اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

امکان دیباگ کردن ARM هست؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

امکان دیباگ کردن ARM هست؟

سلام
    من برای یک سری از کارام قراره با ARM کار کنم خواستم ببینم نرم افزاری مثل avrstudio که برای avr هست برای ARM هم هست که بشه دیباگ کردن رو باهاش انجام داد ؟ و بشه در هر لحظه رجیستر ها رو خوند ؟

پاسخ : امکان دیباگ کردن ARM هست؟

بله دوست عزیز اگه شما ازkeil uvision استفاده کنین میتونین از دیباگرش استفاده کنین
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

میشه بگید چطوری میتونم با پروگرامر jlink و نرم افزار keil میکرو را دیباگ کنم؟

دیدگاه

دوستان خود کلمه دیباگ کردن یعنی چی؟ شرمنده یکم ناشی هستم!!
        در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
        گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
          دوستان خود کلمه دیباگ کردن یعنی چی؟ شرمنده یکم ناشی هستم!!
          سلام
          دی (De) پیشوند منفی سازه
          باگ (Bug) به معنی حشره هست
          اون قدیم قدیما :biggrin: زمانی که کامپیوتر ها خیلی پیش پا افتاده بود و با لامپ هر بیت رو مشخص میکردن و هر کامپیوتر اندازه یه اتاق و شاید هم بزرگتر بود حشره ها میرفتن توی مدارات و باعث ایجاد اتصالی میشدند.(البته خودشونم جزغاله میشدند)
          برای تعمیر باید این حشرات رو از توی مدارات پاک میکردن تا کامپیوتر درست شه
          به این کار که حشره ها رو پاک میکردن گفتن دیباگ و از اونجا مرسوم شد برای رفع عیب از کلمه دیباگ استفاده کنن
          خب حالا یه برنامه مینویسی و برنامه رو ران میکنی میبینی برنامه درست کار نکرد، خب باید عیب یابی بشه یا همون دیباگ
          زندگی یعنی امید و حرکت
          کارهایتان را آغاز کنید، توانایی انجام دادنش را بدست خواهید آورد
          سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند در پیام خصوصی جواب داده نمی شود.
          برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.
          به دلیل کار بر روی پایاننامه و دفاع، مدتی نیستم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadttl
            میشه بگید چطوری میتونم با پروگرامر jlink و نرم افزار keil میکرو را دیباگ کنم؟
            بحثش مفصله
            ایشالا تا امشب بهتون میگم چه کار کنین
            اول بگم چه جوری میشه با سیمیلاتور خود کیل برنامه رو دیباگ کرد بعدش فقط باید به جای خود سیمیلاتور از j-link استفاده کنید
            من تا فردا سعی میکنم شروع کنم بحثو
            زندگی یعنی امید و حرکت
            برای تشکر از دکمه تشکر کنار هر پست استفاده کنید، پست هایی که فقط حاوی تشکر هستند پاک می شوند.

دیدگاه

یه برنامه ساده بنویسید که یک خروجی رو صفر کنه بعد چند ثانیه یک کنه و سپس build رو بزنید.
              بعد برای دیباگ کردن برید به منوی Project و از اونجا گزینه .... Options for target رو بزنید.
              در پنجره ای که باز شده تب Debug رو انتخاب کنید
              یک گزینه سمت راست داره برای دیباگرهای سخت افزاری مثل Ulink و Jlink هست و یه گزینه سمت چپ هست برای شبیه ساز یا همون simulator هست.
              در قدم اول با simulator میریم جلو ولی با Jlink,... هم مثله simulator هست. پس use simulator رو انتخاب کنید و ok رو بزنید.
              خب حالا باید به منوی Debug برید و اولین گزینه که برای ران کردن دیباگ هست رو بزنید (Start/Stop Debug session)
              راستی قبلش هر جا دوس دارید توی برنامه Break point بزارید
              نرم افزار وارد مد دیباگ میشه و میتونید به منوی Peripherals برید و هر قسمت از میکرو رو که خاستید فرا بخونید و تحت نظر قرار بدید.
              مثلا از منوی peripherals به زیر منوی Parallel I/O Controller برید و پورت مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید. و بعدش وضعیت رجیستراشو بررسی کنید.
              حالا باید از منوی Debug گزینه Run رو انتخاب کنید تا دیباگ کردن شروع بشه
              موفق باشید
              زندگی یعنی امید و حرکت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X