اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک ضرب کننده ی پر یاب با پاسخ فرکانسی بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک ضرب کننده ی پر یاب با پاسخ فرکانسی بالا

سلام به همگی می یک ضرب کننده ی آنالوگ برای مدولاسیون میخواستم که اولا تو بازار زود پیدا بشه ثانیا پاسخ فرکانسی بالایی داشته باشه خیلی تلاش کرده این ضرب کننده رو پیدا کنم ولی نیست :cry2:

.

سلام

میشه بفرمایید منظورتون از ضرب کننده آنالوگ برای مدولاسیون چیه ؟ چه چیزهایی رو میخواهید
    در هم ضرب کنید ؟ و چه نتیجه ای مد نظرتونه ؟

دیدگاه

پاسخ : یک ضرب کننده ی پر یاب با پاسخ فرکانسی بالا

یهنی همون مخلوط کننده دیگه به عبارت دیگه یک ضرب کننده همراه با یک فیلتر میشه یک مخلوط کننده میخوام سیگنال ورودی رو در یک فرکانس بالاتر ضرب کنم که این همون مدلاسیون دامنه میشه (مرجع خوب برای این بحث کتاب مدارهای مخابراتی) :

دیدگاه

بابا یه نفر جواب نمیده :angry:

دیدگاه

پاسخ : یک ضرب کننده ی پر یاب با پاسخ فرکانسی ب&#15

چون سئوالت کاملا نامفهومه جوابی داده نمیشه . یعنی هیچ چیز نمیشه نفهمید که جوابتو بدیم.
          لطفا به سئوالاتی که از شما پرسیده شد جواب بدید تا مسئله کمی باز بشه .

دیدگاه

عزیزم مگه نمیدونید مخلوط کننده یعنی چی تو مودلاسیون چی کار میکنیم سیگنال اطلاعات ورودی رو در یک فرکانس بالاتر ضرب میکنیم یعنی شیفت فرکانسی میدیم این پایه ای ترین بحث مخابراته یعنی اولین چیزی که تو مخابرات یاد میگیری اینه حالا به من بگین من چه طوری میتونم اینو توضیح بدم

دیدگاه

فکر کنم نمیخواهید چیزی بگید لااقل محدوده فرکانس کار میکسر رو بگو ببنم تو بازار هست یا نه ؟؟؟
              ضمنا میکسر هیچ ارتباطی با مدوله کردن یا دمدولاسیون نداره دوست من .
              شاید مدولاتور رو با میکسر اشتباه گرفتی ؟؟؟

دیدگاه

دوست عزیزم ببخشید که فرکانس کاری رو نگفتم فرکانسی که من میخوام باهاش کار کنم در حدود 108MHZ تا 120MHZ هست در ضمن معنای میکسر به زبان فارسی میشه همون مخلوط کننده که مخلوط کننده هم بخشی از مدلاتوره
                در ضمن اطلاعات ورودی من که میخوام در اون فرکانس بندازم از (100HZ) تا(2MHZ) یا(3MHZ )می تونه باشه که میخوام با فرکانس 108MHZ تا 120MHZ میکس کنم ممنون به خاطر کمکتون :

دیدگاه

سلام

خیلی ممنون از اینکه میکسر رو ترجمه کردید ولی مدولاتور هیچ ارتباطی با میکسر (مخلوط کننده) ندارد .
                  همونطور که خودتون گفتید میخواهید یه فرکانسی رو روی کریری بین 108 تا 120 مگ مدوله یا سوار کنید
                  پس نیازی به میکسر ندارید . مورد استفاده میکسرها عموما در گیرنده هستش نه فرستنده .

چون پهنای باندت حدود 3 مگاهرتزه نمیتونی از VCO های معمولی برای ساخت کریر و مدوله کردن سیگنالت
                  استفاده کنی . برای مدارات WIDE BAND باید از قطعات خاص اینکار استفاده کنید .
                  چندسال پیش من برای یک پروژه واید باند تعدادی MAX2620 از یک فروشنده خارجی خریدم و تونستم تا 5.5
                  مگاهرتز سیگنال رو با کریر خودم مدوله کنم و مشکلی هم پیش نیومد . دیتاشیت زیر رو ببینید شاید شما هم
                  بتونید از این قطعه در مدارتون استفاده کنید .

http://datasheets.maxim-ic.com/en/ds/MAX2620EVKIT.pdf

دیدگاه

از این که کمکم کردید بی نهایت متشکرم فقط ببخشید که دیر به دیر به سایت سر میزنم و پاسخ میدم در ضمن پی دی افی که گذاشتین خیلی خوب بود آی سی خوبی بود واقعا لیاقت 9 ستاره بودن رو دارید فقط اگه بازم سر زدید اگه ممکن باشه در مورد ضرب کننده و میکسر اطلاعاتی رو بدهید بازم ممنون :question:

دیدگاه

پاسخ : یک ضرب کننده ی پر یاب با پاسخ فرکانسی ب&#157

سلام

اگه سئوالی دارید بپرسید . اگه بتونم کمکی کنم خوشحال میشم.
                      نمیتونم جلو جلو اطلاعات بدم چون نمیدونم به چی نیاز دارید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X