اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درباره تراشه fsk

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال درباره تراشه fsk

دوستان سلام
    من دنبال یک تراشه مدولاتور و دمدولاتور fsk میگردم که بشه تو بازار خودمون تهیه کرد. البته منظورم ماژولهای موجود در بازار نیست .من به چیزی احتیاج دارم که بتونم سیگنال رو روی کابل یا زوج سیم بفرستم.
    از دوستانی که اطلاعاتی در این باره دارن خواهش میکنم راهنمایی کنن.در ضمن من میخوام از این راه صدا و همینطور دیتا منتقل کنم.
    با سپاس فراوان

.

ارزون ترین قطعه در این مبحث XR2206 برای مدولاتور و XR2211 برای دمدولاتور FSK هستش .
    البته قطعات دیگه ای هم بصورت TRANSCEIVER تو بازار هست ولی قیمت های بالایی دارند .

بعضی فروشنده ها RC2211 هم دارند که همون XR هستش .
    کار با این قطعات بسیار ساده است و معمولا مشکلی پیش نمیاد .

دیدگاه

پاسخ : سوال درباره تراشه fsk

یک قطعه دیگه هم توی بازار هست بنام ST7540 که هم برای پاور لاین (ارسال اطلاعات روی برق شهر ) و هم
      سیم کشی های معمولی میشه ازش استفاده کرد .این قطعه بصورت TRANSCEIVER عمل میکند .
      دیتاشیت ای قطعه در پایین قرار دارد :

http://www.st.com/stonline/books/pdf/docs/12176.pdf

دیدگاه

سلام
        از شما خیلی ممنون هستم.
        درباره تراشه دومی که معرفی کردین قبلا مطالعه کردم .هم یه ذره گرونه و هم اینکه پیدا کردنش سخته. فقط تو یه مغازه دیدمش.
        حالا یه سوال دیگه . به نظر شما اگه من بخوام یه ADC تو ورودیش بذارم و سیگنال صدا (صحبت معمولی ) رو دیجیتال کنم بهتره BIT RATE و فرکانس نمونه برداری چقدر باشه . به عبارت دیگه XR2206 تا چه بیت ریتی رو میتونه پشتیبانی کنه.
        کاتالوگ رو خوندم ولی نتونستم جواب سوالمو بگیرم.
        ممنون از لطف شما

دیدگاه

سلام

برای ساخت پکیج های FSK میتونید با XR2206 براحتی کار کنید ولی برای انتقال صوت بدون تغییر
          ماهیت هم میتونید هر دو سیگنال FSK و صوتی رو با هم مدوله کنید و با هم منتقل کنید .

اگه منظورت کد کردن سیگنالهای صوتی هستش نمیتونید با ADC کار کنید چون در اینصورت سیگنالهای
          صوتی از حالت سینوسی و طبیعی خودشون خارج شده و بی کیفیت میشوند و شاید قابل تشخیص هم
          نباشند . برای کد کردن سیگنالهای صوتی از قطعات مخصوص اینکار استفاده میشود که به ماهیت صوت
          انتقالی لطمه ای نزند و با همون کمیت و کیفیت منتقل شود .
          قطعاتی مانند CMX639 - CMX808A برای کد کردن و دکد کردن صوت مناسب هستند .

دیدگاه

سلام و تشکر دوباره

میشه بگین این چه نوع کد کردنه؟
            منظورم اینه که آیا در نهایت میتونم سیگنال کد شده از این راه رو به ورودی fsk چیپ xr2206 بدم؟
            از طرفی اصلا این آی سی تو بازار پیدا میشه؟

دیدگاه

سلام

توی گوگل کلمه CTCSS رو سرچ کنید مطالب و مقالات زیادی راجع به این کدینگ پیدا میکنید.
              ممکنه تو بازار باشه باید کمی بگردید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X