اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مبانی میکرو پروسسر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مبانی میکرو پروسسر

سلام
    من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته الکترونیک هستم
    در زمینه درس های مربوط به میکرو پروسسور ها هیچ اطلاعی ندارم(از مبانی آن گرفته تا طراحی مدار و برنامه نویسی های آن)
    میخواستم اگر کتب و جزوهای راجع به این موضوع هست در اختیار بگذارید یا معرفی کنید

پاسخ : مبانی میکرو پروسسر

پاسخ اگر میکروکنترلر 8051 میخواهید بهترین کتاب محمد علی مزیدی است البته به زبان اسمبلی راجع به سخت افزار هم داخل ان است

دیدگاه

پاسخ : مبانی میکرو پروسسر

نوشته اصلی توسط jjt1366
      سلام
      من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته الکترونیک هستم
      در زمینه درس های مربوط به میکرو پروسسور ها هیچ اطلاعی ندارم(از مبانی آن گرفته تا طراحی مدار و برنامه نویسی های آن)
      میخواستم اگر کتب و جزوهای راجع به این موضوع هست در اختیار بگذارید یا معرفی کنید
      میکرو پروسسور به درد دانشجوهای برق نمیخوره بیشتر یک درس تئوری است که برای بچه های کامپیوتر واجبه یاد گرفتنش. اما تو گروه های برق غالبا به جای ریزپردازنده، میکرو کنترلر یاد میدن. بیشتر به دردتون میخوره.
      علتش هم اینه که طراحی مدار با میکروپروسسور فوق العاده زحمت داره، و گران هم تموم میشه. الان دیگه به جز خود کامپیوتر و صنایع نظامی یا علمی مهم، اصلا از میکرو پروسسور برای طراحی مدار استفاده نمیکنن (تقریبا). اگر می خواید طراحی مدار انجام بدید، میکرو کنترلر مسلما بهتره براتون.
      برای میکرو کنترلر میتونید هم AVR یاد بگیرید هم ۸۰۵۱ که چون خیلی ساده است اکثرا از همین ۸۰۵۱ شروع میکنن. کتاب ۸۰۵۱ هم که دوستمون معرفی کردن.
      برای AVR هم دیتا شیت خودش کفایت میکنه.(و البته تجربه دوستان فروم)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X