اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تراز الکترونیکی (که خروجی دیجیتال داشته با

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تراز الکترونیکی (که خروجی دیجیتال داشته با

با سلام به همه دوستان.
    :biggrin:احتیاج به یک تراز الکترونیکی دارم که از نظر عملکرد شبیه به ترازی که بناها در کارهای ساختمانی انجام می دهند باشد و خروجی دیجیتال داشته باشد. :job:
    لطفا اگر کسی سنسوری را می شناسد یا ایده ای دارد کمک . . . . .
    . :cry:

پاسخ : تراز الکترونیکی (که خروجی دیجیتال داشته باشد ) help plz

سلام
    منظور از تراز اینه که اختلاف ارتفاع دو طرفشو مثلا به ,mm بده؟؟؟؟؟ :question:
    یا اینکه اگه مساوی بودن یه خروجی بده؟؟؟؟؟
    اگه یه چیز ابتدایی بخوای میتونی دوتا خازن مانند دوطرف بذاری بعد یه مایع که رسانا باشه(مثلا آب با ناخالصی) بریزی توش بعد هر وقت به یه طرف کج بشه، آب بیشتری میره بین جوشن های خازن اون سمت،حالا ظرفیت خازن ها رو اندازه بگیری یا میتونی از خاصیت تغییر مقاومت بین دوتا جوشن هم استفاده کنی
    الان چیز بهتری به ذهنم نمیرسه :rolleyes:
    در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
    مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

پاسخ : تراز الکترونیکی (که خروجی دیجیتال داشته باشد ) help plz

نوشته اصلی توسط محمد یارمحمدی
      سلام
      منظور از تراز اینه که اختلاف ارتفاع دو طرفشو مثلا به ,mm بده؟؟؟؟؟ :question:
      یا اینکه اگه مساوی بودن یه خروجی بده؟؟؟؟؟
      اگه یه چیز ابتدایی بخوای میتونی دوتا خازن مانند دوطرف بذاری بعد یه مایع که رسانا باشه(مثلا آب با ناخالصی) بریزی توش بعد هر وقت به یه طرف کج بشه، آب بیشتری میره بین جوشن های خازن اون سمت،حالا ظرفیت خازن ها رو اندازه بگیری یا میتونی از خاصیت تغییر مقاومت بین دوتا جوشن هم استفاده کنی
      الان چیز بهتری به ذهنم نمیرسه :rolleyes:
      سلام
      دوتا خازنه که دو سرشون یه منبع سیگنال سینوسی در حد یه فرکانس معقول رو دارند
      ولی ظرفیت خازنی یه کم منحنی غیر خطی داره
      به جاش تقسیم ولتاژ کاملا منحنی خطی داره و می تونی از روی تقسیم ولتاژ تغییرات رو سنس بکنی

البته این نوع اندازه گیری درسته اسونه ولی یه کم ..... اره دیگه
      :rolleyes:
      شکسپیر می گه:
      فراموش کن چیزی رو که نمی تونی بدست بیاری...
      و بدست بیار چیزی رو که نمی تونی فراموش بکنی...

دیدگاه

پاسخ : تراز الکترونیکی (که خروجی دیجیتال داشته با

نوشته اصلی توسط hesari
        با سلام به همه دوستان.
        :biggrin:احتیاج به یک تراز الکترونیکی دارم که از نظر عملکرد شبیه به ترازی که بناها در کارهای ساختمانی انجام می دهند باشد و خروجی دیجیتال داشته باشد. :job:
        لطفا اگر کسی سنسوری را می شناسد یا ایده ای دارد کمک . . . . .
        . :cry:
        با سلام
        لطفا به این آدرسها رجوع بفرمایید .
        http://ir-abs-inclinometer.page.tl/
        http://iranianinclinometer.googlepages.com/home

دیدگاه

سلام دوست عزیز شما جهت ساخت تراز دیجیتال نیاز به یک سنسور به نام اینکلاینو میتر دارید این سنسور در دستگاههای اندازه گیری زاویه نیز استفاده می شود
          در واقع این سنسور یک پتانسیومتر است که داخل یک سیلندر کوچک که پر شده از روغن می باشد و سر وسط پتانسیومتر مانند پاندولی روی یک قوس گرافیتی جابجا می شود ومیزان تغییر مقاومت با تغییر زاویه کالیبره می گردد اطلاعات بیشتر را میتوانید با جستجوی اینکلاینومیتر در لخخلمث پیدا نمایید (تایپ لاتین).

دیدگاه

من از سنسور ADXL202 استفاده کردم . دقت خیلی خوبی میده پیشنهادش میکنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Reza Joon
              من از سنسور ADXL202 استفاده کردم . دقت خیلی خوبی میده پیشنهادش میکنم
              با سلام

لطف میکنید ، بفرمایید ، چگونه میشود از ADXL202 بعنوان سنسور تراز افقی استفاده کرد ؟ یا اینکه ، به چه روشی، شیب یک سطح افقی رو با ADXL202 اندازه میگیرند ؟ و با چه دقتی ؟ 0.1 درجه ؟ 0.05 درجه ؟
              با تشکر .

دیدگاه

با سلام،
                این سنسور در واقع یک سنسور شتاب سنجه و می تونه میزان نیروی گرانش زمین (g) رو اندازه گیری کنه. به همین دلیل وقتی این سنسور در راستای افق زاویه اش تغییر کنه مقدار نیروی گرانشی رو که اندازه میگیره تغییر می کنه و به این صورت به ما زاویه رو نسبت به سطح افق میده.
                در مورد دقت هم خیلی بستگی داره که با چه سخت افزار و نرم افزاری اون رو بخونیم. من در پروژه ای که داشتم به دقت یک شش هزارم دور رسیدم. موفق باشین

دیدگاه

سلام این سنسور فکر کنم واسه کار شما مناسب باشه

ZCT245AN-TTL

اطلاعات بیشتر :
                  http://en.zc-sensor.com/Detail_Product.php?id=66
                  http://www.iran-module.ir/fa/pages.php?id=21

راستی اگه قیمتش رو پرسیدی حتما اینجا هم بنویس تا حدودش دست ما هم بیاد

دیدگاه

سلام خدمت دوستان
                    آیا کسی این ماژول (ZCT245AN-TTL )رو راه اندازی کرده

دیدگاه

ADXL202 بهترین راه برای این کاره شک نکن
                      یکی با دقت 0.3درجه خروجی گرفته بود.وقتت رو هم رو چیزای دیگه نزار.این قطعه جواب داده
                      خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

دقت zct245an بسیار عالیه و 0.1 درجه هستش
                        درصورتی که دوستمون نوشته "ADXL202 بهترین راه برای این کاره شک نکن
                        یکی با دقت 0.3درجه خروجی گرفته بود.وقتت رو هم رو چیزای دیگه نزار.این قطعه جواب داده"
                        zct245an در دومدل 232 , ttl موجود است و این دو فقط در اندازه سطح ولتاژ خروجی متفاوت اند یکی ttl و دیگری rs232 هست
                        خروجیش 16 بایت هستش و در دیتاشیتش کامل توضیح داده که بترتیب در اولین بیت تا آخر x , +یا- , دهگان , یکان , نقطه(ممیز) , دهم , عدد 20 , عدد 20 , y , +یا- , دهگان , یکان , نقطه(ممیز) , دهم , عدد 0d , عدد 0a رو میفرسته
                        پس دیدیم که بسیار ساده میشه با میکرو خروجیش رو خوند و مثل adxl مدار pwm و اندازه گیری عرض پالس و ضرب و تقسیم رو نمیخواهد.
                        ایرانی پیروز باشی
                        بدرود
                        براي بالاتر بودن خودتو ببر بالا،ديگرانو پايين نيار
                        چون ممکنه دستت به همه نرسه تا بياريشون پايين

دیدگاه

سلام. منم تو این زمینه مشکل دارم . موضواینه که شیب سطحی رو میخوام اندازه گیری کنم که ثابته و این سنسور ها میتونا در حال حرکت مثل روبات اندازه بده جز اینکه مه نقطه صفر تراز رو اول اندازگیری کنیم و سنس بگیریم بع بزاریم رو اون سطح. با روش پاندولی فقط میشه زاویه عمودی رو اندازه گرفت ولی افقی وابسته به شتابه.
                          ممنون میشم اگه روش را پیشنهاد بدین که بتونه زاویه افقی را با دقت بالا بدون شتاب یعنی زمانی که سنسور را تو یه سطح گزاشتین اندازه بگیره

دیدگاه

پاسخ : تراز الکترونیکی (که خروجی دیجیتال داشته باشه)

سلام
                            من هم دنبالش می گشتم.
                            یه سر بزن به http://www.zc-sensor.com/EN/index.aspx
                            خیلی راحت میتونی اونی رو که میخوای با هر دقتی پیدا کنی.منتها بعضی هاش تو ایران نیست.
                            بهترین جا برای پیدا کردن این سنسور ها بین امجد و عباسیان یه کوچه هست....مهران کیت....خودشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X