر راه آنتن و تقویت کنه آنتن رو ؟ :rolleyes:
          میتونم با همون سیم 10 سانتی توی فیش کارم راه بی افته ولی وقتی تو دست انداز هست ماشین خیلی نویز ایجاد میکنه .

منتظر راهنمایی شما مهندسین و اساتید عزیز هستم :bye

دیدگاه

پست قبلی اشتباه شد لطفا مدیران حذفش کنند

یه مورد دیگه رو هم مد نظر داشته باشین بعضی از رادیو های ماشین یه تریمر برای بهبود تطبیق آنتن دارند به روی رادیو پخش یا منوال اون نگاه کنین احتمالا یه پیچ تنظیم با پیچ گوشتی روشه که کنارش یه چیزی به این مضمون نوشته که روی موج AM و یک ایستگاه ضعیف برای بهترین گیرندگی تنظیمش کنین اگه چنین تنظیمی نداره به توصیه دوستان عمل کنین .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
              پست قبلی اشتباه شد لطفا مدیران حذفش کنند

یه مورد دیگه رو هم مد نظر داشته باشین بعضی از رادیو های ماشین یه تریمر برای بهبود تطبیق آنتن دارند به روی رادیو پخش یا منوال اون نگاه کنین احتمالا یه پیچ تنظیم با پیچ گوشتی روشه که کنارش یه چیزی به این مضمون نوشته که روی موج AM و یک ایستگاه ضعیف برای بهترین گیرندگی تنظیمش کنین اگه چنین تنظیمی نداره به توصیه دوستان عمل کنین .

سلام . ببخشید اینی که میگید کجاش هست ؟

آخه مشکل اینه که با آنتن سقفی جواب نمیده کلاً ولی با آنتن معمولی یا آنتن پیکان و سمند و ... اینجور آنتنا عالی جواب میده .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X