اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی - جایگزین رله برای ولتاژهای پائین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی - جایگزین رله برای ولتاژهای پائین

با سلام و خسته نباشید

یه کامپیوتری هست که بهش 5 تا دوربین وصله و تصاویر این 5 تا دوربین رو رکورد میکنه
    حالا میخوان یه تلویزیون بزرگ بزارن و بتونن هر کدوم از این دوربین ها رو که خواستن روی تلویزیون ببینن

سیم ویدئو این دوربینها گراندشون که به هم وصله من یه میکرو گذاشتم با 5 تا رله که سیم مغزی هر کدوم از این دوربینها رو وصل میکنه به مغزی ویدئو تلویزیون
    تا اینجا مشکلی نداره اما موقع تعویض دوربین ها بدلیل این که از رله استفاده شده یه پرش توی تصویری که کامپیوتر داره ضبط میکنه می افته

من تاپیکهایی که در رابطه با تریاک و اپتو کوپلر بود خوندم اما اکثرا در مورد ولتاژ بالا و ایزولاسیون بود در صورتی که توی این مدار کاربرد ندارن

اگر امکان داره یکی از دوستان یه راهنمایی به زبون ساده (آخه من مثل شما اوستا نیستم) بکنه بلکه این مشکل ما حل شه

ممنون

پاسخ : درخواست راهنمایی - جایگزین رله برای ولتاژهای پائین

دیتا شیت NJM2234 رو دانلود کن یه نگاهی بنداز تو تلوزیون برای حالت AV/TV استفاده شده.

دیدگاه

آقا این آی سی مشابه ای نداره؟
      من همه شهرمون رو گشتم اما پیداش نکردم

دیدگاه

اول اینکه این نوع ایسیها رو باید از مغازههایی بخری که تعمیرکارا از اونجا خرید میکنن دوم اینکه KA2186 مشابه اونه ولی دو کاناله که تو تلوزیون پارس استفاده شده سوم اینکه من از CD4066 برای قسمت صدا استفاده کردم و جواب داده برای تصویر یه تست کنی بد نیست.

دیدگاه

ممنون از راهنمایی تون
          اما هیچکدوم از اینها رو هم نداشتن
          گمونم باید بیام تهران

دیدگاه

راههایی برای اینکار هست اما کیفیت تصویر رو کاهش میده بهترین راه استفاده از سویچ ویدئو هست که هم بصورت آماده هم کیت و هم مدار وجود داره.

دیدگاه

ممنون از راهنمایی تون
              کیفیت تصویر توی تلویزیون زیاد اهمیت نداره اما کیفیتش توی کامپیوتر و پرش نداشتن برای ضبط مهمه ولی این کلید دستی ها بازم پرش داشت

دیدگاه

فکر کنم اینکار جواب بده. یک مدار تقویت ویدئوی ساده بصورت سری با هر دوربین بگذارید خروجی هر مدار رو به یک مبدل 5 به 1 بدید که یک خروجی تصویر بهتون بده حتی اگر این مبدل هم گیرتون نیومد میتونید با دیود سیگنال ژرمانیوم خروجی هر طبقه رو ایزوله کنید و همه رو یکی کنید بعد بوسیله میکرو تغذیه هر مداری که میخواهید تصویرش رو ببینید وصل کنید و بقیه تغذیه ها قطع باشن.اینطوری مشکل پرش بخاطر رله حل میشه.البته این یک راه استاندارد نیست ولی فکر کنم عملیه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X